Edukacinė-pažintinė išvyka

IVa_kaunasIVa_kaunas2Sausio 26 dieną IVa klasės vadovė Asta Naulickienė savo auklėtiniams surengė edukacinę-pažintinę išvyką į Kauną. Pasivaikščioję po žiemišką Laisvės alėją, dvyliktokai užsuko į Nacionalinį Kauno dramos teatrą. Panaudodami Kultūros paso lėšas jie žiūrėjo spektaklį „Kauno pavasaris’72“, įkvėptą Romo Kalantos ir 1972 metų gegužės vidurio įvykių Kaune, kuomet protestuodamas prieš sovietinę santvarką miesto sode susidegino devyniolikmetis jaunuolis ir per miestą nuvilnijo jaunimo pasipriešinimo sovietų valdžios ir jėgos struktūroms banga. Kartu su „Kauno pavasario’72“ kūrėjais dvyliktokai bandė atsakyti į klausimą, kaip priespaudos, įtarumo ir primestos socialinės sanklodos suformuotoje atmosferoje galėjo jaustis ano meto devyniolikmetis, ar tikrai Romo Kalantos pasiaukojimo aktas ir jo išprovokuoti įvykiai yra vien tik praeitis, ar tikrai istorija kartojasi?

Apdovanojimas

mingaile_konkursas3mingaile_konkursas2mingaile_konkursasSausio 26 dieną Ramygalos gimnazijos 8b klasės mokinė Mingailė Marčiukonytė su savo dailės mokytoja Rima Miliūniene vyko į Baisogalos dvarą. Jos dalyvavo Lietuvos etninės kultūros ugdytojų sąjungos (LEKUS) organizuoto konkurso „Mano žirgas“ laureatų apdovanojimo ceremonijoje. Dar kartą sveikiname Mingailę ir jos mokytoją!

Sukaktis

adomas_ciplys_sauluteVieną pirmųjų pokario elementorių – „Saulutė“ parengė dainininko Andriaus Mamontovo senelis Adomas Čiplys kartu su Stasiu Pupeikiu. Masiokų kaime gimusiam pedagogui, rašytojui Adomui Čipliui sausio 13 dieną sukako 120 metų.

Didžiuojamės

palmira_kraujalyte_peciuliauskieneVytauto Didžiojo universiteto Švietimo akademijos profesorė Palmira Pečiuliauskienė yra paskelbusi daugiau kaip 50 mokslinių straipsnių. Parašė fizikos vadovėlius XI–XII klasėms, mokytojo knygas, fizikos pratybas bei testus mokiniams, parengė metodinių mokomųjų priemonių bendrojo lavinimo ir aukštosioms mokykloms. Mokslinių darbų pagrindinės kryptys: fizikos mokymo bendrojo lavinimo mokykloje tobulinimas, informacinių ir komunikacinių technologijų taikymas edukacinėje praktikoje, mokyklinių vadovėlių turinio projektavimas. Profesorės Palmiros Pečiuliauskienės mokslinis darbas buvo įvertintas ir publikuotas prestižinės leidyklos mokslo žurnale „Cogent Education“. Didžiuojamės, kad profesorė Palmira Kraujalytė Pečiuliauskienė – mūsų kraštietė, Ramygalos vidurinės mokyklos XXXV laidos abiturientė (1978 m.)

Padėka

padeka_sausio13_2024

Meninio skaitymo konkursas

meninis_skaitymas3_2024Sausio 25 dieną Ramygalos gimnazijos IIIa klasės mokinė Gileta Švilpaitė, kurią moko vyresnioji lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Laima Grikšaitė, Meninio skaitymo konkurso savivaldybės etape užėmė II vietą. Sveikiname Giletą ir jos mokytoją Laimą!

Olimpiada

Sausio 23 dieną vyko 71-osios Lietuvos mokinių fizikos olimpiados savivaldybės etapas. Ramygalos gimnazijos fizikos mokytojos metodininkės Laimutės Skiauterienės mokinys Matas Stankevičius (Ia) užėmė II vietą, Gabrielė Karaliūtė (IIb) – II vietą, Domantas Augulis (IVb) – I vietą. Sveikiname Domantą, Gabrielę, Matą ir jų mokytoją Laimutę!