Pamoka

100_7175100_7177100_7186Tikybos ir etikos vyresnysis mokytojas Mantas Masiokas yra įsitikinęs, kad išvykos ir integruotos pamokos netradicinėje aplinkoje sudaro galimybę mokiniams įgyti socialinių įgūdžių, lavinti pažintinius gebėjimus. Ramygalos gimnazijos Jotainių skyriaus mokiniai lanko tikybos pamokas, todėl svarbu mokinius supažindinti ne tik su bažnyčios mokymu, bet ir su pačiu pastatu, įvairios paskirties bažnyčios erdvėmis. Gegužės 29 dieną vykusios netradicinės pamokos metu, Jotainių skyriaus mokiniai susipažino su Ramygalos bažnyčios ypatumais, unikalumu. Projektinio metodo būdu rinkdami medžiagą ir sistemindami žinias iš tikybos, istorijos, muzikos, mokiniai apžiūrėjo vargonų balkoną, bažnyčios kriptą, parapijos salėje atliko mokytojo skirtas užduotis. Vaikai patyrė teigiamų emocijų, tobulėjo jų bendravimo ir bendradarbiavimo, tinkamo elgesio šventovėje įgūdžiai.

Išvyka į Nidą

4b_nidaJau tapo tradicija, kad pradinės mokyklos užbaigimo proga pradinių klasių vyresnioji mokytoja Nijolė Navalinskienė organizuoja ilgesnę ketvirtokų ekskursiją po Lietuvą. Gegužės 27–28 dienomis 4b klasės mokiniai su tėveliais keliavo į pajūrį – į Nidą. Pakeliui sustojo prie Kryžių kalno. Po to lankėsi Šaltojo karo muziejuje, įsikūrusiame sovietų kariškių apleistoje raketų bazėje, Plokštinės miške netoli Platelių. Delfinariume stebėjo delfinų ir jūrų liūtų pasirodymą. Pravažiavę Juodkrantę, sustojo apžiūrėti kormoranų kolonijos. Nidoje grožėjosi smėlio kopomis, jūra ir nuostabiu kraštovaizdžiu. Aplankė Parnidžio kopą, švyturį, paminklą Vytautui Kernagiui.

Išvyka

1b_siaurukasPradinių klasių vyresniosios mokytojos Lidijos Striškienės 1b klasės mokiniai per pirmuosius metus mokykloje gerokai paaugo, susidraugavo, nuveikė daug gerų darbų. Pirmokų tėveliai už gerą mokymąsi jiems padovanojo išvyką siauruoju geležinkeliu į Rekstino mišką. Gegužės 26 dieną čia buvo surengta mokslo metų baigimo šventė „Sveika, vasarėle!“ su žvėrelių žaidimais, netikėtomis užduotimis, smagiomis dainomis, bendru vaišių stalu.  Išvyka padėjo vaikams susipažinti su dar neišbandyta transporto priemone – traukiniu, siauruoju geležinkeliu. Pirmokų šeimoms – susidraugauti, tėveliams – daugiau laiko praleisti su vaikais, dalyvauti jų veiklose.

Išvyka

1a_anyksciai2017Pradinių klasių mokytojos metodininkės Gerdos Navikienės vadovaujamos 1a klasės mokiniai rudenį keliavo po Panevėžio kraštą, žiemą lankėsi Upytėje, o pavasarį nusprendė kartu su tėveliais keliauti į Anykščius. Gegužės 26 dieną pirmokai apsilankė Arklio muziejuje, dalyvavo duonelės kepimo pamokoje, skanavo  senoviškų valgių. Vėliau grožėjosi Anykščių apylinkėmis Lajų take. Prie Puntuko prisiminė legendą apie šį akmenį, išmatavo jo skersmenį. Užkopę ant Liudiškių kalvos, aplankė rašytojo J. Biliūno kapą, vadinamą „Laimės žiburiu“, pažaidė vaikų žaidimų aikštelėje.

Spektakliai

spektakliaiGegužės 26 dieną 6a ir 7b klasių mokiniai, paskatinti savo klasių vadovų Giedrės Maželienės ir Viliaus Grockio, Vadoklių kultūros centre suvaidino Palėpės teatro festivaliui kurtus spektaklius Vadoklių pagrindinės mokyklos mokiniams.

Matematika

matematika_6bGegužės 24 dieną matematikos mokytojas metodininkas Vilius Grockis 6b klasės mokiniams pamoką vedė ne tvankiame kabinete, o lauke. Šeštokai, pasidalinę į grupes, skirtingais matavimo būdais (žingsniais, metru, rulete) matavo gimnazijos sporto salės ilgį, plotį bei aukštį. Gautus duomenis stengėsi pavaizduoti nupiešdami stačiakampį gretasienį ir apskaičiuoti paviršiaus plotą bei tūrį. Vėliau mokiniai palygino duomenis: kurios grupės matavimai buvo tikslesni.

Išvyka

klaipeda_2017Gegužės 24 dieną 5a klasės vadovė Asta Naulickienė ir Jotainių skyriaus mokytojos Asta Kuodytė ir Rūta Juškienė savo auklėtiniams surengė įspūdingą išvyką į Klaipėdą. Mokiniai apsilankė Radailiuose įsikūrusiame poilsio ir pramogų parke „Dino“, kur dalyvaudami edukacinėje programoje, susipažino su daugiau nei 40 natūralaus dydžio riaumojančių, judančių, vandeniu besilaistančių dinozaurų. Karklės pajūrio regioniname parke pamatė bangų skalaujamą 24,4 metrų aukščio skardį „Olando kepurė“, grožėjosi natūraliomis smėlio kopomis, ilsėjosi prie Baltijos jūros, nepamiršdami laikytis pajūrio regioninio parko lankymo taisyklių. Išvykos dalyviai aplankė Klaipėdos zoologijos sodo augintinius, tarp kurių yra įtrauktų į Lietuvos ir Tarptautinę raudonąsias knygas. Išvydo labai retai Baltijos šalių zoologijos soduose sutinkamus baltuosius tigrus.