Premjera

premjera2premjeraLapkričio 20 dieną gimnazijos I–IV klasių mokiniai buvo pakviesti į dokumentinio filmo „Paberžė – nepaklusniųjų lizdas“ premjerą. Jie susitiko su idėjos autoriumi, lenkų režisieriumi Tadeušu Bistramu ir filmo prodiuseriu, Bistrampolio dvaro valdytoju kunigu Rimantu Gudeliu. Ypač nekantravo filmą pamatyti mūsų gimnazijos mokiniai, kurie dalyvavo jį filmuojant.

Išvyka

2019_kaunasLapkričio 19 dieną vyresniosios lietuvių kalbos ir literatūros mokytojos Rimantos Černogačienės mokiniai iš III– IV klasių dalyvavo edukacinėje išvykoje į Kauną. Literatūrines žinias gilino keliaudami Salomėjos Nėries  gyvenimo keliu Palemone, poetės memorialiniame muziejuje. Mokiniai susipažino su muziejaus istorija, ekspozicijomis, dalyvavo edukacinėje programoje „Taip ir ne“. Kauno Rotušės aikštėje apsilankė Maironio literatūros muziejuje ir dalyvavo edukacinėje programoje „Maironio namų fragmentai“.

Projektas

olimp_menuo„Olimpinis mėnuo“ – LR Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos, LR Sveikatos apsaugos ministerijos ir Lietuvos tautinio olimpinio komiteto (LTOK) inicijuotas projektas pradinių klasių mokiniams. „Olimpinis mėnuo“ – tai „vitaminas“ visuomenei ir pramoga tūkstančiams pradinukų. Pagrindinis šio projekto tikslas – skatinti moksleivių ir jaunimo fizinį aktyvumą. Rudenį vykstančios akcijos metu pradinių klasių mokiniai buvo supažindinami su sportu ir sveika gyvensena, skatinami aktyviai leisti laiką per pertraukas ir, jei įmanoma, per pamokas, išbandyti įvairias mankštas ir žaidimus. Ramygalos gimnazijos pradinių klasių mokiniai prisijungė prie „Olimpinio mėnesio“ projekto. Kiekvieną savaitę jie turėjo temą veiklai ir personažą, padedantį joje. Pirma savaitė su „Ąžuolu galinguoju“ buvo skirta fiziniam aktyvumui. Antra savaitė – „Amis kilniaširdis“, tema – sveika mityba. Trečia savaitė – su „Una superbičiule“, tema – vaiko gerovė. Ketvirta savaitė su „Luka kibirkštimi“, tema – ekrano laikas (kompiuteris, telefonas ir kt.).

Konkursas

matem_ekspertasRamygalos gimnazijos pradinių klasių mokiniai dalyvavo konkurse „Matematikos ekspertas“. Pradinių klasių mokytojos metodininkės Astos Kuodytės antros klasės mokiniai džiaugėsi dvidešimt trečia vieta tarp 401 „Mažųjų beždžioniukų“ grupės klasės. Sėkmė lydėjo ir pradinių klasių mokytojos metodininkės Laimos Černienės 1a klasės mokinius, jie – keturiasdešimti „Mažųjų beždžioniukų“ grupėje. Pradinių klasių mokytojos metodininkės Gerdos Navikienės 4a klasė rungėsi „Jaunųjų beždžioniukų“ grupėje, kurioje dalyvavo net 439 klasės. Ramygalos gimnazijos 4a klasė – trisdešimt septinta! Sveikiname jaunuosius matematikos ekspertus ir jų mokytojas!

Išvyka

7b_kaunasLapkričio 13 dieną 7b klasės vadovė Rimanta Černogačienė savo auklėtiniams surengė edukacinę išvyką į Kauną. IX forto muziejuje jie dalyvavo edukacinėje programoje „Pabėgimas iš IX forto“: susipažino su Kauno tvirtovės istorija, gynybinio įtvirtinimo funkcijomis, nacių ir sovietų okupacijų Lietuvoje laikotarpiais. Po to apsilankė „Jump space“ batutų parke, kur mėgavosi neprilygstamu aukštų šuolių ir skrydžių džiaugsmu, nes – šuolis tai laisvė...

Projektas

projektas_sveikas_ir_stiprusLapkričio 14 dieną, vykdydami visuomenės sveikatos rėmimo projektą „Augu sveikas, saugus ir stiprus“, 1b ir antros klasių mokiniai dalyvavo edukacinėse pamokose Panevėžio saugaus eismo klasėje, Priešgaisrinėje gelbėjimo tarnyboje ir Panevėžio kraštotyros muziejuje. Mokiniai įtvirtino žinias apie saugų elgesį gatvėje, susipažino su Priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos darbu. Edukacinės programos Kraštotyros muziejuje metu sužinojo, kaip būti ir išlikti sveikam. Po to mokytojų Astos Žemkauskienės ir Astos Kuodytės auklėtiniai Panevėžio Juozo Miltinio dramos teatre žiūrėjo spektaklį „Katės namai“.

Kvadratas

kvadratas2_2019kvadratas_2019Lapkričio 14 dieną Ramygalos gimnazijos mergaičių kvadrato komanda dalyvavo 2019–2020 m. m. Panevėžio rajono gimnazijų mergaičių, gimusių 2007 metais ir jaunesnių, kvadrato varžybose ir užėmė III vietą. Sveikiname komandos nares, jų mokytojus Ingridą Mikštienę ir Egidijų Marozą!