Vaikų linija

Pamokų laikas

 • 8.00—8.45
 • 8.55—9.40
 • 9.50—10.35
 • 11.00—11.45
 • 12.00—12.45
 • 12.55—13.40
 • 13.50—14.35
 • Nuorodos

  Skaitiklis

  Floristiniai kilimai „Lietuvai ir Ramygalos gimnazijai – 100“

  kilimas_100Rugsėjo 28 dieną pradinių klasių mokiniai su savo mokytojomis aktyviai ir kūrybiškai dalyvavo kuriant floristinį kilimą „Lietuvai ir Ramygalos gimnazijai – 100“, kuris tapo spalvingu miesto šventės akcentu. Ramygalos kultūros centro direktorė Loreta Kubiliūnienė įteikė padėką Ramygalos gimnazijai už bendrystę Mykolinių šventėje.


  Galerija.


  Pamoka-susitikimas

  europ_sajungaRugsėjo 26 dieną gimnazijos vyresniųjų klasių mokiniai dalyvavo dar vienoje pamokoje-susitikime. Užsienio reikalų ministerijos Europos Sąjungos departamento COREPER II skyriaus atstovas Žymantas Mozūraitis vedė netradicinę pamoką „Šis bei tas apie Europos Sąjungą ir mus“. Susitikimo metu mokiniai buvo supažindinti su ES veikla, institucijomis, Lietuvos naryste ir jos teikiama nauda.

  Pilietiškumo pamokos-susitikimai

  susitikimai_02susitikimai_01Rugsėjo 26 dieną gimnazijos aktų salėje vyko pilietiškumo pamokos-susitikimai. Gimnazijos direktoriaus Algio Adašiūno kvietimu su I–III klasių mokiniais susitiko Laisvės kovų dalyvis, aktyvus Persitvarkymo Sąjūdžio dalyvis Vytautas Aleksandras Markevičius ir buvęs Lietuvos kariuomenės kapelionas, atsargos majoras, Sausio 13-osios gynėjas kunigas Alfonsas Bulotas. Siekdami  ugdyti jaunosios kartos patriotiškumą ir meilę Tėvynei, skatindami jaunuolių domėjimąsi gimtosios šalies istorija, svečiai į renginį atsivežė kilnojamąją parodą „Kelias į Lietuvos nepriklausomybę“. Mokiniai ir mokytojai susipažino su autentiška parodos stendų medžiaga, liudijančia apie Atgimimo laikotarpį, Persitvarkymo Sąjūdžio kovą už Lietuvos nepriklausomybę.

  Jaunimo susitikimas su popiežiumi Pranciškumi

  popieziuspopiezius2popiezius3Rugsėjo 22 dieną grupė mūsų gimnazijos mokinių su dorinio ugdymo (etikos) mokytoju Mantu Masioku vyko į jaunimo susitikimą su popiežiumi Pranciškumi Vilniuje. Tai buvo įsimintina kelionė: proga gyvai susitikti su Popiežiumi, matyti jį iš arti, išgirsti jo nešamą žinią jaunimui. Ši žinia yra dvejopa. Pirmoji žinia: Popiežius ragino jaunimą neleisti, kad pasaulis juos įtikintų, jog geriau eiti po vieną. „Negražus gyvenimas stovint prieš veidrodį, tačiau gyvenimas gražus su kitais – su šeima, su draugais“, – jaunimui kalbėjo Bažnyčios galva, popiežius Pranciškus. Antroji žinia: mūsų tikroji tapatybė yra susijusi su priklausymu tautai, lietuvių tautai. Popiežius ragino nepamiršti savo tautos šaknų, prisiminti istoriją, kalbėtis su senoliais. „Nėra nuobodu kalbėti su senais žmonėmis, tegu jie jums papasakoja apie tautos šaknis, džiaugsmus, kančias, vertybes. Taip jūs tęsite tautos istoriją ir sulauks tauta didesnių vaisių“, – kalbą baigė jis. Nors mokiniai kelionėje išbuvo šešiolika valandų, bet visi grįžo linksmi, laimingi. Patirto džiaugsmo pakaks ilgam, o prisiminimas, kad dalyvavo tokiame istoriniame susitikime, lydės visą gyvenimą.

  Europos kalbų diena

  europos_kalbu_diena_2018Rugsėjo 26 dieną minima Europos kalbų diena. 800 milijonų europiečių iš 47 Europos Tarybos valstybių narių yra skatinami išmokti daugiau kalbų būdami bet kokio amžiaus, mokydamiesi mokykloje arba ne. Tikėdama, kad kalbų mokėjimas yra įrankis siekiant tarpkultūrinio bendradarbiavimo ir supratimo apie mūsų žemyno kultūrinį paveldą, Europos Taryba skatina daugiakalbystę visoje Europoje.

  Europos kalbų dienos proga gimnazijos anglų kalbos mokytojos Sandra Gruzdienė ir Viktorija Paškevičienė vedė netradicines pamokas. Jos paskatino savo mokinius dalyvauti tarptautiniame marškinėlių logotipo, skirto šiai dienai paminėti, kūrimo konkurse. Mokytojos dalinasi nuoroda, per kurią iki 2018 metų gruodžio 31 dienos reikia siųsti savo kurtus logotipus ir aktyviai dalyvauti konkurse:

  https://edl.ecml.at/Activities/EDLT-ShirtContest/tabid/3147/language/lt-LT/Default.aspx

  Vyresnių klasių mokiniai netradicinių pamokų metu ne tik kūrė marškinėlių logotipus, bet ir pasinaudodami IT žaidė aktyvų komandinį žaidimą KAHOOT. Su šia programėle mokiniai pasitikrino, kiek Europos kalbų žino, prisiminė ES šalis nares, jų sostines ir simbolius bei įžymias vietas. Kiekvieno turo laimėtojai gavo kaupiamuosius kreditus. Labai azartiškai į žaidimą buvo įsitraukę 8a klasės mokiniai, o 7a klasė nustebino kūrybiškumu ir netikėtomis idėjomis kuriant 2019 metų Europos kalbų marškinėlius.


  Galerija.


  Lietuvos žydų genocido aukų atminimo diena

  genocidas_20181943 metų rugsėjo 23 dieną buvo sunaikintas Vilniaus getas: nužudyti arba į koncentracijos stovyklas išvežti paskutinieji žydų tautybės Vilniaus gyventojai. Nuo tos dienos oficialiai Lietuvoje žydų nebeliko, tik nedidelė dalis slapstėsi lietuvių, lenkų, rusų ir kitose šeimose. Tragiško likimo neišvengė ir Ramygalos žydai. Tik, kaip pastebėjo Ramygalos gimnazijos muziejininkė Irena Zubauskienė, mūsų mieste žydų neliko jau 1941 metų vasarą: jie buvo suvaryti į getą Vadoklių gatvėje, netoli medinės sinagogos, o vėliau sušaudyti Žaliojoje girioje.

  Lietuvos žydų genocido aukų atminimo diena į Lietuvos Respublikos atmintinų dienų sąrašą Aukščiausiosios Tarybos prezidiumo įsaku buvo įtraukta 1990 metų spalio 31 dieną. Nuo 1994-ųjų ji minima kiekvienais metais. Ramygalos kultūros centras, atiduodamas duoklę buvusiai Sinagogai, kurioje yra įsikūręs, ir pagerbdamas be kaltės žuvusių Ramygalos ir visos Lietuvos žydų atminimą, į paminėjimo renginį kasmet pasikviečia mūsų gimnazijos mokinius. Šiais metais  Audronės Palionienės vadovaujama jaunimo teatro studija „Va taip, va“ pakvietė gimnazistus į improvizuotą teatro pamoką „Anos Frank dienoraštis“.

  Gimnazijos muziejuje surengta teminė paroda, kurios eksponatai supažindina su žydų tautos  istorija, kultūra, papročiais.

  Rudens krosas

  rudens_krosas_2018Rugsėjo 19 dieną Ramygalos gimnazijos bėgikai Panevėžio Skaistakalnio parke išbandė jėgas kroso bėgimo trasoje. Sportininkai ne tik varžėsi, bet kartu su kitų Panevėžio rajono mokyklų atstovais prasmingai ir aktyviai paminėjo Judumo savaitę. Puikią dovaną savo gimnazijai šimtmečio proga įteikė bėgikai, iškovoję net 5 medalius. I vietą užėmė Svajūnas Vasiliauskas (6b), antrąsias vietas iškovojo Nedas Valikonis (8a), Fausta Burtyliūtė (IIIa), trečiąsias vietas – Sabrina Krasauskaitė (6b), Silvija Martyšiūtė (IIIa). Sportininkus prizininkus varžyboms parengė Ramygalos gimnazijos kūno kultūros mokytojai metodininkai Giedrė Maželienė ir Egidijus Marozas. Sveikiname!


  Galerija.