Pamokų laikas
Nuorodos
Skaitiklis
Edukacinė išvyka
Lapkričio 20 dieną 6a ir 6b klasių vadovės Aurelija Šerėnienė ir Ieva Mačiulaitytė-Stefanova savo auklėtiniams surengė edukacinę išvyką į Šiaulių kraštą. Šiuolaikinis gyvenimas ir naujos technologijos atitraukia mokinius nuo to kas tikra, natūralu, sukurta daug dirbančio žmogaus rankomis, puoselėta mūsų senolių. Šeštokai dalyvavo edukaciniame užsiėmime „Senoviniai vardinių sausainiai“. Jie išsikepė senovinių Šiaulių krašto sausainių, analizavo senovinius receptus. Išvykos dalyviai apsilankė vienoje iš žymiausių Lietuvos lankytinų vietų – Meškuičių seniūnijoje esančiame Kryžių kalne. Jį visame krikščioniškame pasaulyje išgarsino 1993 metais čia apsilankęs popiežius Jonas Paulius II. Klasių vadovės įsitikinusios, kad naujos patirtys pavers jų auklėtinių mokymosi procesą maloniu potyriu, įgytas žinias jie galės pritaikyti ateities pamokose – projektuose.
„Sėkmingos klaidos. Eksperimentai laboratorijoje“
Lapkričio 21 dieną IIa ir IIb klasių vadovų Laimutės Skiauterienės ir Manto Masioko auklėtiniai dalyvavo edukaciniame užsiėmime su Kultūros paso programa. Dešimtokai susipažino su pasaulio išradėjų smalsumu, svajonėmis bei pastabumu, kurie atvedė prie sėkmingai nesėkmingų klaidų ir kurie įrodė, kad net atsitiktinumas gali pastūmėti mus prie didžiojo atradimo. Tokių asmenybių mokslo istorijoje gausu! Džozefas Pristlis atrado kelias dujines medžiagas, tarp kurių buvo ir anglies dioksidas, Charles Thilorier`is atrado sausą ledą, kurio dėka galime daryti nuostabiausius eksperimentus bei turėti švariausią ir aplinkai palankiausią šaldomąją medžiagą. Johnas Pembertonas išvirė mikstūrą, kurią šiandien visi pažįstame kaip „Coca Cola“. Viljamas Perkinas siekė sukurti vaistus nuo maliarijos, o susintetino pirmąjį sintetinį dažą moveiną. Kadangi iki tol natūralūs purpurinės spalvos dažai buvo labai brangūs, jis suprato, kad išrado pigesnį jų pakaitalą ir patentavo savo išradimą bei įsteigė pirmąją sintetinių dažų gamyklą. Dešimtokai ir jų klasių vadovai sužinojo daug naujų dalykų, kartu atliko neįtikėtinus eksperimentus.
Kvadratas

„Mane lapė neša“
Kad ir kaip norėtumėme apsaugoti savo vaikus nuo nemalonių ir bauginančių patirčių, deja, būti šalia kiekvieną minutę negalime, bet ir nereikia – kur kas geriau ir naudingiau juos pačius išmokyti, kaip reikėtų elgtis vienoje ar kitoje situacijoje ir apsisaugoti patiems. Visuomenės sveikatos priežiūros specialistės Danguolės Urbonienės kvietimu lapkričio 16 dieną Ramygalos gimnazijoje lankėsi „Ridikėlių mokyklėlės“ įkūrėjai, teatro ir kino aktoriai Indrė Endriukaitė ir Remigijus Endriukaitis. Jie pakvietė gimnazijos pradinių klasių mokinius į spektaklį-edukaciją „Mane lapė neša“ (pagal lietuvių liaudies pasaką „Katinėlis ir Gaidelis“) su diskusija, kaip apsisaugoti nuo nepažįstamų suaugusiųjų, turinčių blogų ketinimų vaiko atžvilgiu bei kaip saugiai elgtis pasiklydus nepažįstamoje erdvėje. Mokiniai buvo ne tik stebėtojai, bet ir aktyvūs spektaklio dalyviai. Į suvaidintas tam tikras situacijas ir užduodamus klausimus: „Ką darytum, jei nepažįstamasis tavęs paprašytų pagalbos?“, „Įsivaizduokime, kad aš nepažįstamasis ir duodu tau saldainį bei kviečiu pas mane pažaisti, kaip tu elgsiesi?“, „Jei malonus ir tvarkingas, gražiai kalbantis nepažįstamasis siūlo tave parvežti iš mokyklos, ką tu darytum?“ – vaikai drąsiai atsakinėjo ir puikiai žinojo, kaip teisingai elgtis tokiose situacijose.
Šiaurės šalių literatūros savaitė
Lapkričio 13–19 dienomis vykusi Šiaurės šalių literatūros savaitė kvietė skaityti „Kalėdos šiaurėje“ tema. Ramygalos miesto bibliotekoje pradinių klasių mokytojos metodininkės Gerdos Navikienės 4a klasės mokiniai skaitė ištraukas iš Astridos Lindgren knygos „Emilis iš Lionebergos“. Žvakių šviesoje ne tik skaitė apie Kalėdas Kalthultoje, bet ir diskutavo, kokius gerus darbus galime padaryti laukdami Kalėdų! „Kol sulauki Kalėdų, dar reikia praleisti niūrų ir lietingą rudenį, o šis niekam nėra malonus“ – rašė Astrida Lindgren. 4a klasės mokinių neliūdina ruduo už lango, kai šalia yra klasės draugai ir šaunūs mokytojai!
Edukacinė išvyka
Lapkričio 17 dieną pradinių klasių mokytojos metodininkės Vilmos Kučienės 3a klasės mokiniai dalyvavo edukacinėje išvykoje į Kauną. Trečiokai apsilankė Kauno IX forte ir dalyvavo edukacinėje programoje „(AT)RASK“. Nuvykę į Antano ir Jono Juškų etninės kultūros muziejų, susipažino su jo veikla ir dalyvavo edukaciniame užsiėmime „Tradicinės virvelės pynimas“ (su Kultūros pasu). Labai įdomus buvo trečiaklasių apsilankymas po daugiau nei dvejus metus trukusios kapitalinės rekonstrukcijos atidarytame Lietuvos zoologijos sode, kur galima pamatyti 3000 gyvūnų, 149 skirtingas rūšis, kurių 50 saugomos, ir 30 iki renovacijos nematytų gyvosios gamtos atstovų. Išvykos metu buvo ugdomos mokinių pažintinė, socialinė kompetencijos, telkiamas klasės kolektyvas.
Pamoka bibliotekoje
Jau pramokę skaityti, pradinių klasių vyresniosios mokytojos Jovitos Leiputės 1b klasės mokiniai apsilankė gimnazijos bibliotekoje tam, kad taptų tikrais jos skaitytojais. Bibliotekininkė Daiva Leckienė mažiesiems skaitytojams papasakojo, kur ieškoti, kaip rasti jiems skirtos literatūros, kaip išsirinkti knygeles. Vaikai apžiūrėjo bibliotekos patalpas, pavartė knygeles. Bibliotekininkė supažindino pirmokus su knygų išdavimo ir grąžinimo tvarka. Ji paaiškino, kad norint skaityti ir neštis knygeles namo, reikia įsigyti skaitytojo pažymėjimą. Pirmokėliai pažadėjo būtinai sugrįžti ir skaityti, skaityti, skaityti...