Išvyka

birzai_2017Gegužės 25 dieną 2b, 3a ir 3b klasių mokiniai su savo mokytojomis Nijole Šleviene, Dale Briauniene, Asta Žemkauskiene lankėsi Biržuose. Per lietuvių kalbos, pasaulio pažinimo, dailės pamokas sukaupę žinių apie savo krašto istoriją, senuosius lietuvių darbus, įrankius, tradicijas, antrokai ir trečiokai „gyvai“ susipažino su Biržų krašto savitumais. Pirmiausia apžiūrėjo Biržų pilies prieigas, gynybinius griovius, pakeliamąjį tiltą. Muziejuje dalyvavo edukacinėse pamokose „Slaptoji mokykla“ ir „Susitikim prie žibalinės lempos“, susipažino su daraktorine mokykla, senovinėmis apšvietimo priemonėmis. Po pažinties su muziejaus ekspozicija keliavo pėsčiųjų tiltu per Širvėnos ežerą į Astravo dvarą, grožėjosi Biržų kraštovaizdžiu. Grįždami namo sustojo prie Karvės olos, susipažino su Biržų kraštui būdingu reiškiniu – karstinėmis įgriuvomis.

Išvyka

Gegužės 13 dieną 4b klasės mokiniai, lydimi pradinių klasių vyresniosios mokytojos Nijolės Navalinskienės ir šokio vyresniosios mokytojos Renatos Rakašienės Vilniaus Vilkpėdės bendruomenės socialinių paslaugų centro kvietimu dalyvavo III respublikinio kanklių muzikos festivalio „Sodams žydint“ renginyje.

Muziejus

muziejus_gandriukasRamygalos gimnazijos kraštotyros muziejus dalyvauja projekte „Aš už Lietuvą“. Pagrindinė veiklos kryptis – „Pažink“. Visi pageidaujantys gali apsilankyti muziejuje, susipažinti su Ramygalos krašto istorija, ramygaliečių buitimi, papročiais, tradicijomis, įžymių žmonių pasiekimais, gausia kalendorių kolekcija. Todėl Ramygalos vaikų lopšelio-darželio „Gandriukas“ auklėtinių apsilankymas muziejuje neatsitiktinis. Daug įdomių dalykų jiems parodė ir papasakojo muziejininkė Irena Zubauskienė.

Plaukimo pamokos

plaukimo_pamokosDauguma vaikų mėgsta leisti laiką prie vandens telkinių – jūros, upių, ežerų. Labai svarbu, kad jie mokėtų plaukti. Nuo gruodžio mėnesio vieną kartą per savaitę 4a klasės mokiniai su savo mokytoja Vilma Kučiene važiuodavo į „Žemynos“ progimnazijos baseiną mokytis plaukti. Užsiėmimų metu jie susipažino su saugaus elgesio vandenyje taisyklėmis, mokėsi įvertinti savo fizines galimybes konkrečiose situacijose. Vanduo – gera terpė vaikams sveikai augti ir vystytis. Ketvirtokai grūdinosi, lavino kūną ir protą, formavosi jų higienos įpročiai.

Paroda

paroda_4aparoda2_4aparoda3_4aparoda4_4aPrieš ketverius metus vyresniosios pradinių klasių mokytojos Vilmos Kučienės auklėtiniai atėjo į pirmą klasę stipriai spausdami gėlę, mamos ar tėčio ranką. Jų laukė nežinomas, iš pradžių šiek tiek baugus, bet viliojantis, neišvengiamas, pilnas išbandymų mokyklinis gyvenimas. Prabėgo keturi geltoni rudenys, keturios sniegu kvepiančios žiemos, keturi žali pavasariai ir keturios gėlėm kvepiančios vasaros. Pražydusių kaštonų žvakėse sutirpo ketveri mokslo metai. Ir štai 4a klasės mokiniai jau baigia pradinę mokyklą. Atsisveikindami su ja, vaikai, padedami savo mokytojos, surengė piešinių parodą.

Modelino pradžiamokslis

modelinasPradinių klasių vyresniosios mokytojos Vilmos Kučienės vadovaujamos 4a klasės mokiniai ilgai suko galveles, ką gražaus, orginalaus padovanoti mamytei ir tėveliui Mamos dienos ir Tėčio dienos proga. Nusipirko gražaus, spalvoto modelino, šaukštelių ir...  Darbelius ketvirtokams padėjo gaminti Ernesta, Ramygalos Kultūros centro darbuotoja. Papuoštus šaukštelius vaikai kepė orkaitėje. Šis darbas suteikė daug džiaugsmo. Ketvirtokams patiko „draugystė“ su modelinu. Nudžiuginę mamytes, jie dabar laukia Tėčio dienos...

Futbolas

futboliukas1_2017futboliukas2_2017futboliukas3_2017futboliukas4_2017Gegužės 22 dieną Panevėžio futbolo akademijos stadione vyko Lietuvos mokyklų Panevėžio apskrities futbolo komandų žaidynių „Golas“ finalinės varžybos. Panevėžio rajonui atstovavo stipriausios komandos iš Ramygalos gimnazijos: „Gandras-1“ ir „Gandriukas 1“, kurioms vadovauja kūno kultūros mokytojas metodininkas Egidijus Marozas. Ramygalos gimnazijos vyresniųjų komanda, nugalėjusi visas savo priešininkes, iškovojo pirmą vietą ir birželio 6 dieną Kaune kausis su stipriausiomis komandomis Lietuvos mokyklų „Golo“ finalinėse varžybose. Jaunesniųjų grupėje komanda „Gandriukas 1“ iškovojo antrą vietą, nusileidę tik Rokiškio rajono stipriausiai komandai. Sveikiname jaunuosius futbolininkus, jų trenerį ir linkime sėkmės!