Vaikų linija

Pamokų laikas

 • 8.00—8.45
 • 8.55—9.40
 • 9.50—10.35
 • 10.55—11.40
 • 11.55—12.40
 • 12.55—13.40
 • 13.50—14.35
 • Nuorodos

  Skaitiklis

  Edukacinė išvyka

  2a_siauliaiPradinių klasių mokytoja metodininkė Gerda Navikienė savo mokinių komunikacinę, pažinimo ir socialinę kompetencijas ugdo per išvykas. Šio pavasario išvykai antrokai pasirinko Šiaulių kryptį. Gegužės 18 dieną 2a klasės mokiniai apsilankė Šiaulių „Rūtos“ šokolado fabriko muziejuje, dalyvavo šokolado gamybos edukacinėje programoje. „Aušros“ muziejuje antrokai atidžiai klausėsi gido pasakojimo apie dviračių istoriją, Universiteto botanikos sode grožėjosi žydinčiais ir retais augalais. Pakeliui į namus mokiniai aplankė Kryžių kalną. Išvykos metu vaikai už parodytas žinias buvo skatinami prizais. Klasėje jie dalinsis įspūdžiais, išsakys savo nuomonę, aiškinsis, kas labiausiai patiko, patirtus įspūdžius nupieš, parašys sakinių, surengs parodėlę klasėje.


  Galerija.

  Edukacinė-pažintinė išvyka

  2b-4Gegužės 20 dieną pradinių klasių mokytojos Lidija Striškienė ir Asta Kuodytė savo auklėtiniams surengė edukacinę-pažintinę išvyką į Kleboniškių kaimo buities muziejų. 2b ir 4 klasės mokiniai, neišsigandę pranašaujamo lietaus, susipažino su kaimų architektūros, buities, žemdirbystės ir technikos eksponatais. Vaikams smagu buvo, kad daugumą eksponatų buvo galima paliesti, pasėdėti juose. Juos džiugino senovinių eksponatų gausa, senovinės pirkios. Daug gerų emocijų sukėlė ir nauja, vaikams skirta pramogų erdvė. Mokiniai ne tik aplankė visus etnografinio kaimo pastatus, bet ir sudalyvavo edukacinėje programoje „Lino kelias“, kur susipažino su linų auginimo ir apdorojimo tradicijomis, išbandė linų apdirbimo darbus.


  Galerija.


  Projektas

  lietuvos_valdovaiKiekvienais metais yra renkamos geriausios, lietuvių rašytojų sukurtos knygos vaikams. Viena iš pretenduojančių ja tapti šiemet buvo Zigmo Vitkaus knyga „ Lietuvos valdovai pasakoja vaikams“. Pradinių klasių mokytojos metodininkės Astos Kuodytės auklėtiniai, paskatinti Ramygalos miesto bibliotekininkės Audronės Kaupienės vykdė projektą „Lietuvos valdovai“ ir perskaitė šią knygą. Gegužės 6 dieną ketvirtokai, pateikę nemažai įdomios, daug kam dar nežinomos informacijos, pristatė visus 28 Lietuvos valdovus. Tačiau bibliotekoje vyko ne tik projekto pristatymas, bet ir viktorina, kurios metu ketvirtokų žinios apie Lietuvos valdovus buvo įvertintos puikiai.


  Galerija.


  Pasakos kūrimo dirbtuvėlės

  pasakos_kurimasPasinaudoję Kultūros pasu, pradinių klasių mokytojos metodininkės Astos Kuodytės auklėtiniai į gimnaziją pasikvietė dailininką ir rašytoją Paulių Juodišių. Ketvirtokai dalyvavo dviejų valandų savo pasakos kūrimo dirbtuvėlėse „Žodžiai lapuose“. Kartu su rašytoju jie praktiškai išbandė kūrinio atsiradimo kelią nuo pirminės idėjos iki jos įgyvendinimo. Vaikai sužinojo, kaip įveikti kūrybinius stabdžius, kaip nebijoti suklysti, kaip apjungti įvairias idėjas, dirbti kartu ir ieškoti bendrų sprendimų. Pirmoje renginio dalyje dailininkas ir rašytojas Paulius Juodišius padėjo ketvirtokams pasirinkti pasakojimo temą, toliau jie sukūrė pagrindinius istorijos veikėjus, sugalvojo jiems nutikusius nuotykius. Vaikus ypač sužavėjo tai, kad rašytojas, pasiėmęs į rankas gitarą, be jokio pasiruošimo, improvizuodamas, sudainavo vaikų sukurtą pasaką. Antrojoje kūrybinių dirbtuvėlių dalyje ketvirtokai iliustravo savo sukurtą pasakojimą. Renginio vedėjas paskirstė užduotis, pats piešė ir padėjo, jei dalyviams kildavo sunkumų piešiant. Trečiojoje dalyje Paulius Juodišius  pasakojimą sujungė su vaikų pieštomis iliustracijomis kompiuteriniame makete. Ketvirtokai labai laukia savo sukurtos ir pačių iliustruotos knygos, kuri mokinius turėtų netrukus pasiekti.


