8a ir 8b klasių mokinių ir jų tėvų varžytuvės

8abVasario 9 dienos pavakarę į mokyklos sporto salę rinkosi aštuntų klasių, kurioms vadovauja klasių vadovai  Olga Alejūnienė ir Vilius Grockis, mokiniai ir jų tėveliai. Kaip visada didžiąją tėvelių dalį sudarė mokinių mamos. Aktyvaus poilsio entuziastas, kūno kultūros mokytojas Egidijus Marozas  varžytuvių dalyviams paruošė keletą labai įdomių rungčių. Jau trečią kartą vykusios mokinių ir jų tėvų varžybos baigėsi lygiosiomis. Į namus visi skirstėsi geros nuotaikos. Aštuntokai pasižadėjo kitais metais įveikti tėvelius.

Šv. Valentino diena kitaip

Didumas to, kas mumyse

iš meilės auga ir gerumo!

Aukšta liepsna lig raudonumo

Įkaitinanti mus. Dvasia

ir kūnas mūsų amžinumo.

Ir tu, ateinanti su ja,

esi šviesos atsiradimas.

Į mylinčias duris beldimas.

Prisiglaudimas tamsoje.

Prisikėlimas. Nutolimas.

Tai nuo tavęs čia taip šviesu,

Nuo žodžio šitaip pasakyto.

Nuo pagalvojimo balsu:

turbūt ne dėl savęs esu -

Esu turbūt dėl ko nors kito.

(Justinas Marcinkevičius)

valentinas_2018Šiais Lietuvai ypatingais metais IIa ir IIb klasių mokiniai, paskatinti savo klasių vadovių Neringos Ramanauskaitės ir Viktorijos Paškevičienės, gimnazijos bendruomenei pasiūlė švento Valentino dieną švęsti kitaip. Vasario 14-oji buvo paminėta su šūkiu „Aš tikrai myliu Lietuvą“. Neatsitiktinai renginio vieta buvo dekoruota tautinės vėliavos spalvų instaliacija. Patį renginį dešimtokai pradėjo Justino Marcinkevičiaus eilėraščiu. Mokiniai kalbėjo, kad meilė yra įvairi ir jai suvokti kartais neužtenka viso gyvenimo. Jos tiek daug veidų, spalvų ir pavidalų, kad meilės dieną jie nusprendė visą savo meilę skirti Lietuvai, nes tvirtai tiki, jog tam proga yra daugiau nei puiki – Lietuvos valstybės atkūrimo 100-metis ir 100 metų Ramygalos gimnazijai. „Vasario 16 dieną švęsime modernios Lietuvos gimimą. Ši data lyg tiltas sujungia 1253 metų  liepos 6-ją gimusią senąją Lietuvą ir 1990 metų kovo 11-ją atkurtą nepriklausomą Lietuvą. Be Vasario 16-osios nebūtų Kovo 11-osios ir jos sėkmės istorijos“. Renginio  metu dainavo Dainavimo studijos nariai, vadovaujami muzikos mokytojos Snieguolės Adomaitienės. Gimnazijos direktorius Algis Adašiūnas pagyrė dešimtokų iniciatyvą tradicinę švento Valentino dieną paminėti netradiciškai. Dešimtokai renginio dalyviams ne tik palinkėjo šventinės nuotaikos, bet ir pasiūlė 3 šaunias veiklas: parašyti meilės laišką Lietuvai ir įmesti į specialią pašto dėžę, užsirišti trispalvę apyrankę pas šaunius vaikinus ir nusifotografuoti šventiniame fone.

Užgavėnės

uzgavenes_2018Vasario 13 dieną Ramygalos gimnazijos pradinių klasių mokiniai su savo mokytojomis aktyviai dalyvavo tradicinėje Užgavėnių šventėje, kurią miesto centre surengė Ramygalos kultūros centro darbuotojai. Mokiniai į šventę atvyko su pačių pasidarytomis Užgavėnių kaukėmis. Panaudodami įvairias medžiagas tas kaukes vaikai gamino per dailės ir technologijų pamokas.

Olimpiada

Vasario 9 dieną Naujamiesčio gimnazijoje įvyko 67-osios Lietuvos mokinių matematikos olimpiados  II etapas, skirtas 9–12 klasių mokiniams.  Savo amžiaus grupėje III vietą užėmė Ramygalos gimnazijos Ia klasės mokinė Gabija Chirv (mokytojas Vilius Grockis). II vietą tarp dešimtokų užėmė IIa klasės mokinys Mantautas Raila (mokytoja Ina Babaitienė). Sveikiname!

Išvyka

litexpo_2018Vasario 8 dieną Ramygalos gimnazijos II–IV klasių mokiniai dalyvavo karjeros ugdymo išvykoje į Vilnių.  Lietuvos parodų ir kongresų centre „Litexpo“ jie aplankė net 5 ekspozicijų salėse surengtą parodą „Studijos 2018“. Čia daugiau nei 200 universitetų, kolegijų iš Lietuvos ir užsienio, profesinio mokymo lyderių, verslo profesionalų, karjeros konsultantų, inovatorių, jaunųjų kūrėjų, neformalių jaunimo organizacijų, tarptautinių organizacijų, mokslo ir kultūros institutų, valstybinių tarnybų institucijų atstovų kvietė būti ir kurti Lietuvai.

Konkursas

100klVasario 9 dieną LR Seimo narė Guoda Burokienė pakvietė Panevėžio rajono gimnazijų I–IV ir pagrindinių mokyklų 9–10 klasių mokinius išbandyti savo jėgas istorinių žinių konkurse „100 klausimų ir 100 atsakymų apie Lietuvą“. Šiame konkurse dalyvavo ir Ramygalos gimnazijos istorijos mokytojos metodininkės Neringos Ramanauskaitės mokiniai:  Vakarė Petrauskaitė (IVa), Dovilė Barzdaitė (IVb), Jonas Kievinas (IVb). Dovilė Barzdaitė ir Vakarė Petrauskaitė pateko į geriausiųjų dešimtuką. Mokiniai buvo apdovanoti diplomais, LR Seimo įsteigtomis dovanėlėmis, o gimnazijai padovanotas Nepriklausomybės Akto, kurį atrado profesorius Liudas Mažylis, fotokopija.

Konkursas

Sausio 31 dieną Velžio gimnazijoje vyko Lietuvos mokinių meninio skaitymo konkurso rajono etapas. Konkurse dalyvavo 14 geriausių skaitovų iš 9 rajono mokyklų. 5–8 klasių grupėje II-ąją vietą užėmė Ramygalos gimnazijos 5a klasės mokinė Augustė Buziūtė (mokytoja Laima Grikšaitė). Sveikiname!