Vaikų linija

Pamokų laikas

 • 8.00—8.45
 • 8.55—9.40
 • 9.50—10.35
 • 11.00—11.45
 • 12.00—12.45
 • 12.55—13.40
 • 13.50—14.35
 • Nuorodos

  Skaitiklis

  Mokslo metų užbaigimo šventė 1–4 klasių mokiniams

  baigimo_svente_2019Birželio 7 dieną 5a ir 5b klasių mokiniai su savo klasių vadovais Aida Bajorūne ir Mantu Masioku surengė mokslo metų pabaigos šventę pradinių klasių mokiniams. Šventės simboliu buvo pasirinktas pienės pūkelis. Muzikinės-poetinės kompozicijos ašimi tapęs Eduardo Selelionio eilėraštis „Pienė“, įspūdinga scenos dekoracija simboliškai priminė ketvirtokų nerūpestingas lyg pienės pūkas dienas pradinėje mokykloje, atsisveikinimą su pradine mokykla, artėjančias saulėtas vasaros atostogas ir naujus iššūkius, kurie laukia penktoje klasėje:


  Kai pavasaris keliauja,

  Tai gėles išbarsto saujom.

  Šviečia pakelės, laukai,

  Jų pilni visi takai.

  Paprasta maža gėlė,

  Bet auksinė skrybėlė.

  Gelsvo vaško skrituliukas,

  Šypsos mielas veideliukas.

  Kelios dienos, gal savaitė, -

  Ir pražilo kepuraitė.

  Čia dar vėjas atsiduso –

  Ir pranyko, ir sudužo.

  Skrenda lengvutėlis pūkas,

  Permatomas tarsi ūkas.

  Šiltas vasaros sniegelis.

  Kas jis? Spėkite, jei galit.


  Šventę pradėjo Ramygalos kultūros centro varinių pučiamųjų instrumentų orkestras „Remmangalen“, vadovaujamas Laimučio Raziūno. Šio orkestro sudėtyje nuo pirmos klasės grojo 4b klasės mokiniai. Gimnazijos direktorius Algis Adašiūnas renginio vedėjų Kornelijos Žukaitės ir Deivido Liberio paprašė leisti šiek tiek pakeisti šventės scenarijų dėl labai svarbios priežasties. Į aktų salę buvo pakviesti Ramygalos gimnazijos jaunieji futbolininkai (amžiaus grupė U-13). Treniruojami kūno kultūros mokytojo Egidijaus Marozo jie pirmą kartą mūsų mokyklos istorijoje tapo Lietuvos čempionais. Pergalingai žaidusioje komandoje buvo ir 4b klasės mokinys  Arnas Pupkevičius (4b). Jam, Kamilei Bružaitytei (5a), Rokui Petravičiui (5a), Lovariui Aleksandravičiui (5b), Edgarui Kvedarui (5b), Skaistei Ulytei (5b), Vakariui Kučiui (6a), Deimantui Urbonui (6a), Aivarui Zupkai (6a), Pijui Kiuberiui (6b), Eidvilei Staniulytei (6b), Svajūnui Vasiliauskui (6b) gimnazijos direktorius įteikė padėkos raštus.

  Kai ketvirtokai sušoko nuotaikingą šokį,  gimnazijos direktorius Algis Adašiūnas jiems įteikė  pradinio ugdymo pasiekimų pažymėjimus, o penktokai simbolines dovanėles – geltonąsias kepuraites. Ketvirtokų tėveliai tarė sveikinimo žodį ir nuoširdžiai padėkojo 4a ir 4b klasių pirmosioms mokytojoms Laimai Černienei ir Astai Žemkauskienei bei mokytojams dalykininkams, visus ketverius metus mokiusius tikybos, užsienio kalbos, šokio, muzikos, kūno kultūros. Ketvirtokams dainelę padovanojo pirmokai.

  Už puikų ir gerą mokymąsi, dalyvavimą konkursuose, olimpiadose gimnazijos direktorius apdovanojo gausų būrį pradinių klasių mokinių. Mokslo metų užbaigimo šventę 1–4 klasių mokiniams vainikavo ketvirtokų atlikta daina, po kurios jie su tėveliais ir būsimomis klasių vadovėmis Renata Rakašiene ir Sigute Žalneriūniene išskubėjo pasodinti klasės medelio.

