Birželio 14-oji – Gedulo ir vilties diena

Kaip žaibą šviesią mintį,
    Kurie praeitį galėtų
    Atskleisti ir priminti?“
    (Iš knygos „Gimnazisčių odisėja“)

Tarptautinė komisija nacių ir sovietinio okupacinių režimų nusikaltimams Lietuvoje įvertinti pakvietė visas bendrojo ugdymo įstaigas paminėti Birželio 14-ąją, Gedulo ir vilties dieną. Šiemet buvo minimos 83-osios Lietuvos gyventojų pirmųjų masinių trėmimų metinės, kai per vieną savaitę iš Lietuvos buvo ištremta apie 17 500 žmonių. Ramygalos gimnazijos mokiniai prisijungė prie šių metų paminėjimui siūlomos pilietinės iniciatyvos „Traukinys į nežinią“. Per skirtingų dalykų pamokas 5–8, I–III klasės gautą „Traukinio į nežinią“ vagono šabloną, paruoštą dailės mokytojos Rimos Miliūnienės, pildė jų nuomone aktualia informacija. Mokiniai galėjo pasinaudoti mokyklos bibliotekininkės Daivos Leckienės paruošta temine knygų parodėle, susipažinti su gimnazijos muziejininkės Astos Žemkauskienės surengtos parodos eksponatais. II aukšte, kur patalpintos  nuotraukos iš mokytojos Ievos Mačiulaitytės-Stefanovos šeimos archyvo, nusidriekė „Traukinio į nežinią“ vagonų eilė. Dorinio ugdymo mokytojas metodininkas Mantas Masiokas inicijavo netradicinio ugdymo pamoką – Gedulo ir vilties dienos paminėjimą Ramygalos miesto aikštėje, kurį vedė Deividas Liberis (IIa) ir Kornelija Žukaitė (IIb). Renginio metu kalbėjo Ramygalos seniūnas Valdas Chirv, Ramygalos gimnazijos direktorius Algis Adašiūnas. Už pagalbą organizuojant renginį dėkojame Ramygalos kultūros centrui, Aistės Jagminienės įmonei „Floraistė“ – už gėles.

Edukacinė išvyka

8a_anyksciai_2024Klasės vadovo valandėlės metu 8b klasės vadovės Orintos Gerdvilienės auklėtiniai susiplanavo  dviejų dienų išvyką į Anykščius su plaukimu baidarėmis ir nakvyne sodyboje „Šventosios upės slėnis“ Mikieriuose. Birželio 10 dieną aštuntokai nuplaukė baidarėmis 15 kilometrų maršrutu Mickūnai – Mikieriai. Po to keliavo pėsčiomis ir aplankė Inkūnų kaimą,  bažnyčią, perėjo „beždžionių“ tiltą. Vakare leido laiką prie laužo, žaidė įvairius žaidimus. Birželio 11 dieną aštuntokai aplankė Šventosios skardžio apžvalgos aikštelę, „Lajų taką“, „Skulptūrų parką“.

Edukacinė-pramoginė išvyka

IIIa_baidaresŠie mokslo metai IIIa klasės vadovės Julijos Liesienės auklėtiniams buvo tikras iššūkis. Pirmą kartą jie laikė tarpinius žinių patikrinimus, paruošė dvyliktokų šimtadienį, paskutinio skambučio šventę, vedė kitus mokyklos renginius. Klasės vadovės nuomone, baidarių žygis Naudvario dvaro sodybos apylinkėse birželio 5 dieną buvo ne tik puiki pramoga šių mokslo metų pabaigai, bet ir tapo nepakartojamu nuotykiu, kuris suteikė daug teigiamų emocijų.

Mokinių ir tėvų išvyka

4b_isvykaPradinių klasių mokytojos Laimos Dirsienės 4b klasės mokiniai pradinės mokyklos baigimo proga sulaukė gražios dovanos iš tėvelių. Su pradine mokykla ketvirtokai atsisveikino birželio 7 dieną bendros išvykos su tėveliais į Pociūnėlių kaimą metu. Ten būsimiems penktokams buvo paruoštos įdomios, aktyvios veiklos.

Ketvirtokų darbų paroda

4oku_parodaPradinių klasių korpuso II aukšte surengta ketvirtų klasių mokinių darbų paroda. Tai pradinių klasių mokytojų Gerdos Navikienės ir Laimos Dirsienės auklėtinių dovana pradinei mokyklai.

Sveikatingumo diena miesto parke

1a_sveikat_dienaBirželio 6 dieną pradinių klasių mokytojos metodininkės Laimos Černienės 1a klasės mokiniai dalyvavo Sveikatingumo dienos miesto parke veiklose.

Mokslo metų baigimo šventė 1–4 klasių mokiniams

4okai2_20244okai_2024Birželio 7 dieną Mokslo metų baigimo šventės 1–4 klasių mokiniams proga gimnazijos aktų salė buvo pilna pradinių klasių mokinių, jų tėvelių, mokytojų. Šventę paruošė 5a ir 5b klasių vadovių Margaritos Žižiūnienės ir Rimos Miliūnienės auklėtiniai. Renginio vedėjos Rusnė Karpavičiūtė (5a), Viktorija Namikytė (5a), Lėja Reinartaitė (5a) pakvietė visus leistis į nuotaikingą kelionę į vasarą. Ją lydėjo penktokių skaitomi eilėraščių posmai, skambios muzikos mokytojos Aurelijos Šerėnienės vadovaujamo kolektyvo dainos, skaidrės iš ketvirtokų mokyklinio gyvenimo. Pradinę mokyklą baigė  mokytojų Gerdos Navikienės ir Laimos Dirsienės auklėtiniai. Gimnazijos direktorius Algis Adašiūnas pasveikino būsimuosius penktokus, įteikė jiems pradinio išsilavinimo pažymėjimus ir išdavė paslaptį, kad penktoje klasėje jų auklėtojos bus Asta Naulickienė ir Justina Meilutienė. Padėkomis už gerą mokymąsi buvo apdovanoti 1–4 klasių mokiniai. Pasveikinti ketvirtokų atėjo jų buvusi mokytoja Lidija Striškienė. Renginio pabaigoje ketvirtokai sudainavo atsisveikinimo su pradine mokykla dainą. Akvilė Bružaitytė (5b), Viltė Gverždytė (5b), Austėja Želnytė (5b) jiems įteikė atminimo dovanėles ir bilietus į kitą mokyklinio kelio stotelę. Kol dar vasara, renginio vedėjos pasiūlė pasidairyti po pievas, miškus ir laukus, palinkėjo geros vasaros, gražių atostogų, įsimintinų akimirkų. Ketvirtokai išskubėjo pasodinti savo klasės pušaičių.

Galerija.

Be „Ramygalos gimnazijos“ sutikimo, draudžiama šiame puslapyje paskelbtą informaciją bei nuotraukas ir / arba filmuotą medžiagą naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu