Vaikų linija

Pamokų laikas

 • 8.00—8.45
 • 8.55—9.40
 • 9.50—10.35
 • 11.00—11.45
 • 12.00—12.45
 • 12.55—13.40
 • 13.50—14.35
 • Nuorodos

  Skaitiklis

  Judėjimo sveikatos labui diena „Šokame visi“

  judejimo_diena_2018Nuo 2000 metų gegužės 10-oji skelbiama Judėjimo sveikatos labui diena. Šios dienos tikslas – skatinti vaikų norą aktyviai  judėti. „Jeigu nori būti stiprus – bėgiok, jeigu nori būti gražus – bėgiok, jeigu nori būti protingas – bėgiok“. Visuomenės sveikatos priežiūros specialistės Stanislavos Subačienės nuomone, šis posakis atskleidžia, koks svarbus judėjimas žmogaus formavimuisi, įvairiems psichikos bei fiziologiniams procesams, vykstantiems organizme. Judėjimas – maloni ir džiugi vaikams veikla, stiprybės ir sveikatos šaltinis. Šią dieną mūsų gimnazijos 1–4  klasių mokiniai su vyresniąja šokių mokytoja Renata Rakašiene šoko gimnazijos kieme.

  Konkursas „Skaičiuoklės galvosūkiai“

  Gegužės 9 dieną Ramygalos gimnazijoje vyko „Excel“ programos konkursas „Skaičiuoklės galvosūkiai“. Jaunesniųjų mokinių grupėje III vietą užėmė Dovydas Tumelis (Ia).  Vyresniųjų grupėje II vietą iškovojo Edvinas Želnys (IVa) ir Rokas Gerdvila (IVa), III vietą – Arnas Basijokas. Sveikiname šiuos mokinius ir jų informacinių technologijų mokytoją metodininkę Olgą Alejūnienę!

  Kalnų dviračių krosas

  Gegužės 10 dieną Ramygalos gimnazijos kūno kultūros mokytojas metodininkas Egidijus Marozas palydėjo berniukų ir mergaičių komandas į Naujamiesčio gimnazijos stadione vykusias 2017–2018 mokslo metų Panevėžio rajono bendrojo ugdymo mokyklų žaidynių kalnų dviračių kroso varžybas. Komandinėje įskaitoje Ramygalos gimnazijos mergaitės užėmė III vietą. Tarp berniukų individualioje įskaitoje nugalėjo Nedas Valikonis (7a), antras buvo Vakaris Kučys (5a). Ir komandinėje įskaitoje nugalėjo Ramygalos gimnazijos berniukų komanda. Jie iškovojo teisę atstovauti Panevėžio rajonui 2017–2018 mokslo metų Lietuvos mokyklų žaidynių kalnų dviračių kroso finalinėse varžybose birželio 2 dieną Panevėžyje. Sveikiname jaunuosius dviratininkus ir jų mokytoją!

  Viktorina

  6ab_viktorinaGegužės 9 dieną geografijos vyresniosios mokytojos Justinos Meilutienės mokiniai iš 6a ir 6b klasių Ramygalos miesto bibliotekoje gilino žinias apie Europos Sąjungą. Bibliotekininkė Audronė papasakojo trumpą ES kūrimosi istoriją, o geografijos mokytoja Justina vaikams pravedė viktoriną. Mokiniai atsakinėjo į užduotus klausimus, spėliojo, o jei nežinojo atsakymų, juos galėjo rasti žurnaluose, žemėlapiuose. Po įtemptos ir permainingos kovos pergalę viktorinoje šventė 6a klasės komanda „Europiečiai“ ir 6b klasės komanda „Mūsų Lietuva“. Bibliotekininkė visus vaikus apdovanojo saldainiais, o nugalėtojai buvo paskatinti dešimtukais.


  Galerija.


