Tarptautinis šokių festivalis

sokiu_festivalis_2017Šokio mokytojos Renatos Rakašienės vadovaujama  Ramygalos gimnazijos šokių grupė „Gintarėliai“ spalio 14 dieną dalyvavo tarptautiniame šokių festivalyje „Baltic Amber Suwalki 2017“ ir su šokiu „Stiliagos“ užėmė III vietą.

Tarptautinė mokytojų diena

mokytoju_diena_2017Spalio 5 dieną Ramygalos gimnazijoje iškilmingai paminėta Tarptautinė mokytojų diena. IVa klasės vadovės Julijos Liesienės ir IVb klasės vadovės Danguolės Žąsinaitės auklėtiniai padovanojo gimnazijos mokytojams nuostabią šventę. Iš paties ryto pedagogų laukė nuotaikinga pasilabinimo ceremonija. Vėliau sekė mielos dovanėlės iš mokinių, auklėtinių ir kai kurių užmaršių mokytojų karštligiškos raudono akcento paieškos, kurio reikalavo aktų salėje dvyliktokų rengiamos šventės aprangos kodas. Kai mokytojai po dviejų pamokų susirinko į salę, mokyklos vairą tvirtai į savo rankas perėmė vyresniųjų klasių mokiniai. Jiems teko pavaduoti pedagogus ir likusiems mokiniams pravesti pamokas, paragauti mokytojo duonos. O aktų salėje, skambant originaliai „Oskarų“ įteikimo ceremonijos muzikai, vyko pati svarbiausia šventės dalis – apdovanojimų ceremonija „Mokytojų diena 2017“ (pagal IVab klasių versiją). Ceremoniją vedė Vakarė Petrauskaitė, Urtė Šlevaitė, Edvinas Želnys, Dovilė Barzdaitė. Muzika, šviesomis, vaizdu rūpinosi Rokas Gerdvila. Šventę dvyliktokai pradėjo Henriko Radausko eilėraščiu, po kurio sekė dainavimo studijos, vadovaujamos muzikos mokytojos Snieguolės Adomaitienės, atliekama daina. Skaityti toliau...

Pasaulinė psichikos sveikatos diena

psichikos_diena_2017Spalio 10 dieną gimnazijoje paminėta Pasaulinė psichikos sveikatos diena. Gimnazijos psichologės Aušros Mikelaitienės parengtas stendas buvo dar vienas priminimas, paraginimas ir galimybė pasigilinti į psichikos sveikatos problemas, pakalbėti apie mitus ir faktus psichikos sveikatos tema.

Išvyka

isvyka_moletaiIa klasė dalyvavo Etnokosmologijos muziejaus facebook paskyroje paskelbtame konkurse „LIKE-SHARE-COMMENTE“. Konkurso sąlygos reikalavo pasidalinti video „EYES ON THE SKY : Ethno & Cosmology museum – Lithuania“ ir komentare parašyti mokyklą ir klasę, nepamirštant pažymėti visų klasės draugų. Daugiausiai „like“ surinkęs Gabijos Chirv ir jos klasės draugų komentaras laimėjo Ia klasei ekskursiją „Etnokosmologija – ryšiai su kosminiu pasauliu“ po vienintelį pasaulyje Lietuvos etnokosmologijos muziejų. Spalio 14 dieną devintokai su savo klasės vadove Asta Brazdžioniene lankėsi Molėtų observatorijoje ir Etnokosmologijos muziejuje bei Ežerų žvejybos muziejuje, kurio ekspozicija išdėstyta atstatytoje XIX amžiaus žvejo pirkioje ir svirne. Molėtų observatorijoje ir Etnokosmologijos muziejuje susipažino su Lietuvos ir pasaulio astronomijos naujienomis, teleskopais, planetų, žvaigždžių, galaktikų nuotraukomis. Ežerų žvejybos muziejuje pamatė įvairius žvejybos įrankius, susipažino su archajine žvejyba bei sužinojo, kaip šis verslas kito. Išvykos pabaigoje aplankė Mindūnų apžvalgos bokštą. Tai 36 metrų aukščio metalinė konstrukcija su jos viršutinėje dalyje esančia platforma, skirta apžvelgti Labanoro regioninio parko kraštovaizdžio įvairovę, susipažinti su jame esančiais ežerais, salomis bei garsiąja Labanoro giria.

Pamoka

pamoka_2bSpalio 12 dieną 2b klasės mokiniai ir jų klasės vadovė Lidija Striškienė irgi dalyvavo edukacinėje programoje, skirtoje susipažinimui su Ramygalos bažnyčia, kurią vedė mokytojas Mantas Masiokas. Jis įdomiai ir labai nuotaikingai papasakojo apie įžymiausią miestelio pastatą, parodė vietas, kur lankytojai paprastai neleidžiami.

Pristatymas

kubaiUAB „Lantelis“ Šiaulių ir Panevėžio regionų pardavimų vadovas Tomas Vienažindis Ramygalos gimnazijos pradinių klasių mokiniams ir mokytojams pristatė „I3-Technologies“ kompanijos sukurtus interaktyviuosius kubus „iMO“, apjungiančius dinaminį sėdėjimą, aktyvų (kinestetinį) mokymąsi ir skaitmeninį aktyvų (kinestetinį) mokymąsi į vieną bendrą mokymosi aplinką. Paprasčiau tariant, jie  suteikia vaikams galimybę mokytis judant. Išskirtinis šių išmaniųjų kubų bruožas – unikali forma. Žiūrint iš toli jis atrodo lyg standartinis kubas. Jeigu pažiūrėsite iš arčiau, pamatysite, kad ne visos kubo plokštumos yra lygios (viena iš jų yra įgaubta, o priešinga išgaubta), o tai leidžia sėdėti labai įvairiai ir dinamiškai. Interaktyvieji kubai „iMO“ yra dviejų tipų: skaitmeniniai ir analoginiai. Skaitmeninis turi integruotą judėjimo sensorių, kuris bevieliu būdu susijungia su interaktyviąja programine įranga i3LEARNHUB. Interaktyvųjį kubą „iMO“ akimirksniu galite transformuoti į skaitmeninę mokymosi aplinką, pridėdami judėjimo sensorių. Transformavus „iMO“ į skaitmeninę aplinką mokiniai į klausimus atsakinėja judindami „iMO“ kubus. Mokytojas užduoda klausimą ir pateikia pasirinkimo variantus. Viena iš plokštumų reiškia vieną  atsakymo variantą. Jeigu vaikas atsisėda ant plokštumos, reiškiančios teisingą atsakymą, programa tai parodo, o jeigu neteisingą – taip pat. Klausimai gali būti užduodami spontaniškai, jiems galima ruoštis iš anksto. Vaikus tokie užsiėmimai itin įtraukia, o naudodami judesį vaikai geriau įsimena mokomuosius dalykus.

Tautinio šaliko mezgimo akcija

tautinis_salikasSpalio 1 dieną „Mykolinių“ šventės metu trispalvis Nepriklausomybės šalikas į Ramygalą atkeliavo iš Upytės amatų centro. Dar kovo 9 dieną juo buvo apjuosta Geležių miestelio aikštė. Kovo 11  jis puošė šventinius renginius sostinėje. Ramygalos bendruomenė buvo pakviesta palaikyti idėją tęsti mezgimą iki artėjančio Lietuvos valstybės atkūrimo 100-mečio 2018 metais. Iki spalio 18 dienos Ramygalos kultūros centre vyksta Tautinio šaliko mezgimo akcija. Prie jos prisijungė ir mūsų gimnazijos bendruomenė. Penktadienį, spalio 13 dieną, 3b klasė su savo klasės vadove, pradinių klasių mokytoja Nijole Šleviene savaip dalyvavo Tautinio šaliko mezgimo akcijoje Ramygalos kultūros centre. Kol mokytoja mezgė šaliką, vaikai tapė klevo lapus, žaidė, gėrė arbatą su Mindaugo mamos pyragu.