Kultūros paso paslaugos

zibintaiPradinių klasių mokytoja metodininkė Asta Kuodytė pasinaudojo kultūros paso teikiamomis paslaugomis kaip priemone auklėtinių kultūros pažinimo įpročiams ugdyti, mokinių kultūrinei patirčiai plėsti. Gruodžio 11 dieną pirmokai apsilankė  Ramygalos klube „Savos erdvės“, kur juos pasitiko keramikė-tautodailininkė, dailės mokytoja bei edukatorė Laima Kiškienė. Išklausę pasakojimą apie senovinius amatus, vaikai mokėsi pasigaminti žibintus.

Išvyka

3a_radviliskisGruodžio 12 dieną 3a klasės mokiniai su savo mokytoja Gerda Navikiene vyko į Radviliškio rajono Pakiršinio dvarą ir dalyvavo edukacinėje programoje „Štai atvažiuoja Kalėda“. Jos metu mokiniai susipažino su dvaro istorija, sužinojo, kokiais amatais vertėsi senieji dvaro gyventojai. Vėliau liejo žvakes ir kepė gardžius meduolius. Iš jų susivėrė kalėdinį varpelį. Programos pabaigoje gėrė arbatą, skanavo meduolius ir žaidė senuosius vaikų žaidimus.

Skelbimas

skelbimas18

Instaliacijų įžiebimas

kaled_instal_2018„Jei ištirtum savo sielos gelmes ir išmatuotum erdvių aukštumas, išgirstum tik vieną melodiją, ir toje melodijoje akmuo su žvaigžde gieda tobulai sutardamas“ (Kahlil Gilbran)

Per šimtą mūsų mokyklos gyvavimo metų jos mokiniai ir mokytojai sutiko ir šimtą šv. Kalėdų. Kas žino, kaip  mokyklą puošė pirmieji gimnazistai. Gerokai vėlesnių laidų abiturientai geriausiai prisimena naujametinius karnavalus, diskotekas, kalėdinius turnyrus. Ir prieš šių metų „dieviškąjį gimtadienį“ visa gimnazijos bendruomenė pasirūpino mokyklos kalėdiniu „rūbu“. Gėlininkė Ingrida Šegamogienė padabino mokyklą adventiniais vainikais ir floristinėmis kompozicijomis. Technologijų mokytoja Asta Naulickienė pasiūlė, kaip papuošti langus. Gruodžio 10 dieną buvo įžiebtos jau aštuonioliktos kalėdinės instaliacijos, kurių temą padiktavo gimnazijos šimtmetis. Taip simboliškai atsisveikinta su šia iškilia data mūsų mokyklos istorijoje. Septynios instaliacijos – tai septynios skirtingos skaičiaus „šimtas“ interpretacijos, kurios ir vėl parodė, kokie kūrybingi mūsų mokyklos mokiniai, klasių vadovai, mokinių tėveliai: „Žibintų alėja“ (5a ir 5b), „Šimtas metų jaunystės ir šviesių vilčių“ (6a ir 6b), „Šimtas gardžių ačiū“ (7a ir 7b), „Nurūkstantis šimtmetis, vakarėlis tęsiasi! (8a ir 8b), „Šimtmečio žiema“ (I a ir Ib), „Šimtas kalėdinių staigmenų iš Laplandijos“ (IIa ir IIb). Pagrindinę instaliaciją „Žvaigždės čia šviečia“ paruošė IIIa ir IIIb klasės, vadovaujamos Neringos Ramanauskaitės ir Viktorijos Paškevičienės. Ne tik kurdami instaliaciją vienuoliktokai pasirėmė Antuano de Sent-Egziupery „Mažuoju princu“. Kūrinio ištraukos panaudotos per instaliacijų įžiebimo ceremoniją. Įspūdingo mėnulio fone Nedo Urbelio suvaidinto Mažojo  princo dialogas su Biznieriumi, kurį vaidino Simonas Giedraitis, trumpai, bet labai taikliai, ragino rasti laiko pasidžiaugti tuo, ką turime, kad ne pinigai nusako daikto tikrąją vertę. Mažo asteroido gyventojo Žibintininko, kurį suvaidino Gintas Šambaris, vienintelis užsiėmimas Mažajam princui neatrodė beprasmis, nes jis stengėsi dėl kitų... Šią nepaprastą pasaką, kurioje gvildenamos labai rimtos mūsų ir mūsų pasaulio problemos, buvo pastatęs šviesaus atminimo aktorius ir režisierius Saulius Mykolaitis.

