Penktokų diena

penktoku_diena_2021Gegužės 14 dieną 5a ir 5b klasių vadovių Ingos Bubinienės ir Orintos Gerdvilienės auklėtiniai dalyvavo netradicinio ugdymo dienos renginiuose. „Penktokų dienos“ metu mokiniai prisijungė prie edukacinės programos „Mokausi iš kino. Virtuali salė“. Jie žiūrėjo filmą „Bintė“, aptarė jį ir atliko atsiųstas per Kahoot užduotis. Po filmo peržiūros penktokai atliko mokytojos  Orintos parengtas įdomias interaktyvias užduotis. Klasės valandėlę paskyrė „Penktokų dienos“ refleksijai.

Susitikimas

susitikimas_2021Gegužės 11 dieną II klasės mokiniai dalyvavo nuotoliniame susitikime karjeros planavimo tema. Jie susitiko su Roberta Butkute-Dagiliene, KTU medicininės chemijos magistrante. Susitikimo viešnia pasidalino savo asmenine patirtimi renkantis profesiją, studijų kryptį, ugdymo įstaigą, įžvalgomis apie perspektyviausias specialybes.

Europos diena

europos_diena_2021Kasmet gegužės 9-ąją minima Europos diena, simbolizuojanti Europos taiką ir vienybę. Ta proga Lietuvoje vyksta įvairūs renginiai. Ramygalos gimnazijos geografijos mokytojos metodininkės Birutė Tamokaitienė ir Justina Meilutienė inicijavo šios dienos paminėjimą pasiūlydamos savo mokiniams paruošti viktoriną. Renginyje dalyvavo Ramygalos gimnazijos ir  Vadoklių pagrindinės mokyklos aštuntokai. Mokiniai aktyviai įsijungė į pasiūlytą veiklą, atsakinėjo į klausimus apie Europos sąjungą. Šiais metais geriau sekėsi ramygaliečiams, kurie laimėjo visas prizines vietas. Pirmoji vieta atiteko 8b klasės mokinei Viktorijai Staškūnaitei, antrą ir trečią vietas užėmė Gileta Švilpaitė (8a) ir Žygintas Petrauskas (8a). Mokytojos Birutė ir Justina sveikina nugalėtojus ir sako: „Iki kitų susitikimų!“

Europos egzaminas

europos_egzaminas_2021Gegužės 7 dieną Ramygalos gimnazijos vyresnioji istorijos mokytoja Vaida Bakšienė pakvietė savo mokinius  dalyvauti jau ne pirmus metus vykstančiame Europos egzamine, kuris šiemet kiek neįprastas – nuotolinis. „Europos egzamine“ II–IV klasių mokiniai atsakinėjo į klausimus apie Europos Sąjungos aktualijas, istoriją, geografiją, Europos sveikatos sąjungą, Europos atsigavimą po pandemijos ir piliečių įsitraukimą į demokratinius procesus. Dauguma „Europos egzamino“ dalyvių teisingai atsakė į klausimus apie skaitmeninį žaliąjį pažymėjimą bei Europos Komisijos veiksmus pandemijos metu. Vieni sudėtingiausių klausimų dalyviams buvo susiję su Europos skaitmeniniu dešimtmečiu. Jaunesnieji, 6a ir 6b klasės mokiniai, minėdami Europos savaitę, istorijos pamokų metu darbavosi grupėmis rinkdami ir vieni kietiems pristatydami informaciją apie Lietuvą, kaip tarptautinių organizacijų narę, bei interaktyviu žaidimu tikrinosi žinias apie ES istoriją, asmenybes ir valstybes.

Nuotolinė edukacija

nuot_edukacija_iaVyresniosios istorijos mokytojos Vaidos Bakšienės Ia klasės mokiniai balandžio 29 dieną jungėsi į nuotolinę edukaciją Valstybės pažinimo centre. Devintokai taikė istorijos pamokose įgytas žinias apie XIX amžiaus Lietuvą carinės Rusijos okupacijoje,  dalyvavo integruotame istorijos ir lietuvių kalbos užsiėmime-edukacijoje „Rokuokimės lietuviškai“. Užsiėmimo metu mokiniai ne tik prisiminė nelengvą lietuvybės, ypač rašto ir spaudos, išsaugojimo kelią, bet ir galėjo pabūti savotiškais knygnešiais, bekeliaujančiais po skirtingus Lietuvos regionus ir susipažinti su jų šnektomis: turėjo atpažinti tarmiškus žodžius, šnektas ir pabandyti, pasiskirstę vaidmenimis, pasikalbėti tarmiškai. Ši užduotis buvo smagiausia. Edukacijos pabaigoje įgytas žinias pasitikrino su Kahoot programėle, džiaugėsi puikiais rezultatais.

Nuotolinė edukacija

nuot_edukacija_6abBalandžio 27 dieną vyresniosios istorijos mokytojos Vaidos Bakšienės 7a ir 7b, o 28 dieną 6a ir 6b klasių mokiniai dalyvavo Valstybės pažinimo centro nuotolinėje edukacijoje „Ką gali pilietis?“ ir pagilino istorijos pamokose įgytas žinias apie pilietybės sampratą, pilietybės įgijimo būdus. Diskutuodami ir atlikdami pasitikrinimo užduotis, mokiniai aiškinosi, kokios yra piliečių teisės ir pareigos, kokius reikalavimus turi atitikti užsieniečiai, norintys įgyti mūsų šalies pilietybę. Edukacijos pabaigoje mokiniai Kahoot programėle tikrinosi įgytas žinias ir džiaugėsi įdomiu užsiėmimu.

Respublikinis virtualus šiuolaikinio šokio festivalis-konkursas

sok_kojytes3sok_kojytes2sok_kojytesRamygalos gimnazijos šokio mokytoja Renata Rakašienė balandžio 29 dieną inicijavo Tarptautinės šokio dienos paminėjimą. Jo metu vyko pradinių klasių flashmob`as ir  Respublikinis virtualus šiuolaikinio šokio festivalis-konkursas „Šokančios kojytės“. Jame nuotoliniu būdu dalyvavo Panevėžio r. Dembavos progimnazijos ketvirtokai ir mokytojos  Dainora Venslovienė, Lolita Vyšniauskienė, Vilniaus S. Daukanto progimnazijos ketvirtokai  ir mokytojos Ingrida Jasaitienė, Birutė Pralgauskienė, Panevėžio „Žemynos“ progimnazijos ketvirtokai ir mokytoja Ligita Buraitienė, Panevėžio r. Ramygalos gimnazijos ketvirtokai ir mokytojos Renata Rakašienė, Vilma Kučienė.

I festivalio-konkurso atrankos turas vyko klasėse. Vaikai turėjo sukurti 30 sekundžių šokį. Tuo tikslu jie ieškojo pasakų ar kūrė savo istorijas, rinkosi sugalvotam šokiui muziką. Į kūrybos procesą įsitraukė ir ketvirtokų tėveliai. Jie buvo patarėjai, kritikai, guodėjai, apšvietėjai ir operatoriai. Per šokio pamokas sukurti šokiai buvo pristatyti klasės draugams, kurie vertino ir išrinko labiausiai patikusius. „Šokančių kojyčių“ II turo metu buvo pristatyta 12 šokių. Festivalio pabaigoje paskelbti nugalėtojai. Jais tapo Vilniaus S. Daukanto progimnazijos šokėjas-kūrėjas Jovydas Balaišis, Panevėžio Žemynos progimnazijos šokėjas-kūrėjas Benas Bagdonavičius, Panevėžio r. Ramygalos gimnazijos šokėja-kūrėja Gabija Zupkaitė.

Be „Ramygalos gimnazijos“ sutikimo, draudžiama šiame puslapyje paskelbtą informaciją bei nuotraukas ir / arba filmuotą medžiagą naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu