Pamokų laikas
Nuorodos
Skaitiklis
Karjeros ugdymo renginys
Ramygalos gimnazijos karjeros specialistės Sigutės Žalneriūnienės vadovaujama dešimtokių komanda lapkričio 14 dieną vyko į Velžio gimnaziją. Kartu su kitomis septyniomis dešimtokų komandomis iš Panevėžio rajono mokyklų dalyvavo Velžio gimnazijos karjeros specialisčių Dalios ir Astos organizuotame puikiame ir naudingame jaunimui karjeros ugdymo renginyje „Ateik, pamatyk, sužinok, išbandyk“.
Edukacinė išvyka
Pradinių klasių mokytoja metodininkė Laima Černienė teigia, kad tampa įprasta, kai ugdymo(si) procesas persikelia į įvairias erdves už mokyklos sienų. Būtinybė naudoti edukacines išvykas mokymosi procese atsiranda tada, kai norime paskatinti mokinį kasdienį gyvenimą suvokti plačiau, mokyti jį atrasti, pažinti, suprasti, pritaikyti... Lapkričio 13 dieną mokytoja savo 2a klasės mokiniams surengė išvyką į Panevėžį. J. Masiulio knygyne antrokai dalyvavo edukacinėje pamokoje „Knygos... Knygos? Knygos!“. Vaikai išklausė seniausio knygyno Lietuvoje ir Baltijos šalyse istoriją, žaidė edukacinius žaidimus, mokėsi surasti knygą pagal pateiktą mįslę. Naudodamiesi išgirsta informacija, antrokai sprendė kryžiažodžius, aktyviai dalyvavo pokalbyje su edukatore, ieškojo knygyne pasislėpusios knygos, bandė įsiminti, kokios būna knygos pagal turinį, paskirtį ir kt. Mokytojos Laimos mokiniai jau antrą kartą šiais metais lankėsi „RoboLabe“ – Panevėžio švietimo centro padalinyje. Susipažinę su pagrindiniais programavimo principais, užsiėmimo metu mokiniai konstravo marsaeigį. Ši STEAM veikla padėjo antrokams suprasti blokinio programavimo principus ir išmokti rašyti pirmuosius kodus. Programa skatino vaikus būti kūrybiškais ir mąstyti kritiškai. Jie mokėsi spręsti problemas, bendradarbiauti ir efektyviai komunikuoti. Edukacija apie kosmosą skatino vaikų smalsumą ir norą mokytis.
Vaikų socializacijos projektas
Ramygalos gimnazijos vyresniosios socialinės pedagogės Dalios Burokienės iniciatyva buvo vykdomas vaikų socializacijos projektas „Kuriame darnią ateitį šiandien“. Juo siekta sukurti tokią atmosferą, kuri motyvuotų mokinius mažiau laiko skirti kompiuteriams ir mobiliems telefonams, skatintų daugiau laiko praleisti gamtoje, siekti tvarumo, pradėti rūšiuoti. Projekto veiklos ugdė gamtamokslinį ir kūrybinį mąstymą, sprendžiant aplinkosaugos problemas, gilino gamtos, technikos mokslų ir meno sričių žinias. Lapkričio 12 dieną 7a ir 7b klasių mokiniai su biologijos mokytoja metodininke Julija Liesiene ir socialine pedagoge Dalia Burokiene vyko į Panevėžį. Septintokai apsilankė Panevėžio regiono atliekų tvarkymo centre. Čia jie pamatė, kaip vyksta atliekų priėmimas ir rūšiavimas, susipažino su sąvartyno veikla: kokios yra atliekų aikštelės, koks sąvartyno kalnų sudarymo principas, kaip iš tinkamų atliekų gaminamas kompostas. Mokytoja Julija siekė, kad mokiniai suprastų, jog kiekvienas iš mūsų privalo rūšiuoti atliekas, kad negalima mesti į atitinkamą atliekų konteinerį netinkamas atliekas. Tik teisingai rūšiuodami, mes prisidėsime prie gamtos tausojimo ir sumažinsime šiukšlių kalnus. Antroji išvykos dalis buvo skirta apsilankymui meninio stiklo studijoje „Glasremis“. Septintokai susipažino su stiklo dirbinių gamyba. Beje, studijos įkūrėjo, stiklo menininko Remigijaus Kriuko darbų galima rasti ir mūsų gimnazijos muziejuje.
Projektas „Mokausi plaukti ir saugiai elgtis vandenyje – 2“
Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) duomenimis, kasmet pasaulyje nuskęsta daugiau kaip 236 tūkstančiai jaunų žmonių ir tai yra trečia pagal dažnumą mirtina trauma. Skendimas yra viena iš pagrindinių 1 – 24 metų vaikų ir jaunuolių mirties priežasčių visame pasaulyje. Nelaimingų atsitikimų vandenyje priežastis – nemokėjimas plaukti. Vaikai priskiriami didesnei rizikos grupei, todėl jie turi būti mokomi plaukti bei saugiai elgtis vandenyje ir prie vandens telkinių. Mokymas plaukti svarbus, nes sietinas su savisauga per visą gyvenimą.
