Projektinis darbas

fraktalai_2020II aukšto fojė naujas stendas su matematikos mokytojo metodininko Viliaus Grockio Ia klasės mokinių darbais „Fraktalų“ tema.

Išvyka

isvyka_5bTikybos mokytoja metodininkė Sigutė Žalneriūnienė pamokų metu su penktokais kalba apie žydų genocidą, lietuvių trėmimus į Sibirą. Siekdama įtvirtinti mokinių žinias, sudaryti sąlygas mokytis už klasės ribų, vasario 13 dieną surengė savo auklėtiniams 5b klasės mokiniams edukacinę išvyką. Penktokai lankėsi  Panevėžio kraštotyros muziejuje, dalyvavo edukacinėje programoje „Tremtis“. Išklausę edukatorės pasakojimo, mokiniai atliko mokytojos Sigutės parengtas užduotis. Antroji išvykos dalis buvo skirta apsilankymui Panevėžio kino centre „Garsas“. Čia 5b klasės mokiniai žiūrėjo filmą „Falkonai“. Po filmo peržiūros dalyvavo diskusijoje apie patyčių priežastis ir pasekmes, komandos vienybės galią, vaikų ir suaugusiųjų santykius, sportą, rūkymo žalą. Edukacinės programos metu mokiniai apžiūrėjo kino teatrą, susipažino su ten dirbančių žmonių profesijomis.

Nacionalinis konkursas

ist.zinovas3ist.zinovas2ist.zinovasVasario 12 dieną Ramygalos gimnazijos istorijos mokytojos metodininkės Neringos Ramanauskaitės I–IV klasių mokiniai, kuriems svarbus pasididžiavimo garbinga Lietuvos istorija jausmas, kurie norėjo pasitikrinti, kaip išmano savo Tėvynės praeitį, dalyvavo nacionalinio konkurso „Lietuvos istorijos žinovas 2020“ I etape.

Socialinė – pilietinė išvyka

pggdVasario 12 dieną 8b klasės vadovė Sandra Gruzdienė savo auklėtiniams surengė jau trečią socialinę – pilietinę išvyką. Pernai mokytojos auklėtiniai gimnazijos bendruomenę pakvietė dalyvauti skirtingų kojinių dienoje, skirtoje žmonių su Dauno sindromu, palaikymui. Šiais moklo metais klasės vadovė atkreipė savo auklėtinių ir jų tėvelių dėmesį į savanorystę, jos reikšmę. Kartu nusprendė, kad reikia surengti pilietinę akciją, skirtą silpnesniems už mus – beglobiams gyvūnams. Sandra Gruzdienė susisiekė su Panevėžio gyvūnų globos draugija ir išsiaiškino, ko labiausiai reikia Karšinaukoje įsikūrusiems draugijos globotiniams. Sausio – vasario mėnesį klasės vadovės auklėtiniai nešė įvairius daiktus, maistą, skirtą gyvūnams, netgi surinko grynųjų pinigų (juos aštuntokai iškeitė į VET – 1 dovanų čekį). Šios akcijos metu klasės vadovė su mokiniais kalbėjosi apie savanorystės svarbą, apie tai, kad mūsų pilietinė pareiga yra padėti kitiems, neieškant naudos sau. Išvykos metu vaikai pabendravo su ten dirbančiais savanoriais, išsiaiškino, ar jie gauna atlyginimą, kodėl iš viso savanoriauja. Savanorė Vaida papasakojo mokiniams, ką gyvūnų globos draugijoje daro savanoriai, kad jų pagalbos reikia nuolat – ne tik pažaisti su gyvūnais, bet ir pakeisti paklotus, pasirūpinti kraiku, iššukuoti kailiuką, nuveikti dar daug kitų darbų. Mokiniai sužinojo, kad tai pinigais neapmokamas, bet labai reikalingas darbas, suteikiantis daug žinių apie gyvūnus. Aštuntokai susipažino su veterinarijos gydytojo profesija, jos svarba ir poreikiu. Jie paglostė, pažaidė su kačiukais, kurie net užmigo ant delno, stebėjo, kaip tvarkomas gyvūnams skirtas būstas, sužinojo, kad kiekvienas šuo ar katinas ten turi savo istoriją. Visiems labai norėjosi, kad visi Karšinaukoje sutikti gyvūnai kuo greičiau rastų naujus namus.

Po šios socialinės - pilietinės akcijos visi nuvažiavo kartu smagiai praleisti laiko – pažaisti boulingo Alex klube. Visiems tai buvo dar viena nauja patirtis.

Profesinio orientavimo išvyka

studiju_muge2_2020studiju_muge_2020Vasario 7 dieną klasių vadovai Laima Grikšaitė, Audrius Kučys, Neringa Ramanauskaitė I–IV klasių mokiniams surengė profesinio orientavimo išvyką į Vilnių. Ramygalos gimnazijos mokiniai lankėsi 18-oje tarptautinėje mokymosi, žinių ir karjeros planavimo parodoje „Studijos 2020“. Čia jie ieškojo atsakymų į klausimus, ką daryti, kad ateityje būtum reikalingas, kaip išsirinkti profesiją, dėl kurios niekada netektų gailėtis. Aktualios informacijos gimnazistai rado per tiesioginį bendravimą dalyvių stenduose, neformaliuose susitikimuose su mokymo ir verslo įstaigų atstovais, karjeros konsultantais, moksleivių ir studentų organizacijų nariais.

Paroda

signataraisignatarai2signatarai3Lietuvos Nepriklausomybės 30-čiui gimnazijos bibliotekoje surengta paroda „Lietuvos Nepriklausomybės Akto signatarai“. Joje eksponuojamos knygos iš Lietuvos Nepriklausomybės Akto signatarų klubo leidžiamos serijos apie jau išėjusius Amžinybėn Kovo 11-osios Akto signatarus. Knygose atskleidžiama signatarų visuomeninė, politinė, darbinė veikla, biografija, nuopelnai Lietuvai, spausdinami bendražygių, šeimos, draugų atsiminimai. Knygos gausiai iliustruotos nuotraukomis.

Gimnazijos bibliotekininkė Daiva Leckienė kviečia apsilankyti skaitykloje ir pasigrožėti vyresniojo technologijų mokytojo Audriaus Kučio 7a ir 7b klasės mokinių darbais.

4a klasės mokinių ir tėvų sportinė olimpiada

4a_sport_olimpPradinių klasių mokytoja metodininkė Gerda Navikienė 4a klasės mokinius ir jų tėvelius vasario 7 dieną pakvietė į Šeimų sportinę olimpiadą. Net 14 šeimų komandų gimnazijos sporto salėje žaidė kvadratą, judriuosius žaidimus, vėliau rungėsi estafetėse. Finale varžėsi Stiklinskų ir Dangveckų komandos. Sportiškiausia šeima tapo Dangveckų šeima, kuri ir buvo apdovanota taure. Po sporto šventės mokiniai su tėveliais jaukiai vakarojo prie arbatos stalo. Pasiruošę nakvynei  mokiniai žiūrėjo kino filmą, žaidė stalo bei judriuosius žaidimus, daug bendravo.