Ivyka

krekenavakrekenava1krekenava2krekenava3Lapkriio 9 dien gimnazijos direktorius Algis Adainas pilietikumo pagrind pamok IIa ir IIb klasi mokiniams ved Krekenavos v. Mergels Marijos mimo dang parapijos namuose. Gimnazistai susipaino su ia eksponuojama instaliacija Tautika giesm. Tai unikalus, pasaulyje analog neturintis krinys, kuris savyje apjungia mokslo (fizikos, akustikos, fonologijos), meno (tekstils, muzikos, poezijos) bei technologij (spektrografins analizs, akardinio audimo, optikos, iliuminacijos, instaliacijos) sritis. 2011 metais Vasario 16-osios proga krinys pirm kart oficialiai pristatytas Europos Komisijoje Briuselyje (Belgija). Jis susilauk labai didelio susidomjimo ir jau kelet met yra skmingai eksponuojamas ne tik Lietuvoje, bet ir usienio alyse.

Seminaras

Lyg patvirtindami garsaus alies psichologo Evaldo Karmazos odius, kad mokjimas mokytis svarbiausia mokytojo savyb, lapkriio 4 dien gimnazijos pedagogai kl kvalifikacij minto lektoriaus seminare Klass valdymas ir mokini veiklinimas. Kartu su charizmatikuoju Evaldu Karmaza mokytojai moksi efektyvesni elgesio, bendravimo strategij ir metod dirbant su begaliniu individualizmu pasiyminia Z karta.

Spektaklis

monospektaklisSpalio 27 dien gimnazijos akt sal susirink mokiniai ir mokytojai valandai pasidav lyrinio odio meistrs Juditos Vaiinaits (19372001) miestietikos poezijos lsmui ir poets krybos dvasia dvelkiantiems gyviems muzikos garsams. Aktor Donata Kielait atliko autorin muzikin poezijos monospektakl Kelion pagal Juditos Vaiinaits eiles.

Kvadratas

Spalio 27 dien Velio gimnazijoje vyko gimnazij mokini, gimusi 2004 m. ir jaunesni, mergaii komand finalins kvadrato varybos. Jgas iband Smilgi, Ramygalos, Raguvos, Velio, Pastrio Juozo Zikaro, Krekenavos Mykolo Antanaiio gimnazij komandos. Kno kultros mokytojos Giedrs Maeliens mokins um antr viet. Sveikiname!

Viktorina

Kad matematika gali bti domi, aisminga, pilna staigmen, sitikino 5a ir 5b klasi mokiniai. Spalio 23 dien jie dalyvavo jau tradicine tapusioje matematikos mokytojos metodininks Seliuts Gvergdiens surengtoje viktorinoje Matematikos alyje. eios penktok komandos turjo pasitelkti savo matematin mstym, iradingum, krybikum, kad atlikt vairias ir domias uduotis. Pavyzdiui atsakyti klausimus: kiek laiko kietai virs struio kiauinis? Kiek dant turi Afrikos dramblys? Kokios geometrins figros gali bti aibas? Sveikiname viktorinos nugaltojus treij komand (5b): Gyt Blazevii, Saimon Veblausk, Darij Pranausk, Domant Augul, Migl Tamoinait ir Kornelij Monstaviit. Jiems teiktos atminimo dovanls raikliai, o visiems viktorinos dalyviams salds prizai saldainiai.

Akcija

tumanrupitumanrupi2Spalio 1014 dienomis ms mokykloje buvo minima Pasaulin psichikos sveikatos diena. Gimnazijos psicholog Aura Mikelaitien pareng ir mokiniams pristat informacij apie psichikos sveikat, rizikos faktorius bei prevencines galimybes. Gimnazistai vis savait laisv pamok, pertrauk metu ar pasibaigus pamokoms buvo psichologs laukiami mandal dirbtuvlse, kur galjo ne tik suinoti, kaip kuriamos mandalos, bet kurti mandalas patys ar spalvinti jau paruotas. Taip pat mokiniai specialiame stende ra paguodos ir palaikymo odius, mintis kitam asmeniui, nes labai svarbi yra kito parama. Aura Mikelaitien diaugsi, kad mokiniai entuziastingai sitrauk ir Panevio rajono pedagogins psichologins tarnybos organizuotas akcijos Tu man rpi veiklas. Pradinukai nemaai mandal sukr patys, siekdami perteikti mint Kai jauiams gerai..., taip pat pie pieinius tema Gyvnai, teigiamai veikiantys ms sveikat. akcijos veiklas skmingai sitrauk 56 klasi mokiniai, kurie pasism ini apie mandalos krimo proces, toliau savarankikai ts krybin darb. Visi galjo pasidiaugti netiktu, puikiu rezultatu. Buvo sukurta labai daug grai mandal. Vyresnij klasi mokiniai prie akcijos veikl prisijung su auniomis iliustracijomis tema Kas man padeda suvaldyti pykt. Vis savait gimnazij diugin mokini darbai ikeliavo Panevio rajono pedagogin psichologin tarnyb.

Ivyka

vilnius3_4bvilnius2_4bvilnius_4bSpalio 18 dien vyresniosios pradini klasi mokytojos Nijols Navalinskiens aukltiniai, 4b klass mokiniai, aplank alies sostin Vilni. Ivykos metu vaikai praturtino krato istorijos, pasaulio painimo inias, praplt akirat, moksi orientuotis sudtingesnse situacijose, bti dmesingais ir draugikais. Ketvirtokai ukop Gedimino pilies kaln, grojosi Vilniaus panorama nuo pilies bokto, vliau nuo Trij kryi kalno. Ketvirtokai apsilank Arkikatedros poemiuose. Jiems patiko klausytis domaus ir taigaus gids pasakojimo apie katedr, jos poemiuose palaidotus Lietuvos didikus, Barbor Radvilait Lenkijos karalien. Didiul spd paliko ne tik poemiai, bet ir televizijos boktas, Vilniaus universiteto planetariume vykusi edukacin pamoka Kas slypi ems gelmse. Patirti spdiai atsispinds pieini parodlje.