„Ilgas vakaras gimnazijoje“

ilgas_vakaras_gimnazGruodžio 7 dieną IIa ir IIb klasių mokiniai su klasių vadovais Asta Brazdžioniene ir Audriumi Kučiu dalyvavo tradiciniame šioms klasėms renginyje „Ilgas vakaras gimnazijoje“, kuris suteikia paaugliams galimybę bendrauti ir bendradarbiauti, mokytis užsiimti prasminga veikla, turiningai leisti laisvalaikį, reikštis mokinių iniciatyvumui ir kūrybiškumui. Sniegingą popietę į mokyklą susirinkę  mokiniai pabaigė gaminti klasės kalėdinę instaliaciją, kuri užėmė vieną iš labiausiai lankomų gimnazijos erdvių – II aukšto fojė. Kitą renginio dalį judrūs, sportiški mokiniai paskyrė tinklinio varžyboms sporto salėje. Vėliau žaidė stalo žaidimus, kurie reikalavo išradingumo, žinių, nestandartinių sprendimų.

Seminaras

Gruodžio 7 dieną I–III klasių mokiniai kartu su etikos mokytoju Mantu Masioku dalyvavo lektoriaus Mažvydo Šimkaus seminare „Apie tikslus, motyvaciją ir tobulėjimą“, kuris vyko Ramygalos kultūros centre.

Baigiamasis konkurso „Kuriu pasaką“ renginys

kuriu_pasaka_2018Gruodžio 6 dieną į baigiamąjį konkurso „Kuriu pasaką“ renginį Dembavos progimnazijoje buvo pakviesti Panevėžio rajono jaunieji kūrėjai. Susirinkusiems buvo padovanotas spektaklis „Nykštukas ir pūkas“ bei nuotaikingas susitikimas su vaikiškų knygelių autore Neringa Tik. Mokinius lydėjusios mokytojos Laima Černienė ir Vilma Kučienė džiaugėsi, kad net 47 Ramygalos gimnazijos mokinių sukurtos pasakos puikuojasi naujutėlėje, dar spaustuvės dažais kvepiančioje knygoje „Kuriu pasaką“. Nuoširdžios padėkos nusipelnė ne tik kūrybingi mokiniai, bet ir mokytojai, prisidėję prie jaunųjų kūrėjų pasakų atsiradimo.

Galerija.

Pradinukai naudojasi kultūros paso paslaugomis

kulturos_pasasKultūros pasas  – priemonė visų Lietuvos mokinių, besimokančių pagal bendrojo ugdymo programas, kultūros pažinimo įpročiams ugdyti ir jų kultūros patirčiai plėsti, teikiant jiems atitinkamas kultūros ir meno paslaugas.

4a klasės mokiniai dalyvavo edukacinėje programoje „Tradiciniai amatai“, kuri vyko Ramygalos klube „Savos edvės“. Programos tikslas – supažindinti su tradiciniais Lietuvos amatais (keramika, margučiai, šiaudinukai, pinikai, žvakių liejimas, odos dirbiniai, karpiniai); atskleisti jų savybes ir bruožus užsienio šalių tradicinės kūrybos kontekste; ugdyti vaikų bendrąsias ir dalykines kompetencijas, sudaryti sąlygas kūrybinei veiklai.

Programą sudarė teorinė ir praktinė dalys. Teorinėje dalyje buvo pateikta vaizdinė medžiaga apie lietuvių ir kitų tautų tradicinius amatus. Praktinėje dalyje mokiniai lipdė angelą. Surengta darbelių paroda-aptarimas. Sukurti darbai bus dovanojami tėveliams šv. Kalėdų proga.

Advento vainikai

advento_vainikai_2018Kai ateina metas namams įpūsti kalėdinės dvasios ir sukurti ką nors jaukaus ir šilto, atsigręžiame į gražią tradiciją – adventinių vainikų pynimą. Jais gimnazijos gėlininkė Ingrida Šegamogienė jau papuošė mokyklos erdves. Labai gražių Advento vainikų sukūrė ir su floristo profesija susipažino pradinių klasių mokytojos metodininkės Laimos  Černienės auklėtiniai per dailės ir technologijų pamokas tema „Advento vainikas“. Gruodžio 7 dieną galima buvo pasigrožėti 4a klasės mokinių darbais. Už pagalbą ketvirtokai dėkoja Adelės, Dominykos, Tito mamoms, Mato tėčiui, Viktorijos krikšto mamai, Tito močiutei, gimnazijos gėlininkei Ingai.

Sveikiname!

vilma.kucieneVyresniąją pradinių klasių mokytoją Vilmą Kučienę sveikiname matematiškai grakščios sukakties proga.

Miela Mokytoja, ir toliau išlaikykite sugebėjimą matyti viską, bet pasakyti tiek, kiek reikia. Elegantiškai linksniuokite žodį „darbas“ ir netaupydama svajokite, nes jei žmogus nori, dievas jame gali viską!

Krepšinio projektas „Be pykčio“

krepsinio_turnyras_2018Gruodžio 6 dieną į Ramygalos gimnaziją atriedėjo Kėdainių KK „Nevėžis“ organizuojamas krepšinio projektas „Be pykčio“ – tikra kalėdinė dovana mokyklos krepšininkams. Projekto tikslas – ugdyti kultūringą ir pagarbų elgesį sporto rungtynėse. Todėl už bent vieną keiksmažodį varžybų organizatoriai gali diskvalifikuoti žaidėją ar visą komandą.

Net vienuolika Ramygalos gimnazijos 8–II ir III–IV klasių mokinių komandų rungėsi 3 prieš 3 krepšinio turnyre, kuriame apsilankė Kėdainių KK „Nevėžis“ krepšininkai Chauncey Levant Collins bei Simas Buterlevičius. Turnyro metu vyko ir metimo iš aikštės vidurio konkursas, baudų metimo konkursas. Rankos taiklumą išbandė ne tik mokiniai, bet ir mokytojai, mokyklos vadovas.

Puikią renginio nuotaiką padėjo kurti šokio mokytojos Renatos Rakašienės parengtos šokėjos.

Gruodžio 7 dieną gimnazijos mokiniai, lydimi kūno kultūros mokytojo Egidijaus Marozo, vyko į Kėdainius žiūrėti Kėdainių KK „Nevėžis“ ir Panevėžio KK „Lietkabelis“ krepšinio rungtynių.

Lauros Fotografija nuotraukos.