Skelbimas

simtmetis

Edukacinė išvyka

isvyka_vilniusSpalis vis dar džiugina saulės spinduliais ir šiltu aksominiu oru. Per pasaulio pažinimo pamokas pradinių klasių mokytojos Laimos Černienės auklėtiniai susipažino su Lietuvos istorija, sostinėmis, didžiausiais miestais, iškiliais žmonėmis. Edukacinės išvykos metu ketvirtokai siekė praturtinti pasaulio pažinimo žinias, praplėsti akiratį, pasirengti toliau mokytis naujų krašto istorijos, etnokultūros bei dailės temų. Vilniuje mokiniai aplankė Bažnytinio paveldo bei Valdovų rūmų muziejus. Lietuvos Nacionaliniame muziejuje dalyvavo edukaciniame užsiėmime „Žalgiris“. Edukacinės ekskursijos „Senasis Vilnius“ metu gėrėjosi Vilniaus istorinio centro – senamiesčio – gražiausiomis vietomis.

Edukacinė išvyka

2kl_panevezysSpalio 10 dieną 2 klasės vadovė Vilma Kučienė savo auklėtiniams surengė edukacinę išvyką. Antraklasiai aplankė Panevėžio Gamtininkų stotį, o vėliau dalyvavo Panevėžio Kraštotyros muziejaus edukacinėje pamokoje „Perku – parduodu – dykai atiduodu“ ir susipažino su metrologijos pagrindais, ilgio, tūrio, ploto matavimo vienetais. Matuodami, sverdami, seikėdami suprato, kas yra sprindis, sieksnis, uolektis, pėda, žingsnis, sauja, gorčius ar bezmėnas. Kelionės pabaigoje mokiniai apsilankė „Sraigių ūkyje“, kuris yra Trakiškio kaime. Vaikams buvo įdomu, kaip yra auginamos ir veisiamos afrikinės sraigės.

Tarptautinis skirtukų mainų projektas

skirt_mainai3skirt_mainai2skirt_mainaiGimnazijos bibliotekininkė Daiva Leckienė siekia, kad Tarptautinis mokyklų bibliotekų mėnuo taptų linksmu ir džiaugsmingu įvykiu bibliotekoje. Pradinių klasių mokinius ji pakvietė dalyvauti Tarptautiniame skirtukų mainų projekte. Visą spalio mėnesį vaikai gamins skirtukus, kurių forma, formatas, dekoravimo technika įvairi – kaip kas sugalvoja. Kas bus mūsų mokyklos mokinukų partneriai, su kokia šalimi ir tos šalies mokykla keisis knygų skirtukais – staigmena. Išsiuntę jiems siuntinuką, ramygaliečiai taip pat lauks siuntinuko... Visos projektinės veiklos vyks gimnazijos bibliotekoje. Pradinių klasių mokytojos Vilmos Kučienės auklėtiniai aktyviai dalyvauja projekte.

Krašto apsaugos dienos renginys

batalionasSpalio 10 dieną Ramygalos gimnazijos direktorius Algis Adašiūnas IIa ir IIb klasės mokiniams surengė išvyką į Karaliaus Mindaugo husarų batalioną. Gimnazistai dalyvavo įspūdingame Krašto apsaugos ministerijos  organizuotame renginyje, tapusiame pilietinio ugdymo ir Lietuvos kariuomenės pažinimo apsilankant kariuomenės daliniuose pamoka. Karaliaus Mindaugo husarų batalionas labai šiltai priėmė mokinius. Krašto apsaugos dienos renginio metu supažindino juos su Lietuvos saugumo politika, galimais karo tarnybos būdais, organizavo įvairius pažintinius-praktinius užsiėmimus. Renginį užbaigė gardi kareiviška košė ir arbata.

Tarptautinė mokytojų diena

mokytoju_diena_2018

Spalio 5 dieną Ramygalos gimnazijoje paminėta Tarptautinė mokytojų diena. Tuo ypatingai rūpinosi klasių vadovių Inos Babaitienės ir Laimos Grikšaitės auklėtiniai. Ryte su muzika ir „pinigų“ sausainukais jie pasitiko gimnazijos mokytojus, o vėliau aktų salėje surengė iškilmingą padėkos renginį, kur visus susirinkusius pasitiko Raudonkepuraitė (Agnė) ir Vilkas (Lukas). Benas ir Akvilė kartu su senos geros pasakos personažais mokytojus pakvietė į žaismingą „kelionę“. Suskirstyti į grupes, kad darbas būtų efektyvesnis, mokytojai atliko vaidybinę užduotį, po to spėjo, kokia dainą skamba, o vėliau atsakinėjo į suktus Vilko klausimus. Šių metų spalio penktoji buvo jubiliejinė  matematikos mokytojai Laimutei Krištopaitytei ir kūno kultūros mokytojui Egidijui Marozui. Juos kolektyvo vardu pasveikino gimnazijos direktorius Algis Adašiūnas.  Profesinės šventės proga buvo susilaukta „šakoto“ pasveikinimo nuo socialinių mokyklos partnerių – Policijos atstovų, kurie palinkėjo ištvermės kasdieniniame, išbandymų kupiname darbe, ir įteikė šakotį. Nuoširdžių padėkos žodžių gimnazijos mokytojams surado visos klasės. Mokytojams dainavo ir grojo gimnazijos dainavimo studija, vadovaujama muzikos mokytojos Snieguolės Adomaitienės, šokį dovanojo šokio mokytojos Renatos Rakašienės šokėjai. Nuoširdžius visų klasių atstovų padėkos žodžius gimnazijos mokytojams sustiprino penktokės Danielės Augulytės talentingų rankų prakalbintas fortepijonas. Po fotosesijos pasimėgavę mokinių ruoštais skanėstais ir kava, mokytojai išvyko į Panevėžio bendruomenių rūmus. Čia vyko Tarptautinės mokytojų dienos minėjimas, kur rajono švietimo bendruomenę pagerbė Panevėžio rajono savivaldybės vadovai, Savivaldybės tarybos nariai, administracijos atstovai, garbingi svečiai. Ramygalos gimnazijos informacinių technologijų mokytoja metodininkė Olga Alejūnienė buvo apdovanota Panevėžio rajono savivaldybės mero padėka už puikų mokinių parengimą informacinių technologijų valstybiniam egzaminui.

Geografijos pamoka Ramygalos miesto bibliotekoje

geografija_bibliotekaSpalio 3 dieną Ia ir Ib klasės mokiniai dalyvavo geografijos pamokoje, kurią geografijos vyresnioji mokytoja Justina Meilutienė vedė Ramygalos miesto bibliotekoje. Čia mokiniai pristatė darbus tema „Įžymūs Lietuvos geografai ir keliautojai“. Geriausius darbus mokytoja įvertino dešimtukais. Po mokinių pasisakymų bibliotekininkė Audronė Kaupienė pristatė gausų glėbį geografų ir keliautojų knygų, kurias skaitydami gimnazistai galės gilinti žinias.