Vaikų linija

Pamokų laikas

 • 8.00—8.45
 • 8.55—9.40
 • 9.50—10.35
 • 11.00—11.45
 • 12.00—12.45
 • 12.55—13.40
 • 13.50—14.35
 • Nuorodos

  Skaitiklis

  Pasaulinė rankų higienos diena

  ranku_higiena_2020Gegužės 27 dieną Ramygalos gimnazijos visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Danguolė Urbonienė inicijavo Pasaulinės rankų higienos dienos paminėjimą mūsų mokykloje. Šios dienos tikslas – atkreipti dėmesį į rankų higienos svarbą ir priminti, kad teisingai plauti rankas svarbu ne tik tam, kad jos būtų švarios, bet ir todėl, kad apsaugotume save ir aplinkinius nuo užkrečiamų ligų. 1a ir 1b klasės mokiniai labai aktyviai dalyvavo Danguolės Urbonienės surengtoje pamokoje. Jie puikiai žinojo, kodėl ir kada reikia plauti rankas, pasikartojo taisyklingus rankų plovimo žingsnelius, prisiminė kosėjimo ir čiaudėjimo etiketą. Pažiūrėję mokomąjį filmuką apie bakterijas ir sužinoję apie jas daugiau, vaikai  atliko eksperimentą, kad įsitikintų, jog geriausiai plauti rankas su šiltu vandeniu ir muilu. Kiekvienas mokinys gavo dovanų rankų plovimo atmintinę ir muiliuką. Pamoką baigė pasižadėję plauti kasdien rankas tik švariai.


  Susitikimas

  susitikimas_1asusitikimas2_1asusitikimas3_1aGegužės 21 dieną pradinių klasių mokytojos metodininkės Gerdos Navikienės 1a klasės mokiniai dalyvavo ugdymo karjerai pamokoje-susitikime. Pamoką vedė Kajaus Tarulio mama, burnos higienistė Gerda Tarulienė. Viešnia su pirmokais kalbėjosi apie dantų priežiūrą. Mokiniai gilino savo žinias, atsakinėjo į klausimus, atliko užduotis knygelėse ir susipažino su burnos higienisto profesija.

  Paskutinis skambutis

  paskutinis_skambutis_2021Gegužės 21 dieną Ramygalos gimnazijos dvyliktokams nuskambėjo paskutinis skambutis. Pandemija nesugebėjo sutrukdyti mokyklos bendruomenei džiaugtis šia nuostabia švente. Šiais metais dalis dvyliktokų kartu su savo klasės vadovu Audriumi Kučiu tiesiog atėjo į mokyklą, nes nuotolinis mokymas buvo atėmęs tą įprastą ĖJIMĄ į pamokas. Kita dalis abiturientų atvykimui  į mokyklą pasirinko gamtą tausojantį transportą – paspirtukus. Po klasės vadovo valandėlės  abiturientai buvo iškilmingai palydėti į gimnazijos stadioną, kur vyko oficialioji šventės dalis. Daug širdies ruošdami šią šventę įdėjo vienuoliktokų klasės vadovo Viliaus Grockio auklėtiniai Viltė Misevičiūtė, Eva Narbutaitė, Deimantas Marozas, Domantas Turulis. Jiems išmone, artistiškumu nenusileido pradinių klasių mokytojų Gerdos Navikienės ir Lidijos Striškienės pirmokai, dvyliktokams pravedę žaismingai  suintegruotą gimtosios kalbos, matematikos, gamtos pažinimo, kūno kultūros, teatro, muzikos pamoką. Abiturientams buvo skirtas pirmokų šokis, kurį jie paruošė kartu su  šokio mokytoja Renata Rakašiene. Būsimąją 78 laidą sveikino Ramygalos gimnazijos direktorius Algis Adašiūnas, palinkėjęs laisvos Tėvynės ir asmeninės laisvės renkantis gyvenimo kelią, pirmoji mokytoja Vilma Kučienė, buvusi vadokliečių klasės vadovė Justina Meilutienė. Renginio vedėjos perskaitė nuoširdžius sveikinimo žodžius nuo buvusios klasės vadovės Astos Brazdžionienės. Kadangi ši laida pasižymėjo ir sportiniais pasiekimais, ji sulaukė judraus  pasveikinimo nuo fizinio ugdymo mokytojo Egidijaus Marozo. Vienuoliktokai abiturientams įteikė po mokyklinių  dienų simbolį – varpelį. Abiturientai padėkojo tėveliams, mokytojams, vienuoliktokams. Savo  valią surašė į testamentą ir, iškilmingai perskaitę jį, perdavė kartu su raktu nuo mokyklos amžinam saugojimui. Dar vienu šventės akcentu tapo kartu sudainuotas gimnazijos himnas „Nupiešti pasaulį“ ir prie mokyklos pasodintas medelis. Sėkmės egzaminų sesijoje, Ramygalos gimnazijos LXXVIII abiturientų laida!