  Šventės organizatoriai ir dalyviai už pagalbą ruošiant šventę dėkoja šokio mokytojai Renatai Rakašienei, muzikos mokytojoms Snieguolei Adomaitienei, Aurelijai Šerėnienei, technologijų mokytojai Astai Naulickienei.


  Galerija.


  „Palėpės teatras 2019“

  palepes_teatras_2019Birželio 5 dieną Ramygalos gimnazijoje prasidėjo tradicinis, jau tryliktas, „Palėpės teatro“ festivalis. Žiūrovų ir vertinimo komisijos dėmesiui pirmąją festivalio savaitę buvo pristatyti 6 pradinių klasių vaidinimai. Vertinimo komisiją sudarė komisijos pirmininkas Ramygalos gimnazijos direktorius Algis Adašiūnas, komisijos narės: VšĮ Aukštaitijos RTR direktorė Ingrida Breivienė, Ramygalos lopšelio-darželio „Gandriukas“ logopedė Gitana Dūdienė, Ramygalos kultūros centro meno vadovė Audronė Palionienė, Ramygalos lopšelio-darželio „Gandriukas“ direktorė Rūta Stankevičienė, ilgametė kultūros centro darbuotoja Irena Živilienė. Birželio 7 dieną vertinimo komisija įteikė apdovanojimus 2a klasės mokiniams ir mokytojai Vilmai Kučienei už modernų klasikinės pasakos perteikimą spektaklyje „Vilkas, ožka ir 12 ožiukų“, 4b klasės mokiniams ir mokytojai Astai Žemkauskienei už puikų estetinį vaizdą ir stilingumą spektaklyje „Skruzdėlė atsiskyrėlė“, 3a klasės mokiniams ir mokytojai Gerdai Navikienei už profesionalumą, išbaigtumą ir visumos dermę spektaklyje „Coliukė“, 1 klasės mokiniams ir mokytojai Astai Kuodytei už nuotaikingą ir energingą Valpurgijos naktį ant Paliuko kalno spektaklyje „Raganiukė“, 3b klasės mokiniams ir mokytojai Lidijai Striškienei už karališką reginį: originalumą ir kokybę spektaklyje „Princesė ir jaunikaičiai“, 4a klasės mokiniams ir mokytojai Laimai Černienei už temos aktualumą: gerumą, kuris ateitį lemia spektaklyje „Švelnukų šaly“.


  Galerija.


  Futbolas

  futbolas3_2019Birželio 6 dieną Kaune įvyko 2019 metų Lietuvos mokyklų U-13 „Golo“ varžybų superfinalas. Jame dalyvavo ir Panevėžio apskrities nugalėtojai, Ramygalos gimnazijos 5–6 klasių jaunieji futbolininkai, treniruojami kūno kultūros mokytojo Egidijaus Marozo. Į šias finalines varžybas ramygaliečiai patenka jau trečią kartą nuo 2007 metų. Grupėje įveikę Vilkaviškio komandą 3:2, Klaipėdos komandą 2:1, pusfinalyje rezultatu 1:1 sužaidė su Utenos komanda. Teko mušti 9 metrų baudinius. Po sėkmingos baudinių serijos Ramygalos komanda pateko į finalą. Pirmi įmušė įvartį ir ilgą laiką pirmavo 1:0. Po poros apmaudžių ramygaliečių klaidų Šiaulių komanda įsiveržė į priekį ir, likus žaisti 1 minutei, pirmavo 2:1. Paskutinę antro kėlinio minutę geriausias Ramygalos komandos puolėjas Svajūnas Vasiliauskas (6b) išlygino rezultatą. Jis viso turnyro metu pelnė 5 įvarčius ir buvo pripažintas rezultatyviausiu finalinio turnyro žaidėju. Pasibaigus pagrindiniam žaidimo laikui teko mušti baudinius nugalėtojui išaiškinti. Čia komandos gelbėtoju tapo jos kapitonas Vakaris Kučys (6a). Stojęs į vartus, jis atrėmė net du šiauliečių baudinių smūgius ir pelnė pergalingą įvartį iš baudinio. Komandos trenerio žodžiais tariant, ši futbolo pasaka baigėsi Ramygalos jaunųjų futbolininkų pergalės šokiu aikštės viduryje: jie tapo 2019 metų Lietuvos mokyklų čempionais iš 350 komandų. Rungtynių organizatoriai iš kiekvienos komandos rinko futbolininką „Sąžiningo žaidėjo“ prizui gauti. Ramygalos komandoje jis atiteko Lovariui Aleksandravičiui (5b).

