Jaunųjų matematikų olimpiada

Kovo 20 dieną Vadoklių pagrindinėje mokykloje įvyko 5–8 klasių jaunųjų matematikų olimpiados II etapas.

I–IV vietų laimėtojai dalyvaus Panevėžio krašto 5–9 klasių jaunųjų matematikų 24-osios olimpiados III etape. Šeštų klasių mokinių grupėje I vietą užėmė  6b klasės mokinys Domantas Augulis (mokytoja Laimutė Krištopaitytė), III vietą  – 6a klasės mokinys Rokas Miliūnas (mokytoja Ina Babaitienė), IV vietą – 6b klasės mokinys Marijus Glebauskas (mokytoja Laimutė Krištopaitytė). Septintų klasių grupėje III vietą užėmė 7b klasės mokinė Rūta Vaitelytė (mokytojas Vilius Grockis), IV vietą – 7a klasės mokinė Greta Viliūnaitė (mokytoja Laimutė Krištopaitytė). Sveikiname nugalėtojus ir jų mokytojus!

Geografijos viktorina

zemes_diena_2018Kiekvienais metais kovo 20 dieną minima Pasaulinė Žemės diena, astronominis pavasaris. Kovo 20-oji Pasauline Žemės diena paskelbta neatsitiktinai. Šiomis dienomis ateina pavasario lygiadienis – dienos ir nakties ilgumas tampa vienodas visuose Žemės rutulio kampeliuose. Lietuvai atgavus nepriklausomybę, Žemės dienos iniciatorius Johnas McConnellis kreipėsi į mūsų tautą, ragindamas taip pat tapti Žemės globėjais, o per pavasario lygiadienį minėti Pasaulinę Žemės dieną. Kovo 20 dieną 6–8 klasių mokiniai dalyvavo geografijos viktorinoje, skirtoje Pasaulinėms Žemės ir Vandens dienoms paminėti. Renginį organizavo geografijos vyresnioji mokytoja Justina Meilutienė. Mokiniai, išklausę paskaitos, įtvirtino žinias atsakinėdami į viktorinos klausimus. Nugalėtojai – „Žuvėdros“, „Pasaulis“, „Šaltinėlis“, „Žemės apsauga“, „Gimtoji žemė“ , „Varliukai“ – apdovanoti 10-tukais.

Galerija.

Matematikos olimpiada

Kovo 14 dieną Paliūniškio pagrindinėje mokykloje vyko Lietuvos 3–4 klasių mokinių matematikos olimpiados rajono etapas. III vietą ketvirtų klasių mokinių grupėje užėmė 4b klasės mokinė Danielė Augulytė (mokytoja Asta Žemkauskienė). Sveikiname Danielę ir jos mokytoją!

Išvyka

peledu_kalnasKovo 19 dieną gimnazijos istorijos ir pilietiškumo pagrindų mokytojai Algis Adašiūnas, Eugenija Naulickienė ir Neringa Ramanauskaitė surengė II–IV klasių mokinių išvyką į Panevėžio kino centrą „Forum cinemas“. Ten mokiniai žiūrėjo naują lietuvišką kino filmą „Pelėdų kalnas“– jautrią istoriją apie 1947–1952 metais Lietuvoje susiklosčiusius politinius ir istorinius įvykius, partizanų ryžto ir nešamos žinios kelionę, pralietą kraują, herojų tarpusavio meilę bei santykius, pokario kartą, tvyrojusią baimę būti nubaustam, ištremtam ar nužudytam, bet taip ir nenumalšinusią nepriklausomybės šauksmo. Istoriją apie viltį, beatodairišką riziką priešintis vardan laisvės, vardan tautinės, socialinės, paprasčiausios žmogiškos laimės.

„Geriausia ever pamokų diena“

geriausia_pamokaKovo 15 dieną grupė Ramygalos gimnazijos mokinių, lydimi mokytojų Laimutės Skiauterienės, Laimos Grikšaitės, Audriaus Kučio, dalyvavo neeiliniame  renginyje „Geriausia ever pamokų diena“. Kaune, Žalgirio arenoje iš visos Lietuvos susirinkusių vyresniųjų klasių mokinių laukė ypatingos pamokos, per kurias jiems miegoti ar laukti skambučio tikrai neteko. Lietuvoje ir pasaulyje savo sričių lyderiais laikomi žmonės susivienijo tam, kad šalies mokiniams parodytų, kaip atrodo pati geriausia pamokų diena. Projektas „Geriausia ever pamokų diena“ suteikė puikią galimybę susipažinti su įkvepiančiomis asmenybėmis, kurių sėkmingu pavyzdžiu norisi sekti. Renginio dalyviai įgijo naujų patirčių, motyvavusių tobulėti. Netradicinis mokymas mokiniams leido įsitikinti, kad jų svajonių profesijos yra pasiekiamos ranka. Netradicines ever pamokas vedė finansininkė Ingrida Šimonytė, filosofas ir rašytojas Kristupas Sabolius, kūrybinės agentūros „New!“ kūrybos vadovas Tomas Ramanauskas, atlikėjas Marijonas Mikutavičius, „Maxima grupės“ vadovo postą užimantis Dalius Misiūnas, istorikas Alfredas Bumblauskas, verslininkas Ilja Laursas ir kiti. Tuo, kad įkvepiančių svečių iš Lietuvos ir užsienio šalių pamokas lydėtų pati geriausia nuotaika, pasirūpino „Radistai“.

„Ladygolas“

ladygolas_2018Kovo 7 dieną Dembavos progimnazijoje vyko mergaičių, gimusių 2005 metais ir jaunesnių bei merginų gimusių 2001 metais ir jaunesnių, komandų futbolo žaidynių „Ladygolas“ varžybos. Jaunesnių mergaičių grupėje II ir III vietas pasidalino Ramygalos gimnazijos komandos „Plūkė 1“ ir „Plūkė 2“, treniruojamos  kūno kultūros mokytojo metodininko Egidijaus Marozo. Vyresnių merginų grupėje pirmą vietą iškovojo ir atstovaus Panevėžio rajonui Lietuvos seniūnijų mokyklų Panevėžio apskrities mergaičių komandų salės futbolo žaidynėse Ramygalos gimnazijos komanda „Žibuoklė 1“. Ramygalos gimnazijos komanda „Žibuoklė 2“ užėmė III vietą.

Kovo 14 dieną Dembavos progimnazijoje vyko mergaičių, gimusių 2003 metais ir jaunesnių, komandų futbolo žaidynių „Ladygolas“ varžybos.  Pirmą vietą iškovojo ir atstovaus Panevėžio rajonui Lietuvos seniūnijų mokyklų Panevėžio apskrities mergaičių komandų salės futbolo žaidynėse Ramygalos gimnazijos komanda „Laukinė orchidėja 1“, treniruojama  kūno kultūros mokytojo metodininko Egidijaus Marozo.

Sveikiname ir linkime sėkmės apskrities etape!

Galerija.

Netradicinė literatūros pamoka

Kovo 12 dieną gimnazijos aktų salėje vyko netradicinė literatūros pamoka. Respublikos skaitovų konkursų laureatas, aktorius Alvydas Brunalas gimnazistams pristatė meninę programą „Dūžtančių formų pasaulyje“, kurios metu skambėjo talentingo, dramatiško likimo lietuvių poeto Vytauto Mačernio eilėraščiai ir sonetai.