Vaikų linija

Pamokų laikas

 • 8.00—8.45
 • 8.55—9.40
 • 9.50—10.35
 • 11.00—11.45
 • 12.00—12.45
 • 12.55—13.40
 • 13.50—14.35
 • Nuorodos

  Skaitiklis

  Sveika, Vokietija

  CIMG1906Gegužės 20 dieną gimnazijoje savanore dirbanti vokietė Franziska lankėsi 7a klasėje. Klasės valandėlės metu ji parodė savo pačios ruoštą lietuvišką skaidrių pranešimą apie Vokietiją.

  Savanorė gana gerai supranta lietuviškai, tačiau kalbėti mūsų kalba jai dar sunku. Su septintokais Franziska daugiau bendravo anglų kalba. Mokiniai įdėmiai klausėsi vokiškai skaitomo eilėraščio, daug klausinėjo apie mokymąsi Vokietijoje. Diskusijoje pastebėjome, kad tarp mūsų šalių yra daug skirtumų, tačiau galima pastebėti ir panašumų.

  Beveik metus mūsų gimnazijoje dirbanti savanorė sužavėta gražia gimnazijos aplinka, mokinių darbais, renginių ir švenčių gausa ir įvairove.

  Čia galite pamatyti Franziskos pranešimą.


  Aušra Volkovienė


  Henrikui Radauskui - 100

  KompanijaHenrikas Radauskas - vienas žymiausių lietuvių poetų modernistų, kurio kūryba yra nutolusi nuo prieškario neoromantikų lyrikos. Poetas manė, kad poezija neturi būti visuomeniška. Jam labiau rūpėjo menas bei apibendrintas, filosofinis, net ironiškas požiūris į žmogaus prigimtį ir jo gyvenimą. Jo eilėraščiuose pasaulis atrodo kupinas netikėtumų, pasakiškas ir net grėsmingas. Gamtos reiškiniai sužmoginami, turi fantastiško judrumo, tačiau kad ir kaip sufantastintas šis pasaulis, jis vis tiek kuriamas iš regimosios tikrovės detalių.

  Gegužės 10-ąją Ramygalos gimnazijos Aktų salėje vyko literatūrinė popietė "Vyturėlio juokas", skirta H. Radausko 100-mečiui. Tą dieną orą virpino gitaros stygų garsai bei gimnazistų deklamuojami Henriko Radausko posmai...

  Nenorime gyventi šiukšlėse!

  dirbamBalandžio 14 dieną Ramygalos gimnazijoje vyko netradicinio ugdymo diena, kurios metu gimnazistai rūpinosi, kad Kulturos sostinės 2010 atidarymą Ramygala pasitiktų švari. Kol dvyliktokai laikė lietuvių kalbos įskaitą, 5-11 klasių moksleiviai švarino miestelį ir jo apylinkes, atsodino keturiasdešimt ąžuoliukų Tūkstantmečio ąžuolų P4140003parke.

  Šokių konkursas

  11Penktadienį, kovo 27 dieną, Ramygalos gimnazijoje renginių tikrai netrūko: moksleicių rekolekcijos Šv. Jono Krikštytojo bažnyčioje, Justino Marcinkevičiaus 80-ties mėtų paminėjimas, o galiausiai ir šokių konkursas "Pavasario spalvos", kuriame savo (ar mokytojos) kurtus šokius pristatė įvairių klasių kolektyvai. 12Konkurso tema - "Filmai", todėl dalyviai savo šokiu, sceniniu įvaizdžiu, siužetu ar muzika stengėsi įtikti ir patikti ne tik žiūrovams, bet ir kompetetingai komisijai.

  Konkurso akimirkos...

  Justinui Marcinkevičiui - 80

  CIMG1740"Kada nors knygos atėjimas pas žmogų bus prilygintas dieviškosios ugnies pagrobimui – nes kuo gi mes ginamės nuo tamsos ir smurto žvėrių, jei ne knyga, kuo šildom sugrubusią sielą, kieno, jei ne knygos šviesa mus vedė ir veda pasaulio ir pačių širdies labirintais".