  Galerija.


  Olimpiada

  olimpiada_pradinukaiGegužės 29 dieną Ramygalos gimnazijos  4 klasės mokinys Kristupas Augulis, kurį matematikos moko pradinių klasių mokytoja metodininkė Vilma Kučienė, dalyvavo  Lietuvos pradinukų matematikos olimpiadoje Vilniuje. Olimpiados tikslas – skatinti vaikus ankstyvame amžiuje domėtis matematika, ugdyti pradinio mokyklinio amžiaus vaikų mokslinį kritinį mąstymą, kūrybiškumą, savarankiškumą, atkaklumą. Dalyvauti  olimpiadoje kviečiami visų Lietuvos mokyklų 3-ių ir 4-ų klasių mokiniai, pasiekę geriausių rezultatų šalies savivaldybių rengiamose matematikos olimpiadose.


  Ugdymas karjerai

  ugdymas_karjeraiKovo–balandžio mėnesiais Ramygalos gimnazijos anglų kalbos mokytoja metodininkė Sandra Gruzdienė I–IV klasių mokiniams į anglų kalbos pamokas integravo ugdymą karjerai ir informacines technologijas. Pamokų metu gimnazistai susipažino su vaizdo įrašais, kuriuose buvusių Ramygalos gimnazijos mokinių Dainiaus Klimašausko ir Agnės Žadeikytės sėkmės istorijos. Dainius ir Agnė pasidalino patarimais, kaip atrasti savo pašaukimą,  nuorodomis, kur rasti informacijos norint dalyvauti tarptautiniuose savanorystės projektuose, papasakojo, kaip svarbi yra savanorystės patirtis ir kur ją galima panaudoti ateityje. Dainius Klimašauskas su nostalgija prisiminė fizinio ugdymo mokytojo Egidijaus Marozo pamokas, padėkojo buvusiai klasės vadovei Sandrai Gruzdienei už galimybę nuotoliniu būdu pasidalinti savo sėkmės istorija su mokiniais. Peržiūrėję vaizdo įrašą, mokiniai nuotoliniu būdu nusiuntė emoji - padėką Dainiui. Vėliau visą mėnesį jie savarankiškai domėjosi pačiomis įvairiausiomis profesijomis ir, pasirinkę jiems įdomiausią, paruošė PowerPoint pateiktis.  Jose pristatė pasirinktą profesiją, kokią veiklą darbuotojas atlieka, kodėl pasirinko būtent ją, ar norėtų ateityje dirbti tokį darbą ir kodėl. Keturių gimnazijos klasių mokinių pateiktyse mokytojai Sandrai ir klasės draugams buvo pristatytos pačios  įvairiausios profesijos – nuo žvaigždynų tyrinėtojų iki teisėsaugos atstovų, nuo grožio specialistų, anesteziologų iki mechanikų. Mokytoja linki gimnazistams sėkmingai įgyti  svajonių profesiją. Ji dėkoja savo 69 gimnazijos laidos auklėtiniams Dainiui Klimašauskui ir Agnei Žadeikytei už sutikimą dalyvauti šioje integruotoje tęstinėje anglų kalbos pamokoje.