Šventinę instaliacijų įžiebimo ceremonijos nuotaiką padėjo kurti šokio mokytojos Renatos Rakašienės vadovaujamos šiuolaikinių šokių grupės mažosios šokėjos  iš 1–2 klasės, merginų grupė ir solistė Gintarė Rankelytė bei III–IV klasių šokėjai. Tradiciškai gimnazijos direktorius Algis Adašiūnas instaliacijų įžiebimo ceremonijai buvo pasirišęs specialiai tai progai skirtą kaklaryšį, kurį jam padovanojo dabartiniai vienuoliktokai. Jie tada mokėsi penktoje klasėje ir drąsiai priėmė iššūkį ruošti centrinę kalėdinę instaliaciją ir organizuoti instaliacijų įžiebimo ceremoniją. Paprastai tokiam dalykui ryždavosi tik vyriausieji mūsų mokyklos mokiniai. Po gimnazijos direktoriaus sveikinimo žodžių visoje mokykloje šventinėmis šviesomis nušvitusios visos septynios kalėdinės instaliacijos iki Trijų karalių džiugins mokyklą ir jos svečius.

Žvaigždės čia šviečia!

Sveikiname!

Gruodžio 13 dieną Panevėžio rajono savivaldybės meras Povilas Žagunis padėkojo Panevėžio rajono mokytojams, kurių parengti mokiniai zoniniuose, regiono, šalies ir tarptautiniuose renginiuose 2018 metais užėmė prizines vietas. Asmeninė dovana buvo įteikta Ramygalos gimnazijos vyresniajai matematikos mokytojai Laimutei Krištopaitytei.

Dovana

saruno.burbos.dovanaGruodžio 10 dieną mūsų mokykloje lankėsi 55 laidos (1997–1988 m.m.) abiturientas Šarūnas Burba.  Ramygalos gimnazijos muziejui jis įteikė dovaną. Svečių knygoje Šarūnas parašė: „Prieš 20 metų baigiau šią mokyklą, smagu vėl čia sugrįžti, beje, jai jau 100 metų. Jaučiuosi dėkingas, todėl dovanoju savo sporto trofėjus – taures, medalius, iškovotus Lietuvos, Europos ir Pasaulio čempionatuose, kultūrizmo ir fitneso varžybose, bėgimo mėgėjų čempionatuose“.

„Ilgas vakaras gimnazijoje“

ilgas_vakaras_gimnazGruodžio 7 dieną IIa ir IIb klasių mokiniai su klasių vadovais Asta Brazdžioniene ir Audriumi Kučiu dalyvavo tradiciniame šioms klasėms renginyje „Ilgas vakaras gimnazijoje“, kuris suteikia paaugliams galimybę bendrauti ir bendradarbiauti, mokytis užsiimti prasminga veikla, turiningai leisti laisvalaikį, reikštis mokinių iniciatyvumui ir kūrybiškumui. Sniegingą popietę į mokyklą susirinkę  mokiniai pabaigė gaminti klasės kalėdinę instaliaciją, kuri užėmė vieną iš labiausiai lankomų gimnazijos erdvių – II aukšto fojė. Kitą renginio dalį judrūs, sportiški mokiniai paskyrė tinklinio varžyboms sporto salėje. Vėliau žaidė stalo žaidimus, kurie reikalavo išradingumo, žinių, nestandartinių sprendimų.