Ramygala

ramygala2020 metais sukanka:

520 metų, kai (1500) pastatyta pirmoji Ramygalos bažnyčia;

495 metai, kai (1525) istoriniuose šaltiniuose pirmą kartą paminėtas Ramygalos valsčius;

440 metų, kai Ramygalai suteikta prekymečių privilegija;

225 metai, kai (1795) pirmą kartą istoriniuose šaltiniuose paminėtas Bistrampolio dvaras;

125 metai, kai (1895) Ramygaloje atidarytas paštas;

85 metai, kai (1935) nutiesti 6 kilometrai plento Panevėžys–Ramygala;

70 metų, kai (1950) įsteigtas Ramygalos rajonas. Panaikintas 1962-12-08;

25 metai, kai (1995) įsteigta Panevėžio rajono savivaldybė.

Tiek jubiliejinių datų priskaičiavo Ramygalos gimnazijos muziejininkė Irena Zubauskienė. Ji pasidžiaugė, kad gimnazijos muziejaus fondus papildė labai vertingas foto albumas, kurį padovanojo buvusi gimnazijos geografijos mokytoja Vanda Misiūnienė. Po viena iš jo nuotraukų yra užrašas „Kultūros namai“. Turime unikalią galimybę pamatyti, kaip iš tikrųjų atrodė Ramygalos žydų medinė ir mūrinė sinagogos.

Išvyka

kaunas_2020Spalio 16 dieną grupė II klasės mokinių su klasės vadove Alma Petrauskiene pabuvojo Kaune. Dešimtokai aplankė vieną seniausių gynybinių pilių Lietuvoje, pasivaikščiojo po senamiestį, kuriame gausu objektų, susijusių su LDK ir Hanzos sąjungos laikais bei lietuvių literatūra, pasigėrėjo miesto architektūros įvairove. Daugiausia teigiamų emocijų suteikė apsilankymas „Infinity room“ pabėgimo kambariuose. Čia dešimtokų laukė nepatirti iššūkiai, interaktyvios mįslės ir netikėtų sprendimų reikalaujančios užduotys, kurias įveikti galima buvo tik pasitelkus visą išmonę ir komandos draugus.
    Išvyka – visų jos dalyvių kūryba. Tą dieną mokyklinio autobuso vairuotojas Ramūnas Zabiela mokiniams parodė, kad į Ramygalą veda ir kitas, labai jaukus, asfaltuotas ir gražiai vingiuotas kelias per rudenėjančią Lietuvos provinciją: Kauno Vilijampolė – Žeimiai – Šėta – Okainiai – Pavermenys... Kaip gera, kad akys dar gali užkliūti už bažnyčios bokšto tolumoje, kaip koks orientyras, kaip įrodymas, kad dvasiniams dalykams dar yra vietos mūsų krašto kasdieniame gyvenime. Šviesiai pilko granito stela Abraomui Kulviečiui pakeliui į jo tėviškę Kulvą – nebylus priminimas apie didžiausią XVI amžiaus eruditą lietuvį... Tereikia pasukti iš mintinai žinomo kelio...

Edukacinė išvyka

5a_panevezysSpalio 13 dieną 5a mokiniai su klasės vadove Inga Bubiniene susiplanavo edukacinę išvyką į Panevėžio kraštotyros muziejų, kuriam šiemet sukanka 95 metai. Ramygalos penktokų grupė buvo devyniasdešimt penktoji, todėl iš muziejaus vaikai gavo nemokamą edukacinį užsiėmimą ir dovanų. Edukacinio užsiėmimo metu penktokai išgirdo popieriaus atsiradimo priešistorę, aptarė jo gamybos procesą, gamtos saugojimo svarbą, išbandė senovinį popieriaus gaminimo būdą, pasigamino unikalų popieriaus lakštą. Kino centre „Apollo“  mokiniai pasižiūrėjo kino filmą apie draugystę, šeimos svarbą ir tikrąją laimę „Sapnų kūrėjas“. Vėliau pramogavo žaisdami boulingą, aplankė atnaujintą Panevėžio miesto parką ir jo žaidimų aikštę.

Geografija

geografijos_pamoka_2020Ramygalos gimnazijos geografijos mokytoja metodininkė Justina Meilutienė ugdydama mokinius siekia padėti jiems pažinti gimtąjį kraštą, todėl spalio 8–13 dienomis gimnazistai lankėsi Ramygalos miesto bibliotekoje. Netradicinėje aplinkoje vyko geografijos pamoka. Ia ir Ib klasių mokiniai pristatė žymiausių Lietuvos geografų ir keliautojų biografijas. Bibliotekininkė Audronė Kaupienė parengė ir pristatė knygų parodą apie Lietuvos keliautojus ir geografus, papasakojo apie garsius rašytojus bei kūrėjus, prisidėjusius garsinant Ramygalos kraštą.

Socialinė-pilietinė veikla

piliet_veikla_2020piliet_veikla2_2020piliet_veikla3_2020Klasės valandėlės metu 5a klasės mokiniai nusprendė ir toliau puoselėti labai prasmingą tradiciją, kuri atsirado jiems mokantis  ketvirtoje klasėje – sutvarkyti Ramygalos žydų kapines. Spalio 9 dieną, „apsiginklavę“ visais būtiniausiais darbo įrankiais, klasės vadovės Ingos Bubinienės auklėtiniai nugrėbė lapus, surinko šakas. Krapnojantis lietutis nesutrukdė šios labai prasmingos veiklos, o klasės vadovė galėjo didžiuotis savo pilietiškais penktokais.

Projektas

dazasvydis2_2020Ramygalos gimnazijos socialinė pedagogė Aida Bajorūnė su technologijų mokytoja Asta Naulickiene teikė paraišką ir gavo finansavimą vaikų vasaros projektui. COVID 19 ir čia įnešė savo korekcijas, bet niekas negalėjo net pagalvoti, kokios atkaklios ir išradingos gali būti mokytojos. Na ir kas, kad vasaros projektas virto bobų vasaros projektu. Iš rudenėjančio spalio buvo „išplėšta“ paskutinė gražesnė diena, per tirštą ryto rūką po vieną nuo namų surinkti mokiniai ir paskelbtas „Šeštadienis - dažasvydžio dienadienis“! Stumbravietės dažasvydžio šeimininkai svetingai priėmė visus projekto dalyvius ir sudarė sąlygas ne tik įnirtingam dažasvydžio mūšiui už vėliavą, bet ir naujai pramogai – taiklumo varžyboms. Staigmenų ir čia netrūko. Pasirodo, Danielė Augulytė (7b) ne tik muzikoje laurus skina. Šaudymo varžybose ji užėmė I vietą, aplenkė net vaikinus. Kazachiškas plovas padėjo atgauti jėgas, o kur dar apdovanojimai, saldžios dovanos... Mielos mokytojos, vasaros projektas užskaitytas, mokiniai nekantriai laukia kitos vasaros!

Paskaita

paskaita2_2020Spalio 6 dieną gimnazijos socialinė pedagogė Aida Bajorūnė pakvietė 8–I klasių mokinius dalyvauti paskaitoje „Paauglių savivertės ir motyvacijos stiprinimo dirbtuvės“. Mokiniams patikusį renginį vedė VšĮ „Juoda avis“ lektorės S. Andriukevičiūtė ir L. Stumbraitytė.

Galerija.

Be „Ramygalos gimnazijos“ sutikimo, draudžiama šiame puslapyje paskelbtą informaciją bei nuotraukas ir / arba filmuotą medžiagą naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu