Padėka

padeka_tolerancija_2018

Pamoka gimnazijos muziejuje

pamoka_muziejuje2018 metai ypatingi ne tik atkurtai Lietuvos valstybei, Ramygalos gimnazijai. Prieš šimtą metų, lapkričio 23 dieną, įkurta Lietuvos kariuomenė. Ta proga gimnazijos muziejuje surengta paroda. Su ja susipažino Ia ir Ib klasių mokiniai, dalyvavę pilietiškumo pagrindų pamokoje. Pristatydama parodos eksponatus, muziejininkė Irena Zubauskienė priminė mokiniams, kad ramygaliečiai nebuvo nuošaly, kai reikėjo apginti šalies laisvę ir nepriklausomybę, kad apie tai byloja net trys paminklai miesto centre: atstatytas juodo granito paminklas savanoriams, žuvusiems 1919 metų kovose su bolševikais, paminklinė kompozicija sovietinio genocido aukoms – žuvusiems partizanams, politiniams kaliniams ir tremtiniams – atminti (skulptorius Kazimieras Kisielis) ir neseniai atidengtas paminklas 1919–1920 metų Lietuvos nepriklausomybės kovų Ramygalos valsčiaus Vyties Kryžiaus kavalieriams (skulptorius  Vytautas Tallat-Kelpša). Aukščiausiu Lietuvos valstybės koviniu apdovanojimu – Vyties Kryžiaus ordinu – buvo apdovanojami asmenys, narsiai ir didvyriškai kovoję dėl mūsų šalies laisvės ir nepriklausomybės.Irena Zubauskienė papasakojo, kad Panevėžio apskrities Ramygalos valsčius šaliai davė ypatingai daug savanorių, kad paminkle iškaldintos net 27 Ramygalos valsčiaus Vyties Kryžiaus kavalierių pavardės. Idėjos visoje šalyje įamžinti savo krašto Nepriklausomybės kovų savanorių atminimą autorius – žurnalistas, Vyčio paramos fondo steigėjas Vilius Kavaliauskas. Sumanymą palaikė Ramygalos seniūnija, vietos bendruomenė, o finansavimą skyrė Panevėžio rajono savivaldybė. Dviejų metrų aukščio iš raudono švediško granito pagaminto paminklo autorius – garsus monumentaliosios skulptūros kūrėjas Vytautas Tallat-Kelpša. Muziejininkė kalbėjo, su kokia didele pagarba ir atsakomybe skulptorius Vytautas Tallat-Kelpša kūrė paminklą, kokius simbolius meninkas pasirinko, kad įkvėpimo jam teikusi ir garbinga paties giminės istorija, nes kovotojų už Lietuvos laisvę buvę ir jo giminėje.

Išvyka

6b_kaunas6b_kaunas2Lapkričio 21 dieną 6b klasės vadovė Rimanta Černogačienė savo žingeidiems ir judriems auklėtiniams surengė edukacinę išvyką į Kauną. Šeštokai aplankė Tado Ivanausko Zoologijos muziejų, kur dalyvavo edukacinėje programoje. Susipažinę su muziejaus istorija ir ekspozicijomis, vaikai atliko komandines užduotis. Daug emocijų mokiniai patyrė apsilankę Dažasvydžio klube.

Išvyka

isvyka_vilnius_18Iškritus pirmam šias metais sniegui vyresnių klasių mokiniai, lydimi mokytojų Viktorijos Paškevičienės ir Manto Masioko, lapkričio 23 dieną vyko į Vilnių. Žiemiškas Vilnius jau ruošėsi Kalėdų šventėms, Katedros aikštėje kilo pagrindinė sostinės eglė. Pirmas mokinių aplankytas objektas buvo Katedros varpinė, viena iš Vilniaus senamiesčio vertikaliųjų dominančių, tapusi miesto simboliu. Išvykos dalyviai užlipo iki paskutinio aukšto ir gėrėjosi iš čia atsivėrusia įspūdinga miesto panorama. Jie aplankė ir Vilniaus katedros požemius –  nematomą katedros dalį. Keliaudami siaurais šventovės rūsio takeliais, klausėsi ekskursijos vadovės pasakojimo apie Vilniaus istoriją, pastato kaitą, čia palaidotus Lietuvos valstybei ir Bažnyčiai nusipelniusius asmenis. Susipažino su kriptose ir koridoriuose įrengta archeologinių radinių ekspozicija, atskleidžiančia laidojimo tradicijas, aplankė įspūdingą Karališkąjį mauzoliejų. Po to snieguotomis gatvėmis nuskubėjo į Sakralinio meno muziejų, įsikūrusį Šv. Arkangelo Mykolo bažnyčioje ir atskiruose buvusio bernardinių vienuolyno pastatuose. Neišdildomą įspūdį gimnazistams paliko ekspozicijoje pristatyti išraiškingi maldingumo tradicijos liudytojai ir auksakalystės šedevrai – Vilniaus katedros lobyno monstrancijos bei relikvijoriai. Stiklo vitrinose išdėlioti puošnūs bažnytinės tekstilės pavyzdžiai, kiti meniški liturginiai reikmenys, dailiųjų amatų dirbiniai mokiniams atvėrė turtingą Lietuvos Bažnyčios istoriją bei sakralinio meno slėpinius. Vėliau nuvyko į Lietuvos parodų ir kongresų centrą „Litexpo“ ir aplankė parodą „Mokykla 2018“ – svarbiausią Lietuvos švietimo bendruomenės metų renginį.

Galerija.

Integruota pamoka

integr_lietuviuLapkričio 13 dieną vyresnioji lietuvių kalbos mokytoja Asta Brazdžionienė ir kvalifikuota technologijų mokytoja Asta Naulickienė IIb klasei vedė integruotą lietuvių kalbos ir literatūros ir technologijų (tekstilės) pamoką. Mokiniai interpretavo Homero poemos „Odisėja“ ištraukos dalį, panaudodami įvairias tekstilės medžiagas. Mokytojos siekė, kad gimnazistai ne tik atrastų skaitymo malonumą, mokytųsi suvokti literatūrą kaip meną, lavintųsi estetinę pajautą, bet ir įžvelgtų literatūros jungtis su kitais menais. Mokiniams teko savarankiškai pasirinkti darbo priemones idėjai įgyvendinti, atsižvelgti į tekstilės medžiagų savybes, atlikti gaminio konstrukcinių detalių jungimo būdus.

Galerija.

Tinklinis

tinklinis_2018Lapkričio 22 dieną Paįstrio Juozo Zikaro gimnazijoje vyko 2018–2019 mokslo metų Panevėžio rajono gimnazijų žaidynių vaikinų komandų tinklinio finalinės varžybos. Atrankinėse zoninėse varžybose įveikusios savo priešininkus, šiose varžybose dėl čempionų vardo susikovė Ramygalos, Paįstrio Juozo Zikaro, Naujamiesčio gimnazijų komandos. Kūno kultūros mokytojo metodininko Egidijaus Marozo parengta Ramygalos gimnazijos vaikinų komanda įveikė visus savo varžovus ir iškovojo pirmą vietą. Sveikiname!

Futbolas

Lapkričio 21 dieną Dembavos progimnazijoje vyko 2018–2019 mokslo metų Panevėžio rajono bendrojo ugdymo mokyklų žaidynių mažojo futbolo berniukų komandų 5 prieš 5 finalinės varžybos. Ramygalos gimnazijos komanda, kurią parengė kūno kultūros mokytojas metodininkas Egidijus Marozas, užėmė trečią vietą. Sveikiname!