  Virtuali pamoka

  virtuali_pamokaGegužės 27 dieną Ib klasės mokiniai ir jų klasės vadovė Sandra Gruzdienė dalyvavo virtualioje pamokoje „Mano pašaukimas. Karjera prasideda mokykloje“. Devintokai dvi valandas praleido su karjeros ir saviugdos treneriais, lektoriais , kurie kalbėjo apie dažnai mokinius lydinčias mintis: „Ką pasakys kiti? Kaip motyvuoti(s) mokymo(si) procese? Kaip atpažinti, ar tai tavo olimpo taurė? Kokios ateities perspektyvos pasirinkus vieną ar kitą profesiją?“. Lektoriai Dainius Palivonas,  Evelina Kaziulionė padėjo atsakyti į klausimus, kodėl planuoti karjerą reikia pradėti jau mokykloje ir kokie svarbiausi žingsniai ją kuriant. Jie pabrėžė, kad svarbu iš anksto žinoti, kokios profesijos siekiame, nes tada galima tikslingai rinktis pasirenkamuosius dalykus 11 klasėje. (Virtualios pamokos vaizdo įrašą bus galima peržiūrėti Youtube kanale).


  Projektas

  toli3toli2toliGegužės 12 ir 14 dienomis Ramygalos gimnazijos 6a ir 6b klasių mokiniai, vadovaujami vyresniosios istorijos mokytojos Vaidos Bakšienės, turėjo 2 pamokų ciklą „Tarpukario Lietuva mano miesto ir mokyklos istorijoje“,  kuris yra viena iš gimnazijoje 2021 metais vykdomo TOLI projekto „Holokausto istorija mano miestelio, šalies ir pasaulio kontekste“, veiklų.

  (Plačiau apie projektą - https://padlet.com/vbaksiene1/edfnc5doh90rr5c8)

  Užsiėmimas paruoštas bendradarbiaujant su gimnazijos kraštotyros muziejaus darbuotoja, muziejininke  Irena Zubauskiene, mielai pasidalinusia fonduose saugoma Ramygalos miesto istorijos, švietimo įstaigų veiklos fiksavimo archyviniais dokumentais, tautinių bendruomenių istorijos fragmentais, surinktais vietinių gyventojų atsiminimais. Užsiėmimo metu pasidalinimas informacijabuvo organizuotas taip, kad aptariant tarpukario ir šiandieninės Ramygalos skirtumus, ne tik  pasitelktas skirtingų tipų šaltinių aptarimas, palyginimas (statistiniai duomenys,  nuotraukos, rašytiniai šaltiniai - dokumentai, atsiminimai, gyventojų vykdomos veiklos identifikavimas, tarpusavio santykių, bendradarbiavimo aprašymai). Mokiniai buvo įtraukti į procesą kaip šių dienų savo miesto ekspertai, galintys papasakoti, kaip dabar atrodo miestas, kokia jo bendruomenės sudėtis, kokia ir kur vykdoma veikla, koks yra santykis tarp skirtingų tautinių bendruomenių, gyvenančių mieste, ir kodėl jis taip pasikeitė. Užsiėmimo metu šeštokai turėjo galimybę išsiaiškinti, kokia kalba yra dalis muziejuje saugomų žydų tautybės mokinių pažymėjimų, kuo ta kalba ypatinga. Skaitydami vietinių tarpukario gyventojų atsiminimų ištraukas, mokiniai aptarė ir diskutavo kaip dvi didelės tautinės bendruomenės: lietuviai ir žydai. Jie aiškinosi, kaip sugyveno tarpusavyje minėtos tautinės bendruomenės, ką reiškia dabar jau retai vartojami žodžiai, sutikti atsiminimų tekstuose. Užsiėmimų pabaigoje šeštokai pakviesti pasitikrinti savo įgytas ar pagilintas žinias Kahoot programėlės apklausoje. Mokytoja Vaida džiaugiasi, kad visi įvardino, jog sužinojo naujų dalykų ne tik apie savo miesto istoriją, bet ir apie čia gyvenusią didelę žydų tautinę bendruomenę, jos religinius papročius, tradicijas, kuriomis stebėjosi vietiniai gyventojai, apie konkurenciją prekyboje ir pagalbą vieni kitiems.

  Be „Ramygalos gimnazijos“ sutikimo, draudžiama šiame puslapyje paskelbtą informaciją bei nuotraukas ir / arba filmuotą medžiagą naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu