Dailyraščio konkursas

dailyr_konkPilietiškos asmenybės ugdymas, tautinių vertybių diegimas yra vienas svarbiausių dalykų šiuolaikinėje mokykloje. Artėjant Vasario 16-ajai gimnazijos logopedė Jurgita Pakšytė bei specialiosios pedagogės Vaida Masiokienė ir Laima Gvergždienė kartu su mokiniais, kurie lanko logopedines pratybas ir specialiojo pedagogo pamokas, rašė pačias gražiausias lietuvių poetų eiles ir mintis apie Lietuvą. Mokinių parašyti darbeliai išsiskyrė savo dailumu, kruopštumu, kantrumu ir didele meile Lietuvai. Vasario 16-oji – tai ne tik svarbi data istorijoje. Ji savyje įprasmina tiek protėvių ir tėvų kovas, tiek mūsų visų ateities viltis viename žodyje LIETUVA.

Konkursas

zynys_2017Vasario 15 dieną dvi istorijos mokytojos metodininkės Eugenijos Naulickienės mokinės Austėja Vasiliauskaitė (IVa) ir Aušrinė Kairytė (IIa) dalyvavo respublikiniame „Žynio“ konkurse. Jis Radviliškio rajono Lizdeikos gimnazijoje organizuojamas nuo 1996 metų. Konkursas skirtas ne tik mokinių erudicijai patikrinti, bet ir Vasario 16-ajai paminėti. Ramygalos gimnazistai konkurse dalyvavo jau dešimtą kartą. Kol mokiniai atsakinėjo į 100 klausimų iš įvairių mokslo sričių, mokytojai dalyvavo psichologės vedamoje diskusijoje „Motyvuok save, kad galėtum motyvuoti mokinį“. Po konkurso mokiniai buvo pakviesti į diskusiją pilietiškumo tema „Patriotizmas XXI amžiuje“, kurią vedė LR Seimo narys, profesorius Vytautas Juozapaitis. Vėliau mokiniai žiūrėjo roko operą „Meilė ir mirtis Veronoje“.

Pažintis su herbais

herbaiHerbas visada buvo labai svarbus ir valstybei, ir žmogui. Pradinių klasių mokytojos metodininkės Dalės Briaunienės mokiniai susipažino su Lietuvos miestų ir miestelių herbais. Trečiaklasiai išsiaiškino, ką reiškia herbų simboliai ir spalvos. Per dailės ir darbelių pamokas jie pagamino aplankytų miestų ir miestelių herbus. Savo darbeliais papuošė gimnazijos koridorių.

Tinklinis

tinklinis_2017Vasario 15 dieną Velžio gimnazijos sporto salėje vyko 2017 mokslo metų Panevėžio rajono gimnazijų ir vidurinių mokyklų mišrių komandų tinklinio varžybos. Šis turnyras buvo skirtas Vasario 16-ajai paminėti. Ramygalos gimnazijos tinklininkų komanda, kurią treniruoja kūno kultūros mokytoja metodininkė Giedrė Maželienė, tapo turnyro nugalėtoja. Sveikiname Austėją Katinaitę (IVa), Amandą Miškinytę (IVb), Karoliną Paškevičiūtę (IIIb), Roką Grakauską (IVb), Eimantą Karalių (IVa), Luką Keževičių (IVa) ir jų mokytoją!

Išvyka

1a_miltinisPradinių klasių mokytojos metodininkės Gerdos Navikienės auklėtiniai labai žingeidūs, smalsūs, kūrybingi vaikai, žinantys daug pasakų. Pusė 1a klasės mokinių jau moka skaityti, yra aktyvūs bibliotekos lankytojai. Mėgstamiausios jų knygos – pasakų. Šiais mokslo metais keturi 1a klasės mokiniai kūrė pasakas ir dalyvavo jaunųjų kūrėjų konkurse. Pirmokai ypač mėgsta šiuolaikines pasakas, todėl vasario 12 dieną jų mokytoja surengė išvyką į premjerinį J. Miltinio dramos teatro spektaklį „Išgelbėkime kengūriuką“. Vaikai susipažino su teatro rūbine, žiūrovų sale, mokėsi rasti savo sėdėjimo vietą. Po spektaklio pasivaikščiojo po Panevėžį, Senvagę, linksmai praleido laiką vaikų laisvalaikio centre „Voro bokštas“.

Išvyka

1a_upyte41a_upyte31a_upyte21a_upytePradinių klasių mokytoja metodininkė Gerda Navikienė, skatindama savo auklėtinių domėjimąsi krašto tradicinėmis šventėmis, siekdama plėsti mokinių akiratį, ugdyti jų kūrybinius gebėjimus, vasario 14 dieną surengė edukacinę išvyką į Upytės amatų centrą. Pirmokai susipažino su centro veikla ir dalyvavo edukacinėje programoje – pasigamino Užgavėnių kaukes. 1a klasės mokiniai daug sužinojo apie Užgavėnių tradicijas ir papročius, išmoko naujų šokių, dainų ir ratelių. Per Užgavėnes pirmokai pasipuoš pačių pasigamintomis kaukėmis, klasėje surengs kaukių parodą.

Išvyka

kalitos_kalnasVasario 14 dieną 6a klasės vadovės Giedrės Maželienės auklėtiniai dar spėjo pasimėgauti besibaigiančios žiemos malonumais. Šeštokai ne tik gėrėjosi nuo Kalitos kalno atsiveriančiu nuostabiu gamtos vaizdu. Su profesionaliu instruktoriumi jie mokėsi įveikti specialią slidinėjimo trasą, „pasigauti vėją“ leidžiantis  su slidėmis nuo kalno.