Antrus metus Ramygalos gimnazijos 3a ir 3b klasės mokiniai džiaugėsi turėdami galimybę dalyvauti visuomenės sveikatos rėmimo specialios programos projekte „Mokausi plaukti ir saugiai elgtis vandenyje – 2“. Projekto tikslas – suteikti galimybę išmokti plaukti, saugiai elgtis vandenyje ir prie atvirų vandens telkinių, skatinti fizinį aktyvumą, formuoti taisyklingą laikyseną, stiprinti sveikatą. Projektas įgyvendintas bendradarbiaujant su Panevėžio „Žemynos“ progimnazija. Buvo išnuomoti du plaukimo takeliai su trenerių paslaugomis.
Mokiniai su dideliu nekantrumu laukė plaukimo pamokų ir aktyviai joms ruošėsi. Mokytojos Asta Kuodytė ir Vilma Gabrytė pravedė mankštos užsiėmimus, kuriuose trečiokai išmoko ištvermę, koordinaciją, taisyklingą laikyseną lavinančių pratimų. Gimnazijos visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Danguolė Urbonienė pravedė pamokas-praktinius užsiėmimus „Saugus elgesys vandenyje ir prie vandens. Pirma pagalba skęstančiam“. Užsiėmimuose primintos saugaus elgesio taisyklės vandenyje ir prie atvirų vandens telkinių, supažindinta su pirmos pagalbos teikimu skęstančiajam. Mokiniai praktiškai mokėsi atlikti pagrindinius gaivinimo elementus: dirbtinį kvėpavimą, išorinį širdies masažą.
Profesionalių trenerių Aistės Marapolskienės ir Guodos Jonelytės–Lukošienės pastangomis trečiokai ne tik priprato prie vandens, išmoko sulaikyti kvėpavimą ir orientuotis po vandeniu, bet ir plūduriuoti horizontalioje ir vertikalioje padėtyje, keisti kūno padėtį, atlikti įkvėpimo ir iškvėpimo į vandenį pratimus, atlikti šuoliuką į vandenį ant kojų, panerti po vandeniu ir ištraukti ant dugno gulintį daiktą iš ne mažiau kaip vieno metro gylio, nuplaukti 25 metrus gulint ant krūtinės arba nugaros.
Plaukimas – tai saugus ir sveikas sportas, kuris teigiamai veikia visą kūną: stiprina raumenis, gerina koordinaciją ir pusiausvyrą, gerina širdies ir kraujagyslių sveikatą, stiprina ištvermę ir lankstumą, yra švelnus sąnariams, todėl labai tinkamas vaikams. Ne mažiau svarbi ir emocinė nauda, nes padeda vaikams atsipalaiduoti ir sumažinti stresą. Vandens terapija gerina nuotaiką, o gebėjimas įveikti naujus iššūkius baseine didina vaikų pasitikėjimą savimi.
Sveikatos stiprinimo projektas „Mokausi plaukti ir saugiai elgtis vandenyje – 2“ pagal galimybes planuojamas tęsti ir kitais metais.
Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Danguolė Urbonienė
Edukacinė išvyka
Pradinių klasių mokytojos metodininkės Gerdos Navikienės 1a klasės mokiniai domisi augalais ir gyvūnais. Apie juos mokosi per gamtamokslinio ugdymo pamokas, todėl lapkričio 8 dieną jie vyko į Panevėžio Gamtos mokyklą. Pirmokai dalyvavo edukacinėse programose „Medžiai šalia mūsų“ ir „Naminiai gyvūnai“. Mokiniai sužinojo apie augalų svarbą žmogui, mokėsi atpažinti medžių rūšis. Gamtos mokyklos kieme iš arti susipažino su gyvūnais, mokėsi pasirūpinti jais. Kino centre „Garsas“ vaikai dalyvavo kino pamokoje „Laukinukė Roz“. Su edukatore aptarė Laukinukės Roz patirtį negyvenamoje saloje, kur ji mokėsi prisitaikyti prie atšiaurios aplinkos, palaipsniui užmegzdama ryšius su salos gyvūnais.
Netradicinė pamoka
Lapkričio 7 dieną Ramygalos gimnazijos 1b klasės mokiniai dalyvavo pamokoje, skirtoje paminėti Europos sveikos mitybos dieną. Vaikai klausėsi meškučio Ledučio pasakos apie sveiką mitybą, apie tai, kaip kartą virtuvėje susiginčijo maisto produktai, kuris iš jų svarbiausias. Su visuomenės sveikatos priežiūros specialiste Danguole Urboniene nagrinėjo „Sveikos mitybos piramidę“, diskutavo, kad ne visas sveikas maistas yra skanus ir ne visas skanus maistas yra sveikas, prisiminė vandens svarbą žmogaus organizmui, aiškinosi ir dėliojo maisto produktus, kurie mūsų lėkštėje turėtų būti kiekvieną dieną. Pirmokai minė mįsles apie vaisius ir daržoves. Aktyviausi vaikai buvo apdovanoti Visuomenės sveikatos biuro dovanėlėmis.
Pyragų diena
Paskatinti etikos mokytojo metodininko Manto Masioko, IIIa ir IIIb klasės mokiniai pakvietė gimnazistus paminėti „Pyragų dieną“. Vienuoliktokai ragino visas klases rasti laiko jaukiai pabūti kartu, pamiršti nesutarimus, nuoskaudas, pasidalinti gardžiu atsinešto pyrago gabalėliu ir patirti bendrystės jausmą.