  Gegužės 18 dieną Kaune vyks U-17 superfinalai. Juose dalyvaus kita Ramygalos gimnazijos futbolo komanda, kuri bandys pakartoti jaunesniųjų savo draugų sėkmę.

  Sveikiname Arną Pupkevičių (4b), Kamilę Bružaitytę (5a), Roką Petravičių (5a), Lovarį Aleksandravičių (5b), Edgarą Kvedarą (5b), Skaistę Ulytę (5b), Vakarį Kučį (6a), Deimantą Urboną (6a), Aivarą Zupką (6a), Pijų Kiuberį (6b), Eidvilę Staniulytę (6b), Svajūną Vasiliauską (6b) ir jų trenerį Egidijų Marozą!


  Galerija.


  Išvyka

  vikingu_kaimasGegužės 31-ją, paskutinę pavasario dieną, Ramygalos gimnazijos 5a ir 5b klasių vadovai Aida Bajorūnė ir Mantas Masiokas savo auklėtiniams ir jų tėveliams surengė įspūdingą edukacinę išvyką. Pirmoji išvykos stotelė buvo Lėno Šv. Antano Paduviečio bažnyčia ir čia pat esantis Lėno ežeras. Atvykusius į Vikingų kaimą išvykos dalyvius pasitiko šio kaimo šeimininkai. Apsirėdę senoviniais rūbais, visi kartu leidosi ieškoti baltų senosios praeities – protėvių Vikingų kaimo, įsikūrusio gražiame upės slėnyje su gyva 1000 metų senumo istorija. Pasidalinę į dvi grupes gimnazistai tyrinėjo senovės maistą ir baltų karybą. Archainio maisto ruošos ir buities edukacijoje mokiniai susipažino su senovinio žmogaus racionu, kas buvo auginama, kuo mito, kada ir iš kur atkeliavo įvairūs maisto produktai. Ruošė viduramžių puodus, kūreno virtuvės laužus, virė čia pat augančių žolelių arbatą, skrudino grūdus, kepė blynus taip, kaip tai darydavo mūsų protėviai. „Senobinės“ baltų karybos edukacinėje veikloje vaikai turėjo puikią progą pasijusti senovinio kario kailyje. Jie susipažino su to meto kario apranga, ginkluote, gyvenimo būdu. Vyko „karių“ pratybos, kur penktokai tapo viena komanda, mokėsi įvairių taktinių manevrų. Visą dieną kaitinus saulei į namus mokiniai grįžo lydimi lietaus lašų.


  Galerija.


  Paskutinis skambutis

  paskutinis_skambutis_2019Gegužės 23 dieną Ramygalos gimnazijos 76 laidos abiturientams nuskambėjo paskutinis skambutis. Nenusižengdami ilgametei tradicijai, „pasibalnoję“ motociklus ir automobilius, tiuninguotus abiturientų folkloro motyvais, dvyliktokai kartu su klasių vadovėmis Ina Babaitiene ir Laima Grikšaite apvažiavo miesto apylinkes. Gimnazijos šokio mokytojos Renatos Rakašienės šokėjų būrys pasitiko abiturientus su nuotaikinga šokių pyne, todėl į mokyklą, į paskutinę klasės vadovės pamoką dvyliktokai šiemet atėjo lambados žingsniu. Per rugsėjo pirmąją jie palydėjo pas pirmąją mokytoją smagų pulkelį pirmokėlių, kurie dabar gerokai išdrąsėję ir ūgtelėję su savo mokytoja Asta Kuodyte pravedė linksmą pamokėlę. Dvyliktokai nuoširdžiai ir labai kantriai atliko visas  pateiktas užduotis, po kurių buvo išlydėti į aktų salę. Abiturientams: Gabrielei, Donatui, Aušrinei Karolinai, Tautvydui, Lukui, Ramintai, Rūteniui, Gabrielei, Nojui, Domantui, Agnei, Dovydui, Viktorijai, Alvydei, Lukui, Matui, Rokui, Vakariui, Matui, Jonui Benui, Pauliui, Valdui, Akvilei, Lukui, Karoliui – IIIa ir IIIb klasių vadovių Neringos Ramanauskaitės ir Viktorijos Paškevičienės auklėtiniai šventės proga paruošė meninę kompoziciją, kurios metu skambėjo eilėraščių posmai, dainavo ir grojo muzikos mokytojos Snieguolės Adomaitienės vadovaujamos dainavimo studijos nariai, šoko vienuoliktokai, fortepijonu skambino Panevėžio rajono muzikos mokyklos Ramygalos skyriaus mokinės Danielė Augulytė ir Viktorija Staškūnaitė. Skambia daina dvyliktokus pasveikino muzikos mokytojos Aurelijos Šerelienės paruošti pirmokai, gražių prisiminimų ir šiltų padrąsinančių žodžių nepagailėjo pirmosios mokytojos – Laima Černienė ir Nijolė Šlevienė, klasių vadovės. Sveikinimo žodį abiturientams tarė mokyklos direktorius Algis Adašiūnas, Panevėžio rajono Savivaldybės mero pavaduotojas Antanas Pocius. Nerūpestingiems mokykliniams metams prisiminti vienuoliktokai padovanojo po simbolinį varpelį. Abiturientai padėkojo mokytojams už suteiktas žinias ir begalinę kantrybę įteikdami savo pagamintas keramikines saldainines, o vienuoliktokams perdavė simbolinį raktą nuo gimnazijos. Šventės pabaigoje prie mokyklos abiturientai pasodino medelį.


  Galerija.


  Išvyka

  2kl_kaunasGegužės 29 dieną antros klasės mokiniai su savo mokytoja Vilma Kučiene dalyvavo edukacinėje išvykoje į Kauną. Ugdymo procese įgytas žinias mokiniai gilino apsilankę Kauno zoologijos sode,  Tado Ivanausko zoologijos muziejuje, kuris yra nepamainoma vaizdinė priemonė susipažįstant su  gamta, gyvūnijos evoliucija, retomis bei nykstančiomis gyvūnų rūšimis. Vaikai išbandė Žaliakalnio funikulierių, kuriam yra suteiktas kultūros paminklo statusas. Jie sužinojo, kad funikulieriais dažniausiai naudojamasi kalnuotose šalyse. Antrokai aplankė Lietuvos liaudies buities muziejų Rumšiškėse – vieną didžiausių pagal užimamą plotą (195 ha) bei nekilnojamų eksponatų skaičių muziejų po atviru dangumi Europoje. Tai vienintelis etnografijos rūšies muziejus Lietuvoje, pristatantis sumažintą visų etnografinių Lietuvos regionų ir miestelio atspindį.


  Galerija.


  „Europos egzamino“ finalas

  europos_egz_finalasGegužės 24 dieną Ramygalos gimnazijos IIIa klasės mokinys Mantautas Raila dalyvavo „Europos egzamino“,  organizuoto Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje, mokinių grupės finale, kuriame paaiškėjo šių metų geriausi Europos Sąjungos žinovai ir buvo išdalinti pagrindiniai prizai. Dvidešimt  finalininkų turėjo atsakyti į 20 klausimų, už kuriuos buvo galima surinkti 28 taškus. Ar lengva buvo Mantautui? Pabandykite atsakyti į vieną iš įdomesnių finalo klausimų: ši vieta – ne Europos Sąjungoje. Ji garsi visame pasaulyje vienu savo matmeniu, kurį žymintis skaičius atitinka Lietuvoje renkamų Europos Parlamento narių skaičių. Vieta yra pavadinta moterišku vardu. Šio vardo vyriškos giminės forma Lietuvoje dažnai asocijuojasi su skaičiumi trys milijonai. Apie kokią vietą čia kalbama? Atsakymas – Marianų įduba.

  Dar kartą sveikiname Mantautą ir istorijos mokytoją Neringą Ramanauskaitę!