Pamokų laikas
Nuorodos
Skaitiklis
Edukacinė išvyka
Pavasaris džiugina saulės spinduliais ir šiltu oru. Per pasaulio pažinimo pamokas pradinių klasių mokytojos metodininkės Laimos Černienės auklėtiniai susipažino su Lietuvos istorija, miestais, sostinėmis, lankytinais objektais, todėl trečiokai nutarė apsilankyti Kaune. Išvykos metu 3a klasės mokiniai ne tik praturtino pasaulio pažinimo žinias, bet ir praplėtė akiratį, pasirengė toliau mokytis naujų krašto istorijos, etnokultūros bei dailės temų. Trečiokai apsilankė Kauno tvirtovės IX forto muziejuje, susipažino su gynybinio įtvirtinimo istorija ir funkcijomis, dalyvavo edukaciniame užsiėmime „Surask“. Apžvalginės ekskursijos po Tado Ivanausko zoologijos muziejų metu apžiūrėjo ekspozicijas. Išbandė Žaliakalnio funikulierių, Grožėjosi Kauno miesto panorama iš Prisikėlimo bazilikos apžvalgos aikštelės. Po to dalyvavo edukacinėje pažintinėje programoje „Dailės ir architektūros menas“ smalsių vaikų mieste „CurioCity“.
Rinkimai
Gegužės 27 dieną į Gimnazijos tarybą išrinkti šie mokinių tėveliai:
1. Simonas Dangveckas
2. Aistė Jagminienė
3. Ernesta Kriaučiūnė
4. Ernesta Liužinienė
5. Jurgita Markevičienė
6. Marina Stiklinskienė
7. Milda Zabielienė
Sveikiname naujai išrinktus Gimnazijos tarybos narius!
Naujos sudėties Gimnazijos taryba darbą pradės nuo rugsėjo pirmosios.
Dešimtokų diena
Gegužės 20 dieną Ia ir Ib klasių vadovių Julijos Liesienės ir Rimantos Černogačienės auklėtiniai pakvietė dešimtokus ir jų klasių vadoves Astą Naulickienę ir Sandrą Gruzdienę pakeliauti laiku ir nuvykti į 2075-uosius. Margas dešimtokų būrys buvo pasitiktas su trankia muzika. Vėliau aktų salėje jie atsidūrė iliuzijų pasaulyje, kuriame svajonės virsta realybe. Devintokų parengti išbandymai vertė trumpam atitrūkti nuo pamokų kasdienybės ir patirti tai, „ko dar net neįsivaizdavo“. Pagrindinę šventės dalį pradėjo „ateities gyventojų“ modernus šokis. Po jo ekrane ėmė „veikti “ portalas į 2075-uosius. Remdamiesi pateikta nuotrauka iš „ateities“ ir apibūdinimo dešimtokai turėjo atspėti, kurį klasės draugą mato ekrane. Vėliau septyniems savanoriams teko persirengti pasakos personažais ir suvaidinti iliustruojant pasakos tekstą. Smagus buvo ir žaidimas „Pabirę skiemenys“. Dešimtokai puikiai susidorojo su pateiktomis užduotimis. Jiems iškilmingai įteikti teleportacijos raktai ir palinkėta stengtis kuo daugiau pažinti pasaulį, atrandant mažus ir didelius stebuklus, išnaudojant ir pildant žinių bagažą, nepamirštant, kad viskas jų rankose, kad magija slypi juose pačiuose. Renginį užbaigė nuotaikinga „devintos kartos ateities gyventojų“ daina.
Edukacinė išvyka
Pradinių klasių mokytoja metodininkė Gerda Navikienė savo mokinių komunikacinę, pažinimo ir socialinę kompetencijas ugdo per išvykas. Šio pavasario išvykai antrokai pasirinko Šiaulių kryptį. Gegužės 18 dieną 2a klasės mokiniai apsilankė Šiaulių „Rūtos“ šokolado fabriko muziejuje, dalyvavo šokolado gamybos edukacinėje programoje. „Aušros“ muziejuje antrokai atidžiai klausėsi gido pasakojimo apie dviračių istoriją, Universiteto botanikos sode grožėjosi žydinčiais ir retais augalais. Pakeliui į namus mokiniai aplankė Kryžių kalną. Išvykos metu vaikai už parodytas žinias buvo skatinami prizais. Klasėje jie dalinsis įspūdžiais, išsakys savo nuomonę, aiškinsis, kas labiausiai patiko, patirtus įspūdžius nupieš, parašys sakinių, surengs parodėlę klasėje.
