Festivalis

sokis_sujungiasokis_sujungia2Balandžio 11 dieną šokio mokytojos Renatos Rakašienės vadovaujamas Ramygalos gimnazijos šokių kolektyvas „Flex“ dalyvavo respublikiniame šiuolaikinių šokių festivalyje „Šokis mus sujungia 2019“. Vilniaus Jono Basanavičiaus gimnazijoje surengtoje šokio fiestoje šoko kolektyvai iš Kėdainių, Šiaulių, Ramygalos ir Vilniaus gimnazijų.

Tinklinis

tinklinis3_2019Balandžio 11 dieną Ramygalos gimnazijos vaikinų tinklinio komanda, treniruojama kūno kultūros mokytojo metodininko Egidijaus Marozo, dalyvavo 2018–2019 mokslo metų Panevėžio rajono gimnazijų vaikinų tinklinio finalinėse varžybose ir iškovojo II vietą. Sveikiname Edviną Gerdvilą (Ia), Titą Ališauską (IIa), Luką Bružaitį (IVb), Roką Garusiną (IVb), Rūtenį Mikailionį (IVa), Luką Paškevičių (IVb), Joną Beną Paulauską (IVb), Valdą Urboną (IVb) ir jų trenerį!

Olimpiada

krasto_olimpiadaBalandžio 11 dieną Pasvalio Lėvens pagrindinėje mokykloje vyko Panevėžio krašto jaunųjų matematikų 25-oji olimpiada, kurioje I vietą užėmė 5a klasės mokinys Andrius Vaitelis (mokytojas Vilius Grockis). Nuo jo neatsiliko I vietą tarp septintokų užėmęs 7a klasės mokinys Rokas Miliūnas (mokytoja Ina Babaitienė ). II vietą aštuntokų grupėje užėmė 8a klasės mokinė Greta Viliūnaitė (mokytoja Ina Babaitienė).

Sveikiname jaunuosius matematikus ir jų mokytojus!

Galerija.

Projektas

projektas_portugalijaKovo 25–30 dienomis Portugalijoje, Porto mieste vyko Panevėžio rajono švietimo centro įgyvendinamo „Erasmus+“ projekto „MOVE-ON!“ mokymosi ir mokymo veiklos. Šiame projekte savanoriavo Ramygalos gimnazijos anglų kalbos mokytoja metodininkė Viktorija Paškevičienė.

Mokslo-Lab olimpiada

mokslo_labBalandžio 9 dieną Ramygalos gimnazijos anglų kalbos mokytoja metodininkė Viktorija Paškevičienė organizavo anglų kalbos Mokslo-Lab olimpiados finalą, kuriame dalyvavo penktų klasių mokiniai. Mokslo-Lab olimpiada  – tai puiki galimybė mokiniams tobulėti, įdomiai ir interaktyviai pasitikrinti savo anglų kalbos žinias, o mokytojai – dar vienas įrankis mokinių pasiekimams analizuoti.

Projektas

kino_busas2kino_busasBalandžio 8–9 dienomis grupė Ramygalos gimnazijos II–III klasių mokinių dalyvavo VšĮ „Kultūrinių projektų centro“ vykdomame kino edukacijos projekte „Kino busas“. Projektas buvo įgyvendinamas organizuojant kūrybines dviejų dienų kino dirbtuves, kurias vedė pripažintas jaunosios kartos režisierius ir kino edukatorius, turintis didelę darbo su vaikais ir jaunimu patirtį, Andrius Blaževičius. Pirmą dieną dalyviai buvo supažindinti su kino žanrais, vyko filmų peržiūros, jų analizė, diskusijos. Mokiniai susipažino su pagrindiniais kino kalbos elementais, svarbiausiais filmo kūrimo etapais, dramaturgijos principais, o antroje dienos pusėje, pasidalinę į kūrybines grupes, tobulino scenarijų, piešė kadruotes, ieškojo personažų ir lokacijų bei pradėjo pirmuosius filmavimo darbus. Antrą dieną buvo tęsiamas filmavimas, vyko montažas, garso takelio ir titrų gamyba, sukurtų filmų peržiūra ir aptarimas. Dirbtuvių metu moksleiviai turėjo galimybę pabūti „kitapus ekrano“, patirti, kaip žingsnis po žingsnio gimsta filmas.

Konkursas

konkursas_knygos2019 metai lietuvių vaikų literatūrai – itin sėkmingi. Tarptautinės vaikų ir jaunimo literatūros asociacijos (IBBY) Lietuvos skyrius laimėjo atranką ir tapo 2019 metų Tarptautinės vaikų knygos dienos, kuri kasmet minima balandžio 2-ąją, rėmėju. Šiai progai dailininkas ir vaikų knygos autorius Kęstutis Kasparavičius nupiešė plakatą ir parašė kreipimąsi į skaitytojus, kurio pagrindinė idėja – „Knygos padeda neskubėti“. Taigi, Lietuvos vardas šių metų Tarptautinę vaikų knygos dieną skambėjo visame pasaulyje.

Paminint šią dieną Ramygalos gimnazijos bibliotekininkė Daiva Leckienė lankėsi 1–4 klasėse, supažindino mažuosius skaitytojus su Kęstučio Kasparavičiaus kūryba, pristatė plakatą. Buvo prisimintas ir danų vaikų rašytojas Hansas Kristijanas Andersenas, jo pasakos, o viena iš užduočių buvo išspręsti kryžiažodį pagal Hanso Kristijano Anderseno pasaką „Coliukė“. Balandžio 5 dieną 3–4 klasių komandos dalyvavo mokyklos bibliotekoje vykusiame protmūšyje „Knygos padeda neskubėti“. Klausimai buvo susiję su vaikų literatūros autoriais, pasakų pavadinimais. Nugalėtojais tapo 3a klasės „Skaitovų“ komanda. Ji keliaus į antrąjį protmūšio etapą, kuris vyks balandžio 11 dieną Panevėžio rajono švietimo centre.

Galerija.