Edukacinė išvyka

1a_panevezys_2024Gegužės 24 dieną pradinių klasių mokytoja metodininkė Laima Černienė savo 1a klasės mokiniams surengė edukacinę išvyką. Panevėžio apskrities Gabrielės Petkevičaitės – Bitės viešosios bibliotekos Vaikų ir jaunimo kultūrinės edukacijos skyriuje pirmokai dalyvavo edukacinėje programoje „Bitelė ratuto“ ir susipažino su viena iš lietuvių muzikinio folkloro rūšių – sutartinėmis. Mokiniai žaidė lietuvių liaudies žaidimus, ratelius, dainavo liaudiškas dainas, šoko tautinius šokius. Mąstymo įgūdžius lavino mindami mįsles, gilinosi į patarlėse bei priežodžiuose išsaugotą senolių išmintį, spalvino ir netgi bandė kurti tautinį kostiumą. Jau trečią kartą pirmokai apsilankė „RoboLabe“ – Panevėžio švietimo centro padalinyje. Čia išbandė robotų konstravimą, programinių kodų rašymą, įvairias kitas technologijas, sukonstravo gėlės žiedą ir skraidančią bitę. Tarp edukacinių užsiėmimų pramogavo modernizuotame Kultūros ir poilsio parke Panevėžyje. Išvykos metu buvo ugdomos mokinių pažintinės, socialinės, STEAM kompetencijas, stiprinami klasės bendruomenės ryšiai. Mokiniai patyrė daug gerų emocijų.

Edukacinė išvyka

pradinukai_kaunas_2024Gegužės 22 dieną 1b, 2v, 4b, 4v klasių  vadovės Laima Dirsienė, Jovita Leiputė ir Vilma Gabrytė savo auklėtiniams surengė išvyką į Kauną. Edukacinės programos metu mokiniai susipažino su Kauno VI forto gynybos sistema, Kauno tvirtovės fortais bei su miesto mikrorajonų raida. Komandinio darbo metu statė miestą-tvirtovę – Kauną. Pasaulio pažinimo pamokose mokiniai susipažįsta su gyvūnais, gyvenančiais įvairiose pasaulio vietose. Apsilankymas Lietuvos zoologijos sode suteikė galimybę pakeliauti po gamtos pasaulį, geriau suprasti gyvūnų gyvenimo būdą, prisitaikymą prie įvairių sąlygų, pamatyti atnaujintas, modernias ekspozicijas.

Integruotos pamokos

biblijos_pyragasGegužės 15 dieną dorinio ugdymo mokytoja metodininkė Sigutė Žalneriūnienė vedė netradicines tikybos pamokas tema „Kaip nulaužti Biblijos kodą?“ 7a ir 7b klasės mokiniams. Pradžioje septintokai žaisdami Kahoot viktoriną atsakė į 30 klausimų ir prisiminė Šv. Rašto dalis, vėliau savarankiškai naudodamiesi Šv. Raštu pagal pateiktas užduočių lape nuorodas sudarė Biblijos pyrago receptą. Apibendrinimo dalies metu septintokai pasitikrino sudarytą pyrago receptą, atsakinėjo į mokytojos užduotus klausimus žinių užtvirtinimui, buvo suskirstyti į grupes pyrago kepimui. Mokiniai išsirinko „šefą“ ir susiskirstė, kas kokius maisto produktus atsineš. Per technologijų mokytojos metodininkės Astos Naulickienės pamokas iškepti Biblijos pyragai įrodė, kad mokiniams pavyko „nulaužti“ Biblijos kodą.

Sveikatingumo žygis prie Aukštadvario karjero

aukstadvarisGegužės 21 dieną pradinių klasių mokytojos metodininkės Gerdos Navikienės 4a klasės mokiniai pasirinko Aukštadvario kryptį ir dalyvavo jau šeštame sveikatingumo žygyje. Aktyvūs, sportiški ir ištvermingi ketvirtokai susiplanuotą kelią įveikė pėsčiomis. Mokiniai ne tik savarankiškai suplanavo žygio detales, bet pasirengė užsikurti laužą, pasistatyti palapinę. Žygio metu vaikai domėjosi supančia aplinka – augalais ir gyvūnais. Atvykę į vietą sėkmingai pasistatė palapinę, užsikūrė laužą, išsikepė dešrelių. Mokiniai žaidė judriuosius žaidimus, dalyvavo sportinėse varžybose. Ketvirtokai nepraleido progos pasitikrinti ir pagilinti savo žinias apie Lietuvos florą ir fauną.

Edukacinė išvyka

5b_pavilniaiGegužės 21 dieną 5b klasės mokiniai su savo klasės vadove Rima Miliūniene lankėsi Pavilnių regioniniame parke. Penktokai klausėsi gido pasakojimo apie gamtos ir kultūros objektus, keliavo pažintiniu taku. Nemenką įspūdį paliko įtraukta į gamtos paminklų sąrašą Pūčkorių atodanga dešiniajame Vilnios krante. Mokiniai kopė į Ribiškių kalną, grožėjosi Vilniaus panorama, apžiūrėjo tai, kas likę iš patrankų liejyklos. Parke yra Ancučių ir Antakalnio gynybinių įrenginių liekanos, kur gyvena šikšnosparniai. Minėti įtvirtinimai įrengti Lenkijai okupavus Vilniaus kraštą. Mokiniai sužinojo daug informacijos apie šio parko istoriją, gyvūnų, paukščių, augalų retesnes rūšis, pamatė nemažai  įspūdingų vietų, kurios visada susilaukia turistų dėmesio.

Edukacinė išvyka

uno_parkasTŪM-2 kultūrinis ugdymas. Gegužės 16 dieną IIIa klasės vadovė Julija Liesienė savo auklėtiniams surengė edukacinę išvyką į Vilnių. Ekskursijos po Užupį metu vienuoliktokai susipažino su vienu iš seniausių sostinės priemiesčių, jo architektūriniais, kultūriniais, istoriniais objektais.  Antroji išvykos dalis buvo skirta apsilankymui Uno parke. Biologijos mokytoja metodininkė Julija Liesienė rado būdą su mokiniais pabūti net šešiuose žemynuose. Tą galimybę suteikė apsilankymas kontaktiniame zoologijos sode.

Piešinių paroda

miniatiuros_2024Kviečiame pasigrožėti Ramygalos gimnazijos dailės mokytojos Rimos Miliūnienės mokinių (aštuntokų) miniatiūromis II aukšto fojė.