  Galerija.


  Edukacinė–pažintinė išvyka

  isvyka_anyksciaiGegužės 17 dieną pradinių klasių mokytojos metodininkės Vilmos Kučienės auklėtiniai dalyvavo edukacinėje–pažintinėje išvykoje po Anykščių kraštą. Pirmoji edukacinės išvykos dalis buvo skirta pasigrožėti Anykščių miestu bei susipažinti su jo įžymybėmis. Apsilankę Siaurojo geležinkelio muziejuje, pirmokai dalyvavo Kultūros paso remiamoje programoje „Viduramžių darbai ir pramogos medinėje pilyje“, aplankė už 8 kilometrų nuo Anykščių esantį unikalų Arklio muziejų. Antroji išvykos dalis – skirta apžiūrėti antrąjį pagal dydį akmenį Lietuvoje, pasivaikščioti medžių lajų tako komplekse, Anykščių šilelio ekologiškame basų kojų take. Labirintų parke mokiniai išbandė  savo orientavimosi įgūdžius trijuose skirtinguose labirintuose. Taip pat aplankė „MiniZoo“, apžvalgos aikštelę medžiuose, šaudyklą, veidrodžių labirintą, lenktų veidrodžių kambarį, minį golfą, šokinėjimo pagalvę ir didžiuosius šachmatus, šaškes.


  Galerija.


  Projektas

  Jau kelintus metus Ramygalos gimnazijos pradinukai dalyvauja projekte „Kartu skaityti gera“, kurio metu 1–2 ir 3–4 klasių mokiniai kartu skaito vieną knygą ir dalyvauja konkurse „Viena knyga“. Šiais metais pirmokai ir antrokai skaitė K. Kasparavičiaus knygą „Trumpos istorijos apie gyvūnus“, o trečiokai ir ketvirtokai L. Sepulveda knygą „Apie žuvėdrą ir katiną, kuris išmokė ją skraidyti“. Šiais metais konkurse dalyvavo 1a, 2a, 3a ir 4 klasės mokiniai. Konkursas vyko nuotoliniu būdu. Trys klasės pateko į geriausiųjų rajone penketukus. Po konkurso visų dalyvių laukė dovana – susitikimas zoom platformoje  su gamtos fotografu, knygos vaikams „Visa tiesa apie gyvūnus“ autoriumi, LRT laidos „Gamtininko užrašai“ vedėju Mariumi Čepuliu. Ir vaikai, ir mokytojos liko sužavėti šiuo susitikimu.


  Edukacinė–pažintinė išvyka

  Ib_vilniusIb klasės vadovės Rimantos Černogačienės auklėtiniai žingeidūs, aktyvūs, mėgstantys keliauti, atrasti naujas vietas, patirti tai, kas dar nepatirta. Gegužės 6 dieną jie lankėsi Vilniaus Geležinkelių muziejuje, kuriame susipažino su įstaigoje sukauptomis ir saugojamomis vertybėmis, susijusiomis su geležinkelių istorija  bei jų veikla Lietuvoje. Apsilankę Pinigų muziejuje, mokiniai, apžiūrėjo vertingus eksponatus ir susipažino su informaciniuose stenduose pateikta medžiaga. Teigiamų emocijų devintokai patyrė Vichy vandens parko moderniausiame atrakcione „Maorių klyksmas“, veikiančiame švytuoklės principu ir leidžiančiame patirti nesvarumo būseną.


  Galerija.


  Be „Ramygalos gimnazijos“ sutikimo, draudžiama šiame puslapyje paskelbtą informaciją bei nuotraukas ir / arba filmuotą medžiagą naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu