Pamokų laikas
Nuorodos
Skaitiklis
Edukacinė išvyka
Gegužės 13 dieną pradinių klasių mokytoja metodininkė Vilma Kučienė savo 4a klasės mokiniams surengė edukacinę išvyką. Ketvirtokai apsilankė didžiausiame Baltijos šalyse „Dinozaurų parke“ Radailiuose, kur dalyvavo edukacinėje programoje „Beržų giraitės paslaptys“. Jos metu mokiniai lavino kritinį mąstymą, kūrybiškumą, komandinio darbo ir pristatymo įgūdžius. Parke esančiame beržynėlyje vaikai susipažino su beržo reikšme lietuvių mitologijoje, liaudies kūryboje ir medicinoje, tyrinėjo fizines beržo savybes: kuo jis kvepia, kokį pojūtį sukelia būnant šalia, ragavo beržų pumpurų ir lapų arbatą. Užrištomis akimis bandė atspėti iš 3 skirtingų medžių lapų arbatų, kuri yra beržo lapų. Iš beržo šakelės gamino sapnų gaudyklę ir ieškojo lietuvių ir indėnų papročių panašumų. Edukacinės programos pabaigoje apsilankė pas triušiukus, alpakas ir oželius, juos pamaitino.
Skelbimas
Panevėžio r. Ramygalos gimnazija skelbia konkursą direktoriaus pavaduotojo (-os) administracijai ir ūkio reikalams pareigoms užimti
Darbo vieta: Panevėžio r. Ramygalos gimnazija, biudžetinė įstaiga, kodas 190398398
Adresas: Dariaus ir Girėno g. 32, Ramygalos m., Panevėžio r. sav.
Darbo krūvis: 1 pareigybė
Darbo sutarties rūšis: neterminuota
Pareigybės lygis: A2
Pareiginės algos koeficientas: 1,04 –1,05.
Užsiėmimai
Gegužės 9 dieną, Visuomenės sveikatos priežiūros specialistės Danguolės Urbonienės kvietimu, gimnazijoje lankėsi VŠĮ D&DM lektorė Gabija Rimaitytė. Lektorė pravedė du užsiėmimus „Užkrečiamųjų ligų profilaktika“ 8a, 8b, Ib ir IIa klasių mokiniams. Užsiėmimų tikslas – padėti mokiniams suprasti, kas yra užkrečiamos ligos, supažindinti su užkrečiamųjų ligų sukėlėjais ir jų perdavimo veiksniais bei profilaktikos priemonėmis. Lektorė supažindino moksleivius su infekcijos plitimo grandinės dalimis: mikroorganizmais, mikroorganizmų gyvenamąja vieta, kaip mikroorganizmai plinta, pro kur patenka į organizmą. Mokiniai sužinojo, kad užkrečiamosios ligos plistų, reikalingas nepertraukiamas ciklas, bet jei grandinė bus nutraukta – plitimas sustabdomas. O nutraukti galime kiekvienas, jei turėsime žinių apie ligų sukėlėjus bei laikysimės tam tikrų taisyklių: dažnai plausime rankas su muilu ir šiltu vandeniu, užsidengsime burną čiaudint ar kosint, valgysime tik nuplautus vaisius ir daržoves, liksime namuose, kai blogai jaučiamės, skiepysimės, jei yra skiepai ir t.t. Kiekvienas asmuo gali prisidėti prie sveikesnės visuomenės, laikydamasis paprastų, bet veiksmingų prevencijos priemonių.
Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Danguolė Urbonienė
Edukacinė išvyka
Pradinių klasių mokytojos Laima Černienė ir Jovita Leiputė stengiasi, kad ugdymo(si) procesas kuo dažniai persikeltų į įvairias erdves už mokyklos sienų. Edukacinės išvykos ne tik praturtina mokymosi procesą, bet ir ugdo vaikų smalsumą, savarankiškumą bei socialinius įgūdžius. Jos suteikia vaikams nepamirštamų įspūdžių ir padeda mokymąsi paversti smagiu nuotykiu. Gegužės 7 dieną 2a ir 2b klasės mokiniai dalyvavo edukacinėje išvykoje į Panevėžio rajono Radviliškių kaimo kepyklą. Antrokų laukė edukacinė programa ,,Duonos kelias“, kuri vyko autentiškoje aplinkoje – iš kartos į kartą paveldėtoje ir išsaugotoje Kisielių šeimos sodyboje. Mokiniai susipažino su duonos kepimo papročiais, ritualais ir tradicijomis, pamatė autentišką įrangą – akmenines girnas, medinius (ąžuolinius) duonkubilius, duonkepes krosnis, medines ližes ir kitą duonos kepimui reikalingą įrangą, apžiūrėjo skulptūrų ansamblį, vaizduojantį visus darbus, kol duonelė pasiekia stalą, klausėsi pasakos apie Vilką, kuris nepanoro kepti duonos. Edukacinė programa skatino mokinių kritinį mąstymą, empatiją.
Geografijos olimpiada
Pirmosios pagalbos pamokėlė
Gegužės 2 dieną Ramygalos gimnazijos Vadoklių skyriaus vaikai dalyvavo pirmosios pagalbos pamokėlėje, kurios tikslas – išmokyti vaikus atpažinti pavojų, pavojingas sveikatos būkles, prireikus iškviesti pagalbą, supažindinti su pirmos pagalbos vaistinėlės sudėtimi, atkreipti dėmesį į pirmosios pagalbos teikimo svarbą.
Vaikai susipažino su pirmos pagalbos vaistinėlėje esančiomis medicininėmis priemonėmis: įvairiais pleistrais, tvarsčiais, šaldymo maišeliu, gaivinimo kauke, turniketu. Diskutavome, ką reikia daryti, kai žmogus susižeidžia tam tikrą kūno dalį, kaip sustabdyti kraujavimą iš nosies, kada patys gali suteikti pirmąją pagalbą, o kada privalo kreiptis į suaugusius, kaip iškviesti reikiamas tarnybas, jei šalia nėra suaugusiųjų. Vaikai praktiškai bandė suteikti pagalbą draugui, išmoko uždėti pleistrą ant žaizdos, sutvarstyti sužalotą vietą. Žinių įtvirtinimui atliko užduotį „Ar žinai pagalbos numerį?“.
Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Danguolė Urbonienė