  (Justinas Marcinkevičius)CIMG1744


  Kovo 27 dieną Ramygalos gimnazijoje paminėtas poeto, dramaturgo, vertėjo Lietuvos mokslų akademijos nario, Nacionalinės kultūros ir meno bei Nacionalinės kultūros pažangos premijų laureato Justino Marcinkevičiaus 80-metis.

  Dainuojamosios poezijos festivalis

   

  P4230004Jau ketveri metai praskriejo, kuriuos skaičiuojame be aktoriaus, bardo, kūrėjo Sauliaus Mykolaičio. Vis dėlto jis gyvas jį mylėjusių atmintyje ir kalba dainomis, kurios atgimsta jau kitų atlikėjų lūpose. Saulius Mykolaitis mokėsi Ramygalos gimnazijoje. Jo atminimui balandžio 23-iosios vakarą vyko dainuojamosios poezijos festivalis, kuriame dalyvavo jaunieji gimnazijų ir vidurinių mokyklų atlikėjai iš Raseinių, Rokiškio, Radviliškio rajonų, Krekenavos, Vilniaus, Ramygalos. PRIZAS
  Daugiausia simpatijų ir ovacijų sulaukė Vilniaus Gabijos gimnazijos "Dainos teatras", kuris ir parsivežė pagrindinį pereinamąjį prizą. Daugelį sužavėjo Vilniaus vidurinės mokyklos "Lietuvių namai" mokinė Ieva Kuliešaitė bei ramygalietė Jovaidė Jurėnaitė, atlikusi savo kūrybos dainas. Festivalyje svečio teisėmis dalyvajo ir Sauliaus Mykolaičio bendramokslis Dainius Žvirgždas.
  Tikimės, jog šis gražus renginys taps tradicinis, vykstantis kas antrus metus ir sulaukiantis vis daugiau jaunųjų dainuojamosios poezijos atlikėjų iš visos Lietuvos.

  Daugiau nuotraukų Foto galerijoje.
  40-ies paukščių diena

  Kovo 10 d. gimnazijoje šventėme ,,40-ies paukščių dieną“


   

  Nuo senovės Lietuvoje šią dieną buvo švenčiamas paukščių parskridimas. 40 paukščių diena vadinama todėl, kad apytikriai tiek paukščių rūšių iš Lietuvos išskrenda žiemoti į svetimas šalis, o pavasarį sugrįžta į gimtinę. Žmonės sakydavo: jei šią naktį pašąla, tai šalti orai išsilaikys dar 40 parų. Šią dieną šeimininkėms būdavo patariama iškepti 40 bandelių, kad vasarą javai gerai derėtų. Kai kur, ypač Žemaitijoje, manyta, kad šią dieną reikia praleisti „savam lizde“, t.y., su savo šeima. Tikėta, kad šią dieną kur nors toliau iš namų išvažiavus, užsitrauksi nesutarimą su saviškiais ir su kaimynais.pauksciudiena

  Apie šią ir kitas paukščių dienų tradicijas papasakojo paukščiai-marionetės, sukurti būrelio ,,Nenoriu būti vienas“ vaikų. Kartu su savanore Franciska vaikai pagamino ir šventės dekoracijas. Vaidino mokiniai iš 4b ir 6b klasių. O kad šventė neprailgtų, paukščių balsams dūdelėmis pritarė mokytojos S. Adomaitienės išmokyti mokiniai, apie gegutę padainavo mokytojos A. Žemkauskienės auklėtiniai. paukdiena3

  Šventėje ne tik žodžiais, dainomis, mįslėmis ir paukščių pamėgdžiojimais pagerbėme sparnuočius, bet ir iškėlėme jiems inkilėlius prie gimnazijos, kuriuos padarė technologijų mokytojas A. Kučys su vyresnių klasių mokiniais.


  Daugiau nuotraukų rasite Foto galerijoje.

   

   

  Aušra Volkovienė