Edukacinė-pažintinė išvyka
Gegužės 20 dieną pradinių klasių mokytojos Lidija Striškienė ir Asta Kuodytė savo auklėtiniams surengė edukacinę-pažintinę išvyką į Kleboniškių kaimo buities muziejų. 2b ir 4 klasės mokiniai, neišsigandę pranašaujamo lietaus, susipažino su kaimų architektūros, buities, žemdirbystės ir technikos eksponatais. Vaikams smagu buvo, kad daugumą eksponatų buvo galima paliesti, pasėdėti juose. Juos džiugino senovinių eksponatų gausa, senovinės pirkios. Daug gerų emocijų sukėlė ir nauja, vaikams skirta pramogų erdvė. Mokiniai ne tik aplankė visus etnografinio kaimo pastatus, bet ir sudalyvavo edukacinėje programoje „Lino kelias“, kur susipažino su linų auginimo ir apdorojimo tradicijomis, išbandė linų apdirbimo darbus.
Projektas
Kiekvienais metais yra renkamos geriausios, lietuvių rašytojų sukurtos knygos vaikams. Viena iš pretenduojančių ja tapti šiemet buvo Zigmo Vitkaus knyga „ Lietuvos valdovai pasakoja vaikams“. Pradinių klasių mokytojos metodininkės Astos Kuodytės auklėtiniai, paskatinti Ramygalos miesto bibliotekininkės Audronės Kaupienės vykdė projektą „Lietuvos valdovai“ ir perskaitė šią knygą. Gegužės 6 dieną ketvirtokai, pateikę nemažai įdomios, daug kam dar nežinomos informacijos, pristatė visus 28 Lietuvos valdovus. Tačiau bibliotekoje vyko ne tik projekto pristatymas, bet ir viktorina, kurios metu ketvirtokų žinios apie Lietuvos valdovus buvo įvertintos puikiai.
Pasakos kūrimo dirbtuvėlės
Pasinaudoję Kultūros pasu, pradinių klasių mokytojos metodininkės Astos Kuodytės auklėtiniai į gimnaziją pasikvietė dailininką ir rašytoją Paulių Juodišių. Ketvirtokai dalyvavo dviejų valandų savo pasakos kūrimo dirbtuvėlėse „Žodžiai lapuose“. Kartu su rašytoju jie praktiškai išbandė kūrinio atsiradimo kelią nuo pirminės idėjos iki jos įgyvendinimo. Vaikai sužinojo, kaip įveikti kūrybinius stabdžius, kaip nebijoti suklysti, kaip apjungti įvairias idėjas, dirbti kartu ir ieškoti bendrų sprendimų. Pirmoje renginio dalyje dailininkas ir rašytojas Paulius Juodišius padėjo ketvirtokams pasirinkti pasakojimo temą, toliau jie sukūrė pagrindinius istorijos veikėjus, sugalvojo jiems nutikusius nuotykius. Vaikus ypač sužavėjo tai, kad rašytojas, pasiėmęs į rankas gitarą, be jokio pasiruošimo, improvizuodamas, sudainavo vaikų sukurtą pasaką. Antrojoje kūrybinių dirbtuvėlių dalyje ketvirtokai iliustravo savo sukurtą pasakojimą. Renginio vedėjas paskirstė užduotis, pats piešė ir padėjo, jei dalyviams kildavo sunkumų piešiant. Trečiojoje dalyje Paulius Juodišius pasakojimą sujungė su vaikų pieštomis iliustracijomis kompiuteriniame makete. Ketvirtokai labai laukia savo sukurtos ir pačių iliustruotos knygos, kuri mokinius turėtų netrukus pasiekti.