Pamokų laikas
Nuorodos
Skaitiklis
Projektas „Pasimatuokim tėvų klumpes“
Vyresniosios pradinių klasių mokytojos Jovitos Leiputės 2b klasės mokiniai tęsia projektą „Pasimatuokim tėvų klumpes“. Spalio 21 dieną antrokai lankėsi Eimanto Kisielio tėvų ir senelių ūkyje, kur susipažino su ūkininko profesija. Mokiniai apsilankė karvių fermoje, pamatė patalpas, kuriose melžiamos karvės, sužinojo, kur talpinamas primelžtas pienas. Daug džiaugsmo vaikams suteikė veršiukai. Antrokai atidžiai klausėsi ūkio šeimininkų pasakojimo – kuo šeriami gyvuliai, kur laikomas pašaras... Berniukus, o ir mergaites itin domino technika, įvairūs traktoriai. Šeimininkai leido vaikams į juos įlipti. Antrokai suprato, kad norint būti ūkininku, reikia įgyti daug žinių. Padėkoję šeimininkams už tokią įdomią ir informatyvią edukaciją, grįžo į gimnaziją pilni įspūdžių.
Geografijos pamokos
„Nepatogaus kino“ edukacija
„Nepatogus kinas“ – nuo 2007 metų kasmet vykstantis tarptautinis žmogaus teisių dokumentinių filmų festivalis. Tai edukacinė dokumentinio kino platforma, padedanti kalbėtis su vaikais ir jaunuoliais svarbiomis, tačiau ne visada patogiomis socialinėmis temomis.
Spalio 17 dieną Ramygalos gimnazijos IIa ir IIb klasių mokiniai dalyvavo „Nepatogaus kino“ nuotolinėje edukacijoje, žiūrėjo dokumentinį filmą „Mano sesuo“, filmas pasirinktas iš „Filmai padedantys augti“ programos. Filmo pagrindinė herojė Zuzia, labai jautri, meninių gebėjimų turinti paauglė, kovoja su priklausomybe nuo narkotikų. Jos brolis, kuris yra šio filmo režisierius, bando išsiaiškinti, kas atsitiko visos šeimos gyvenime, kad Zuzia įklimpo į priklausomybę. Tai filmas apie narkotikus ir priklausomybę, emocines įtampas tarp šeimos narių, tėvų reakcijas ir ribas, kaltės jausmą, atleidimą, bendravimo trūkumą ir paramos ieškojimą. Po filmo peržiūros vyko aptarimas – diskusija su edukatoriumi Pauliumi. Dešimtokai sunkiai, bet įsitraukė į diskusijas: kaip tėvų ir vaikų santykiai filme paveikė merginos psichinę sveikatą, kaip visuomenė gali padėti priklausomybę turintiems žmonėms, kokių priemonių galima imtis siekiant užkirsti kelią priklausomybėms, kokia yra psichikos sveikatos svarba mūsų kasdienybėje?
Svarbu prisiminti, kad „Nepatogaus kino“ festivalio filmai dažnai būna tikrai nepatogūs ir gali sužadinti įvairius jausmus bei prisiminimus.
Vaikų linija: nemokamas telefono numeris 116 111
pagalba bendraujant laiškais
pagalba pokalbiais internetu.
Jaunimo linija: nemokamas telefono numeris 8 800 28888
daugiau informacijos dėl pagalbos laiškais ar internetiniu pokalbiu: https://jaunimolinija.lt/lt/pagalba/pagalba-pokalbiais-internetu/
Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Danguolė Urbonienė
Edukacinė išvyka
Spalio 16 dieną 7a ir 7b klasių vadovės Aurelija Šerėnienė ir Ieva Mačiulaitytė-Stefanova savo auklėtiniams surengė edukacinę išvyką į Kauną. Mokiniai aplankė Kauno pilį, kuri ne tik „stovėjo mūru“ ginant šalį nuo kryžiuočių, bet ir tarnavo Lietuvos valdovams kaip vieta didikams, užsienio pasiuntiniams ir kitiems garbingiems svečiams priimti. Septintokai susipažino su spalvinga Kauno pilies istorija, kuri sudėliota tarsi mozaika iš skirtingų laikotarpių. Po to apsilankė „Lost Escape“ – moderniausių pabėgimo kambarių komplekse. Teko pamiršti įprastas spynas bei galybę raktų ir pasiruošti patirti šiuolaikinių technologijų stebuklus. Mokiniai smagiai praleido laiką su draugais, lavino komandinius įgūdžius skirtingų tematikų ir išskirtinio dizaino kambariuose. Įdomus buvo pasivaikščiojimas Žiegždrių geologiniu pažintiniu taku, kuris tapo tikra geologijos pamoka po atviru dangumi, nes prasideda ties viena atodanga, o baigiasi ties kita. Pakeliui septintokai apžiūrėjo konglomeratą – vienintelę vietą Lietuvoje, kur formuojasi stalaktitai.
Saugaus eismo pamokėlės
Rudenį, trumpėjant dienai ir anksčiau temstant padaugėja eismo įvykių, kuriuose nukenčia pėstieji. Visi pėstieji privalo tamsiu paros metu dėvėti atšvaitus. Lietuvoje atšvaitai nėra rekomenduojamas dalykas – jie yra privalomi, juos nešioti įpareigoja įstatymai. Saugaus eismo įstatyme sakoma: „Pėstieji, eidami neapšviestu kelkraščiu arba važiuojamosios dalies kraštu tamsiuoju paros metu arba esant blogam matomumui, privalo neštis žibintą arba vilkėti ryškiaspalvę liemenę su šviesą atspindinčiais elementais, arba būti prie drabužių prisisegę kitiems eismo dalyviams matomoje vietoje atšvaitą“. Spalio 10–11 dienomis Ramygalos gimnazijos 1b ir 2b klasių mokiniai dalyvavo saugaus eismo pamokėlėse. Mokiniams buvo primintos pagrindinės saugaus eismo kelyje taisyklės, mokoma elgtis atsakingai kelyje – eiti per gatvę tik tam skirtose vietose, visada būti budriems – nežaisti, nesistumdyti, tamsiu paros metu taisyklingai segėti atšvaitus, žiūrėjo mokomuosius policijos bičiulio Amsio filmukus: „Kelyje“, „Atšvaitas“, aktyviai dalyvavo saugaus eismo viktorinoje. Visi mokiniai buvo apdovanoti šviesą atspindinčiais atšvaitais, kuriuos dovanojo Panevėžio rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras.
O ar žinote, kad atšvaitai išrasti Suomijoje. Manoma, kad pirmasis 1955 metais juos sukūrė suomių ūkininkas Arvi Lehti. Atšvaitus jis pritaisydavo ant arklio traukiamo vežimo.
Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Danguolė Urbonienė
Edukacinė išvyka
Spalio 11 dieną pradinių klasių mokytojos metodininkės Laimos Černienės 2a klasės mokiniai dalyvavo kino pamokoje. Panevėžio kino centre „Garsas“ žiūrėjo filmą „Roka keičia pasaulį“ ir kartu su edukatore diskutavo filme atskleistomis pasitikėjimo savimi, meilės gyvenimui, šeimos santykių temomis. STEAM kompetencijas antrokai ugdėsi jau ketvirto apsilankymo „RoboLabe“ – Panevėžio švietimo centro padalinyje – metu. Mokiniai dalyvavo edukacinėje pažintinėje programoje „Robotų mechanika“. Naudodami LEGO Education Simple & Powered mechanikos rinkinius, pagamino šiukšliavežės modelius su šiukšlių rūšiavimo mechanizmais ir juos išbandė.