Geografijos pamoka

geografijos_pamoka_2019Kovo 13 dieną geografijos mokytoja Justina Meilutienė pamoką Ia ir Ib klasės mokiniams vedė netradicinėje erdvėje – Ramygalos miesto parke, prie Upytės upelio. Dirbdami grupelėse, devintokai praktikoje taikė teorines žinias: matavo upės gylį, plotį, vandens tėkmės greitį ir temperatūrą. Pagal saulę, kompasą nustatė pasaulio kryptis, sutartiniais ženklais pavaizdavo upės teritoriją, nustatinėjo orus.

Projektas

as_tikrai_myliu_lietuvaPradinių klasių mokytojos Laima Černienė, Asta Žemkauskienė, specialioji pedagogė Laima Gvergždienė, logopedė Jurgita Pakšytė vykdė projektą „Aš tikrai myliu Lietuvą“, skirtą Vasario 16-osios ir Kovo 11-osios datoms paminėti. Netradicinio ugdymo savaitės metu mokiniai kartu su savo mokytojomis virtualiai keliavo po Lietuvą, aptarė jos simbolius, prisiminė Lietuvoje švenčiamas šventes, tradicijas. Šiandien ypač svarbus mūsų visų laisvės, nepriklausomybės, vienybės siekis, todėl vaikai buvo skatinami aktyviai ir išradingai švęsti valstybines šventes. Projekto metu buvo surengta kūrybinių darbų paroda „Mano kraštas“ ir dailyraščio darbų parodėlė „Gražiausi žodžiai Lietuvai“, išrinkti raštingiausi pradinukai, surengtas raiškaus skaitymo konkursas, dalyvauta respublikiniame šokių festivalyje „Gintarėliai Lietuvai 2019“. Projekto veiklų metu mokiniai atliko įvairias kūrybines užduotis. Jo pabaigoje ketvirtokai pakvietė visus pradinukus į popietę, skirtą Lietuvos Nepriklausomybės paskelbimo bei Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienoms, kurios metu skambėjo patriotinės dainos, buvo šokami tautiniai šokiai, įteikti apdovanojimai už pasiekimus įvairiuose konkursuose ir dalykinėse olimpiadose.

Konkursas

Kovo 5 dieną vykusio respublikinio anglų kalbos konkurso II etape, devintų klasių mokinių grupėje I vietą užėmė Ramygalos gimnazijos Ia klasės mokinys Edvinas Gerdvila, kurį anglų kalbos moko mokytoja metodininkė Viktorija Paškevičienė. Sveikiname Edviną ir jo mokytoją!

Paroda

kovo11_2019_2kovo11_2019Gimnazijos muziejininkė Irena Zubauskienė paruošė spaudinių, nuotraukų, eksponatų parodą Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienai paminėti. Ypatingas dėmesys skirtas Albertui Miškiniui, inžinieriui hidrotechnikui, Lietuvos nepriklausomybės akto signatarui, 1990–1992 metų kadencijos Seimo nariui, kuriam, jo paties žodžiais tariant, Lietuvos nepriklausomybė buvo viso jo gyvenimo viltis ir svajonė.

Albertas Miškinis gimė Panevėžio rajone, Repšiškių kaime, 1954 metais baigė Ramygalos vidurinės mokyklos septynias klases.

Išvyka

priesaikapriesaika2priesaika3Ramygalos gimnazijos etikos mokytojo Manto Masioko ir III klasės vadovės Viktorijos Paškevičienės dėka grupė mūsų gimnazijos mokinių Kovo 11-ją šventė netradiciškai. Kupiškio kultūros centre gimnazistai žiūrėjo ir klausėsi roko operos „Priesaika“.

Roko opera „Priesaika“ bendram kūrybiniam darbui apjungė patriotinio roko grupę THUNDERTALE  bei garsius operos solistus Liudą Mikalauską ir Egidijų Bavikiną. Tai istorija apie partizanus, kurie pokario metais paliko savo gimtuosius namus ir pasitraukė į mišką, kad ten galėtų kovoti už tai, kas brangiausia. Jie taip pat mylėjo, juokėsi, buvo kupini vilties, buvo jautrūs skausmui ir liūdesiui, bet nuo visų kitų skyrėsi tuo, kad turėjo savo gyvenime ypatingai kilnų tikslą, už kurį turime būti dėkingi kiekvienas. Apie ką jie kalbėdavo? Ką mylėdavo? Ar tikėjo savo pergale? Ar bijojo mirties? Ar duota priesaika jiems reiškė tai, dėl ko buvo verta paaukoti gyvybę? Atsakyti gali tik likę jų pačių prisiminimai, kurių pagrindu ir buvo sukurta roko opera „Priesaika“, kūrinys apie tikrus žmones, tikrus jų likimus, apie tai, kas dovanojo mums laisvą ir nepriklausomą Tėvynę. Mokytojas, kunigas, studentas, ryšininkė – personažai, iš naujo leidžiantys pažinti partizanus, kurie širdyse karštai tikėjo, jog jų kova nebus veltui.

Šiam projektui buvo specialiai sukurta originali muzika ir dainos, kurios atliekamos gyvai, pritariant roko grupei. Libreto autorius – 1991 m. LR Seimo gynėjas, Savanoris, teatro kritikas ir eseistas, daugelio istorinių pjesių ir apsakymų, recenzijų autorius – Gediminas Jankus. Pastatymo režisierius Nerijus Petrokas.

Tarptautinis matematikos konkursas „Pangea 2019“

pangeaKovo 9 dieną matematikos mokytojas metodininkas Vilius Grockis  į PANGEA matematikos konkurso II turą, kuris vyko Ukmergės A. Smetonos gimnazijoje, palydėjo net 18 Ramygalos gimnazijos 3–I klasių mokinių.

Pangea vyksta septyniolikoje Europos šalių. Dalyvių skaičius (ir šalių, ir mokinių) didėja kasmet. Praėjusiais metais konkurse dalyvavo virš 700 000 dalyvių. Lietuvoje pirmą kartą Pangea įvyko 2014 metais. Konkursą organizuoja viešoji įstaiga „VIMS – International Meridian School“.

Po konkurso jaunieji gimnazijos matematikai susipažino su Ukmerge. Nuo piliakalnio viršaus apžvelgę miesto panoramą, senamiestyje susipažino su „kalbančiomis“ skulptūromis: dviratininku, šuneliu „Keksu“, Haiku suoleliu, Pepe Ilgakojine ir kt. Grįždami į namus sustojo prezidento A. Smetonos tėviškėje.

Konkursas

Vasario 25–kovo 6 dienomis gimnazijos 1–4, 5–8 ir I–IV klasių mokiniai dalyvavo „Raštingiausias mokinys“ konkurse, kurį surengė pradinių klasių ir lietuvių kalbos mokytojos. Ramygalos gimnazijos direktoriaus įsakymu padėkomis apdovanoti šie konkurso laimėtojai:

1. Justina Masiokaitė, 1 kl.

2. Meida Levickytė, 2 kl.

3. Austė Miliūnaitė, 3a kl.

4. Jorigis Račinskas, 3a kl.

5. Dominyka Kaliasaitė, 4a kl.

6. Greta Skujytė, 5a kl.

7. Danielė Augulytė, 5b kl.

8. Augustė Buziūtė, 6a kl.

9. Rūta Malciūtė, 6a kl.

10. Eidvilė Staniulytė, 6b kl.

11. Rokas Miliūnas, 7a kl.

12. Aušrinė Aleknavičiūtė, 8a kl.

13. Iveta Jurgaitytė, 8a kl.

14. Rimgailė Liberytė, 8a kl.

15. Evelina Petravičiūtė, 8a kl.

16. Simona Ulevičiūtė, 8a kl.

17. Rūta Vaitelytė, 8b kl.

18. Arnas Arcišauskas, Ia kl.

19. Edvinas Gerdvila, Ia kl.

20. Aina Tamošiūnaitė, Ib kl.

21. Ieva Palionytė, IIb kl.

22. Karolis Zdanevičius, IIb kl.

23. Aušrinė Karolina Kairytė, IV kl.

Sveikiname!