„Dešimtokų diena“

desimtoku_diena_2019desimtoku_diena2_2019Kovo 29-ją Ramygalos gimnazijos IIa ir IIb klasių mokiniai šventė „Dešimtokų dieną“. Ia ir Ib klasių vadovų Olgos Alejūnienės ir Viliaus Grockio auklėtiniai pasistengė, kad ji būtų įsimintina. Visos gimnazijos bendruomenės dėmesio centre dešimtokai atsidūrė jau nuo pat ryto, nes buvo smalsu, kaip jiems pavyks apsirengti, kad pataikytų į pasiūlytą šventės aprangos kodą – „Disco 80–90“. Ir dešimtokai nenuvylė. Buvo į ką pasižiūrėti. Klasių vadovų Astos Brazdžionienės ir Audriaus Kučio auklėtiniai drąsiai pasitiko visus jų laukusius išbandymus, azartiškai įsijungė į devintokų paruoštas nuotaikingas veiklas: viktorinas, konkursus, šokius. Ne mažiau įdomi buvo antroji renginio dalis, kai į aktų salę susirinko mokytojai. Edvinas Gerdvila ir Eva Narbutaitė vedė apdovanojimų „Disco 80–90“ ceremoniją, kurios metu buvo įteiktos „Metų garso“, „Metų divos“, „Metų lošėjo“, „Metų sprinterio“, „Metų Katlerio“ ir daugybė kitų nominacijų. „Žvaigždėms“ dainavo Gintarė Rankelytė. Garso įrašų kompanijos „Lithuania records“ vardu dešimtokus pasveikino gimnazijos direktorius Algis Adašiūnas. Pirmoji mokytoja Vilma Kučienė, kartu su mokytoja Nijole Navalinskiene nominuota kaip „Žvaigždžių atradėja“, sugrąžino savo buvusius mokinius į nerūpestingus pradinuko metus, apdalino ne tik prisiminimais, bet ir „Sėkmės sagomis“. „Metų prodiuserių“ nominaciją gavo dešimtokų klasių vadovai  Asta  Brazdžionienė ir Audrius Kučys, kurie turėjo ką pasakyti savo auklėtiniams ir įteikė didelę porciją vitaminų. Šventės pabaigoje dešimtokai padėkojo savo klasių vadovams, sušoko makareną ir pakvietė visus prie tortų stalo.

Galerija.

Išvyka

kitos_merginosKovo 29 dieną 8a klasės vadovė Giedrė Maželienė surengė savo auklėtiniams edukacinę išvyką į Panevėžio kino centrą „Garsas“, kur vykdomas projektas „Mokausi iš kino“. Peržiūrėję filmą „Kitos merginos“, aštuntokai kartu su edukatore dalyvavo pokalbyje, skirtame savęs pažinimui, diskutavo apie vaikų ir tėvų bendravimo problemas, iššūkius ir išbandymus, kurie padeda subręsti, gyvenimiškas klaidas ir išeitis jas sprendžiant.

Konkursas

skait_konk_2019skait_konk2_2019skait_konk3_2019Kovo 29 dieną mūsų mokyklos jaunieji skaitovai dalyvavo meninio skaitymo konkurse, kuris vyko  Upytės Antano Belazaro pagrindinėje mokykloje. 1– 2 klasių mokinių grupėje III vietą laimėjo Kamilė Mečinskaitė (mokytoja Vilma Kučienė), 3– 4 klasių mokinių grupėje II vietą užėmė Dominyka Masiokaitė (mokytoja Gerda Navikienė), III vietą – Matas Jagminas (mokytoja Gerda Navikienė).

Sveikiname!

Konkursas

kuriu_pasaka_2019Ramygalos gimnazijos pradinių klasių mokiniai sukūrė labai daug pasakų. Kovo 26 dieną Panevėžio rajono pradinių klasių mokinių jaunojo kūrėjo konkurso „Kuriu pasaką“ vertinimo komisija vienbalsiai nutarė apdovanoti Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus diplomais ir atminimo dovanomis šiuos Ramygalos gimnazijos mokinius:

III vietą užėmusią Ievą Safronovaitę (2) už pasaką „Gėlių mergaitė“ (mokytoja Vilma Kučienė);

II vietą užėmusią Smiltę Šiaulinskaitę (4a) už pasaką „Eleonora ir Džasidas“ (mokytoja Laima Černienė);

III vietas užėmusius mokytojos Gerdos Navikienės mokinius Jorigį Račinską (3a) už pasaką „Tadukas, smuikas ir Gaidų Harmonija“ bei Emilijų Liberį (3a) už pasaką „Kaip meilė nugalėjo baimę“.

Už sukurtų pasakų kūrybiškumą, originalumą, meniškumą prizais paskatinti Urtė Zupkaitė (3a), pasaka „Grožis yra viduje“ (mokytoja Gerda Navikienė), Agnius Markevičius (3b), pasaka „Baisi pūga“ (mokytoja Lidija Striškienė).

Sveikiname!

Olimpiada

matematika_2019Kovo 22 dieną Paliūniškio pagrindinėje mokykloje  vyko Panevėžio rajono 3–4 klasių mokinių matematikos olimpiada, kurioje dalyvavo 29 geriausi rajono pradinukai. Mūsų mokyklai atstovavo 5 mokiniai. Visi jie grįžo namo netuščiomis: tarp ketvirtokų mokytojos Laimos Černienės mokiniai Gytis Zabiela ir Ieva Kirdeikytė užėmė I vietą, o Matas Stankevičius – II vietą. Puikiai sekėsi trečiokams, mokytojos Gerdos Navikienės mokiniams: Austė Miliūnaitė užėmė I vietą, o Matas Jagminas – III vietą. Sveikiname!

Parodos

gandrinestremimaiPrieš 70 metų – 1949 metų kovo 25 dieną – prasidėjo masiškiausia sovietų vykdyta Baltijos šalių gyventojų trėmimo operacija „Priboj“ („Bangų mūša“), per kurią į Krasnojarsko kraštą, Irkutsko, Novosibirsko, Omsko, Tomsko ir Amūro sritis išvežta apie 95 tūkstančiai žmonių iš Lietuvos, Latvijos, Estijos. Pokario metų trėmimai neaplenkė ir Ramygalos valsčiaus. Šiai liūdnai sukakčiai paminėti gimnazijos muziejuje surengta spaudinių ir kraštotyrinės medžiagos apie dundančius į šiaurę vagonus su ramygaliečiais, parodėlė.

Ramygala, kurios herbe puikuojasi gandras, – Europos gandrų miestų organizacijos (ESCO) narė. Kovo 25-osios, reikšmingos mūsų tradicinio kalendoriaus datos –  gandrų parskridimo šventės – Gandrinių proga gimnazijos muziejininkė Irena Zubauskienė paruošė parodėlę.

Mini konferencija

Kovo 26 dieną Ramygalos gimnazijos anglų kalbos mokytojos Orinta Gerdvilienė, Rima Kerbelienė ir jos mokinė Rugilė Bielskytė (6a) dalyvavo respublikinėje anglų kalbos mokytojų ir mokinių mini konferencijoje „Ar žinai, kad...“, kuri vyko Naujamiesčio gimnazijoje. Rugilė anglų kalba pristatė trumpą pranešimą su skaidrėmis apie Lietuvą.