  Europos egzaminas

  eur_egz2eur_egz„Europos egzaminas“ – nuo 2010 metų rengiamas nacionalinis žinių apie Europą konkursas, kuriame jėgas kviečiami išmėginti moksleiviai, studentai ir visi norintieji. Egzaminas vyksta gegužės mėnesį ir yra skirtas paminėti Europos dieną. Konkurso dalyviai turi galimybę išmėginti savo žinias, atsakydami į įvairius klausimus apie ES istoriją, institucijas, kultūrą, kalbas bei kitas temas. „Europos egzaminu“ siekiama didinti žmonių domėjimąsi Europos Sąjunga, ES piliečių teisėmis, bendrosios rinkos galimybėmis. Kasmet Europos egzamine dalyvauja daugiau nei 20 tūkst. žmonių. Šių metų gegužės 9 dieną Ramygalos gimnazijos istorijos mokytoja metodininkė Neringa Ramanauskaitė pasirūpino, kad gimnazistai dalyvautų „Europos egzamino“ raštu dalyje ir kad viskas vyktų sklandžiai. „Europos egzamino“ dalyviai atsakinėjo į įvairaus sudėtingumo klausimus, susijusius su Europos Sąjungos veikimu, istorija, valstybėmis narėmis, politika bei aktualijomis. Renginio organizatoriai papildomą dėmesį šiais metais skyrė Europos kultūros paveldo metų temai ir šimtmečius švenčiančioms Europos Sąjungos valstybėms narėms.

  Europos diena

  europos_diena_18Europos diena – tai kasmetinė tarptautinė šventė, simbolizuojanti Europos taiką ir vienybę. Viskas prasidėjo, kai 1950 metų gegužės 9 dieną Prancūzijos užsienio reikalų ministras Roberas Šumanas pakvietė Prancūziją, Vokietiją ir kitas Europos šalis suvienyti savo sunkiąją pramonę – anglies ir plieno gamybą. Netrukus prie plano prisijungė Italija, Belgija, Liuksemburgas ir Olandija. 1951 metų balandžio mėnesį 6 valstybės Paryžiuje pasirašė susitarimą dėl Europos anglių ir plieno bendrijos steigimo. Šis Šumano pasiūlymas laikomas dabartinės Europos Sąjungos užuomazga. 1985 metais Europos Sąjungos vadovų susitikime Milane buvo nuspręsta gegužės 9 dieną švęsti kaip taikos dieną Europoje. Lietuvoje Europos diena plačiau pradėta švęsti nuo 2002 metų. Šiai dienai paminėti organizuojami renginiai, kurių metu visuomenė supažindinama su Europos Sąjunga, diskutuojama svarbiais klausimais.

  Šiais metais gegužės 1 dieną sukako 14 metų, kai Lietuva yra Europos Sąjungos narė. Kadangi visos Europos Sąjungos valstybės labai skirtingos, kiekvienai jų galima priskirti po objektą, kuris labiausiai simbolizuoja tą valstybę. 6–9 klasių mokiniai, kuriuos geografijos moko geografijos mokytoja metodininkė Birutė Tamokaitienė ir vyresnioji geografijos mokytoja Justina Meilutienė, piešė ES šalių simbolius. Gimnazijos II aukšto foje tie piešiniai buvo eksponuojami. Geografijos mokytojos pasiūlė gimnazistams pabandyti atspėti, kokioms valstybėms kurie simboliai priklauso, ir laimėti prizų.

  Išvyka

  2a_kaunas_18Ypač mėgstantiems keliauti ir norintiems pažinti Lietuvą 2a klasės mokiniams pradinių klasių mokytoja metodininkė Gerda Navikienė surengė išvyką į Kauną. Kartu su tėveliais vaikai apsilankė žymiausiose Kauno vietose. Daug įspūdžių paliko garsaus gamtininko Tado Ivanausko muziejus, kur 3 aukštų pastate 6 salėse išvydo daugybę eksponatų, medžioklės trofėjų. Peržiūrėjo filmuotą animuotą medžiagą apie gyvąją gamtą. Lietuvos karo muziejuje antrokai susipažino su šaltaisiais ir šaunamaisiais ginklais, transatlantinio „Lituanicos“ skrydžio relikvijomis, taip pat meno ir numizmatikos kolekcijomis. Išvykos pabaigoje aplankė zoologijos sodo gyventojus. Susirinkę į klasę mokiniai vertins, lygins, išsakys savo nuomonę, pasidalins įspūdžiais. Kartu su mokytoja išsiaiškins, kas labiausiai patiko, įsiminė ir kodėl. Bus surengta mokinių darbų parodėlė.


  Galerija.