Europos kalb diena

europos_kalbu_diena_2018Rugsjo 26 dien minima Europos kalb diena. 800 milijon europiei i 47 Europos Tarybos valstybi nari yra skatinami imokti daugiau kalb bdami bet kokio amiaus, mokydamiesi mokykloje arba ne. Tikdama, kad kalb mokjimas yra rankis siekiant tarpkultrinio bendradarbiavimo ir supratimo apie ms emyno kultrin paveld, Europos Taryba skatina daugiakalbyst visoje Europoje.

Europos kalb dienos proga gimnazijos angl kalbos mokytojos Sandra Gruzdien ir Viktorija Pakeviien ved netradicines pamokas. Jos paskatino savo mokinius dalyvauti tarptautiniame markinli logotipo, skirto iai dienai paminti, krimo konkurse. Mokytojos dalinasi nuoroda, per kuri iki 2018 met gruodio 31 dienos reikia sisti savo kurtus logotipus ir aktyviai dalyvauti konkurse:

Vyresni klasi mokiniai netradicini pamok metu ne tik kr markinli logotipus, bet ir pasinaudodami IT aid aktyv komandin aidim KAHOOT. Su ia programle mokiniai pasitikrino, kiek Europos kalb ino, prisimin ES alis nares, j sostines ir simbolius bei ymias vietas. Kiekvieno turo laimtojai gavo kaupiamuosius kreditus. Labai azartikai aidim buvo sitrauk 8a klass mokiniai, o 7a klas nustebino krybikumu ir netiktomis idjomis kuriant 2019 met Europos kalb markinlius.

Lietuvos yd genocido auk atminimo diena

genocidas_20181943 met rugsjo 23 dien buvo sunaikintas Vilniaus getas: nuudyti arba koncentracijos stovyklas iveti paskutinieji yd tautybs Vilniaus gyventojai. Nuo tos dienos oficialiai Lietuvoje yd nebeliko, tik nedidel dalis slapstsi lietuvi, lenk, rus ir kitose eimose. Tragiko likimo neiveng ir Ramygalos ydai. Tik, kaip pastebjo Ramygalos gimnazijos muziejinink Irena Zubauskien, ms mieste yd neliko jau 1941 met vasar: jie buvo suvaryti get Vadokli gatvje, netoli medins sinagogos, o vliau suaudyti aliojoje girioje.

Lietuvos yd genocido auk atminimo diena Lietuvos Respublikos atmintin dien sra Aukiausiosios Tarybos prezidiumo saku buvo traukta 1990 met spalio 31 dien. Nuo 1994-j ji minima kiekvienais metais. Ramygalos kultros centras, atiduodamas duokl buvusiai Sinagogai, kurioje yra sikrs, ir pagerbdamas be kalts uvusi Ramygalos ir visos Lietuvos yd atminim, paminjimo rengin kasmet pasikvieia ms gimnazijos mokinius. iais metais Audrons Palioniens vadovaujama jaunimo teatro studija Va taip, va pakviet gimnazistus improvizuot teatro pamok Anos Frank dienoratis.

Gimnazijos muziejuje surengta temin paroda, kurios eksponatai supaindina su yd tautos istorija, kultra, paproiais.

Rudens krosas

rudens_krosas_2018Rugsjo 19 dien Ramygalos gimnazijos bgikai Panevio Skaistakalnio parke iband jgas kroso bgimo trasoje. Sportininkai ne tik varsi, bet kartu su kit Panevio rajono mokykl atstovais prasmingai ir aktyviai paminjo Judumo savait. Puiki dovan savo gimnazijai imtmeio proga teik bgikai, ikovoj net 5 medalius. I viet um Svajnas Vasiliauskas (6b), antrsias vietas ikovojo Nedas Valikonis (8a), Fausta Burtylit (IIIa), treisias vietas Sabrina Krasauskait (6b), Silvija Martyit (IIIa). Sportininkus prizininkus varyboms pareng Ramygalos gimnazijos kno kultros mokytojai metodininkai Giedr Maelien ir Egidijus Marozas. Sveikiname!

Padka

Edukacin ivyka

3a_anyksciaiPradini klasi mokytoja metodinink Gerda Navikien, siekdama ugdyti savo aukltini komunikacin, painimo ir socialin kompetencijas, rugsjo 22 dien sureng edukacin ivyk Anykius. 3a klass mokiniai jau moksi apie traukinius ir siaurj geleinkel, todl i ivyka praplt ir pagilino inias. Siaurojo geleinkelio stoties darbuotojas supaindino mokinius su geleinkelio istorija. Vaikai vainjosi drezina bei traukiniu. Ivykos metu treiaklasiai susipaino su Anyki praeitimi ir ndiena, apsilank apverstame name, basomis veik poji tak, sportavo Dainavos nuotyki parke. Ivykos metu mokiniai u parodytas inias buvo vertinami prizais.

Geografijos pamokos Girinio take

girinio_takeRugsjo 1819 dienomis vyresnioji geografijos mokytoja Justina Meilutien geografijos pamokas Ia ir Ib klasi mokiniams ved netradicinje aplinkoje Krekenavos regioniniam parkui priklausaniame Varnakalnio mike, kuriame rengtas mokomasis paintinis Girinio takas. Lankydami io tako stotis, mokiniai praktikoje taik inias, gautas per biologijos pamokas i skyriaus Miko bendrijos ir geografijos pamokas i skyriaus Orientavimosi bdai, stebjo voveraii gyvenim joms prastoje aplinkoje, band siklausyti miko garsus, atpainti geni stuksenim.

Dails pamoka netradicinje erdvje

daile_2018Rugsjo 4 dien pradini klasi mokytojos metodininks Gerdos Navikiens 3a klass mokiniai, o rugsjo 5 dien pradini klasi mokytojos metodininks Laimos erniens 4a klass mokiniai lanksi Ramygalos miesto seninijos galerijoje Voras. ia veikianios parodos autor, Ramygalos kultros centro parod koordinator Stanislava levait ne tik pristat savo kryb, bet ir praved dails pamok. Mokiniai suinojo apie personalines ir grupines parodas, pietuk grafit, numeracij. Parodos autorei pasilius, vaikai pietukais ir pastele kr pieinuk, galvojo jam pavadinim ir pristat klass draugams! Pamoka mokiniams labai patiko. Pasirodo, sunkiausiai jauniesiems piejams seksi sugalvoti, k pieti. Nuo iol isiimdami i penalo pietuk, vaikai visada pasiiri, ar jo grafitas kietas ar minktas, kokios raids tai ymi. Treiaklasiai ir ketvirtaklasiai su savo mokytojomis dkoja Stanislavai levaitei!