Skelbimas

skelbimas

Paskaita

sveika_gyvensenaGruodžio 2 dieną Ramygalos gimnazijoje vyko paskaita „Sveika gyvensena – kelias į laisvę ir nepriklausomybę“, kurią aštuntų klasių mokiniams skaitė Sveikuolių sąjungos viceprezidentė Sigita Kriaučiūnienė. Lektorė mokiniams aiškino, kaip sveikai gyventi, kad sveikata priklauso nuo mūsų gyvenimo būdo, sveikos mitybos, fizinio aktyvumo, gero poilsio, žalingų įpročių vengimo. Didelės įtakos sveikatai turi aplinka, bendravimas. Lektorė pabrėžė, kad stresas daro didelę įtaką žmogaus savijautai ir sveikatai. Su moksleiviais diskutuota apie laisvo, nepriklausomo žmogaus fizines ir psichines savybes, kad laisvė – tai savo pašaukimo atradimas.

„Naktis gimnazijoje“

naktis_mokykloje2_2019Lapkričio 29 dienos vakarą 8a klasės mokiniai su savo klasės vadove Asta Naulickiene kūrybingai ir aktyviai praleido mokykloje. Jie ne tik gamino kalėdinę instaliaciją. Sporto salėje aštuntokai žaidė judriuosius žaidimus, rengė sporto varžybas. Vėliau kartu užkandžiavo ir ilsėjosi. Bendra kūrybinė ir sportinė veikla skatino draugišką klasės mokinių bendravimą, padėjo geriau pažinti klasės draugus.

Edukacinis užsiėmimas

edukac.uzsiemimaiLapkričio 28 dieną Ramygalos gimnazijoje vyko  edukaciniai užsiėmimai 3–4a ir 5b klasės mokiniams „Sveiko maisto ABC“, kuriuos vedė edukatorė Eglė Rakauskienė. Šių įdomių, kūrybiškų užsiėmimų metu mokiniai pasikartojo, kaip skaniai ir sveikai valgyti, daržovių ir vaisių naudą augančiam organizmui, cukraus ir druskos pertekliaus žalą. „Sveikatos laboratorijoje“ buvo atliekami eksperimentai, o mokiniai – aprūpinti apsaugos priemonėmis (pirštinėmis, apsauginiais akiniais). Edukatorė aiškino, kaip mikrobai per nešvarias rankas patenka į organizmą, atliko bandymus su pienu ir maistiniais dažais. Mokiniams didelį įspūdį paliko Lavų lempų gamyba, dalyvavo protmūšyje , turėjo galimybę stebėti, kaip garuoja sausas ledas. Panevėžio rajono visuomenės sveikatos biuro padovanotas renginys mokiniams labai patiko. Edukatorė Eglė visiems dalyviams atminimui įteikė vardinius diplomus.

Išvyka

mokykla_2019Lapkričio 22 dieną 7a ir 8a klasės mokiniai dalyvavo edukacinėje išvykoje į šalies sostinę. Jie aplankė jau devintą kartą Vilniuje organizuojamą švietimo inovacijų parodą „Mokykla 2019“. Mokiniai apsilankė Lietuvos nacionaliniame muziejuje, susipažino su jo ekspozicijomis apie Lietuvos istoriją ir etnografiją.

Išvyka

curiocity3curiocity2curiocity1Lapkričio 21 dieną 5b klasės mokiniai su savo klasės vadove Sigute Žalneriūniene dalyvavo edukacinėje išvykoje į Kauną. IX forte penktokai dalyvavo edukacinėje programoje „Surask“, kurios metu pritaikė įgytas žinias ir mokėsi komandinio darbo. Apsilankę edukacinio pramogų centro „Curiocity“ erdvėse išbandė save gamtos mokslų, galvosūkių, muzikos kūrimo, savęs pažinimo ir dailės srityse.

Edukacinė programa

malunas_2019Lapkričio 22 dieną pradinių klasių mokytojos metodininkės Gerdos Navikienės 4a klasės mokiniai lankėsi senajame Ramygalos malūne. Ketvirtokai dalyvavo edukacinėje programoje „Grūdo virsmas“. Jie sužinojo, kad senasis Ramygalos malūnas buvo  pastatytas 1929 metais, iki šių dienų malūne yra autentiška to meto švediška įranga, kad senasis Ramygalos malūnas gali pasiūlyti grūdų perdirbimo paslaugas. Edukacinėje programoje „Grūdo virsmas“ mokiniai sužinojo, kaip veikia pats malūnas, su jo patalpomis, grūdų perdirbimo technologijomis ir javų rūšimis. Smagiausia buvo  malkomis kūrenamoje krosnyje išsikepti bandelių su pagardais. Šeimininkė ketvirtokus vaišino rugine duona, iškepta iš šiame malūne sumaltų miltų.