Padka

padeka_tolerancija_2018

Pamoka gimnazijos muziejuje

pamoka_muziejuje2018 metai ypatingi ne tik atkurtai Lietuvos valstybei, Ramygalos gimnazijai. Prie imt met, lapkriio 23 dien, kurta Lietuvos kariuomen. Ta proga gimnazijos muziejuje surengta paroda. Su ja susipaino Ia ir Ib klasi mokiniai, dalyvav pilietikumo pagrind pamokoje. Pristatydama parodos eksponatus, muziejinink Irena Zubauskien primin mokiniams, kad ramygalieiai nebuvo nuoaly, kai reikjo apginti alies laisv ir nepriklausomyb, kad apie tai byloja net trys paminklai miesto centre: atstatytas juodo granito paminklas savanoriams, uvusiems 1919 met kovose su bolevikais, paminklin kompozicija sovietinio genocido aukoms uvusiems partizanams, politiniams kaliniams ir tremtiniams atminti (skulptorius Kazimieras Kisielis) ir neseniai atidengtas paminklas 19191920 met Lietuvos nepriklausomybs kov Ramygalos valsiaus Vyties Kryiaus kavalieriams (skulptorius Vytautas Tallat-Kelpa). Aukiausiu Lietuvos valstybs koviniu apdovanojimu Vyties Kryiaus ordinu buvo apdovanojami asmenys, narsiai ir didvyrikai kovoj dl ms alies laisvs ir nepriklausomybs.Irena Zubauskien papasakojo, kad Panevio apskrities Ramygalos valsius aliai dav ypatingai daug savanori, kad paminkle ikaldintos net 27 Ramygalos valsiaus Vyties Kryiaus kavalieri pavards. Idjos visoje alyje aminti savo krato Nepriklausomybs kov savanori atminim autorius urnalistas, Vyio paramos fondo steigjas Vilius Kavaliauskas. Sumanym palaik Ramygalos seninija, vietos bendruomen, o finansavim skyr Panevio rajono savivaldyb. Dviej metr aukio i raudono vediko granito pagaminto paminklo autorius garsus monumentaliosios skulptros krjas Vytautas Tallat-Kelpa. Muziejinink kalbjo, su kokia didele pagarba ir atsakomybe skulptorius Vytautas Tallat-Kelpa kr paminkl, kokius simbolius meninkas pasirinko, kad kvpimo jam teikusi ir garbinga paties gimins istorija, nes kovotoj u Lietuvos laisv buv ir jo giminje.

Ivyka

6b_kaunas6b_kaunas2Lapkriio 21 dien 6b klass vadov Rimanta ernogaien savo ingeidiems ir judriems aukltiniams sureng edukacin ivyk Kaun. etokai aplank Tado Ivanausko Zoologijos muziej, kur dalyvavo edukacinje programoje. Susipain su muziejaus istorija ir ekspozicijomis, vaikai atliko komandines uduotis. Daug emocij mokiniai patyr apsilank Daasvydio klube.

Ivyka

isvyka_vilnius_18Ikritus pirmam ias metais sniegui vyresni klasi mokiniai, lydimi mokytoj Viktorijos Pakeviiens ir Manto Masioko, lapkriio 23 dien vyko Vilni. iemikas Vilnius jau ruosi Kald ventms, Katedros aiktje kilo pagrindin sostins egl. Pirmas mokini aplankytas objektas buvo Katedros varpin, viena i Vilniaus senamiesio vertikalij dominani, tapusi miesto simboliu. Ivykos dalyviai ulipo iki paskutinio aukto ir grjosi i ia atsivrusia spdinga miesto panorama. Jie aplank ir Vilniaus katedros poemius nematom katedros dal. Keliaudami siaurais ventovs rsio takeliais, klaussi ekskursijos vadovs pasakojimo apie Vilniaus istorij, pastato kait, ia palaidotus Lietuvos valstybei ir Banyiai nusipelniusius asmenis. Susipaino su kriptose ir koridoriuose rengta archeologini radini ekspozicija, atskleidiania laidojimo tradicijas, aplank spding Karalikj mauzoliej. Po to snieguotomis gatvmis nuskubjo Sakralinio meno muziej, sikrus v. Arkangelo Mykolo banyioje ir atskiruose buvusio bernardini vienuolyno pastatuose. Neidildom spd gimnazistams paliko ekspozicijoje pristatyti iraikingi maldingumo tradicijos liudytojai ir auksakalysts edevrai Vilniaus katedros lobyno monstrancijos bei relikvijoriai. Stiklo vitrinose idlioti puons banytins tekstils pavyzdiai, kiti meniki liturginiai reikmenys, dailij amat dirbiniai mokiniams atvr turting Lietuvos Banyios istorij bei sakralinio meno slpinius. Vliau nuvyko Lietuvos parod ir kongres centr Litexpo ir aplank parod Mokykla 2018 svarbiausi Lietuvos vietimo bendruomens met rengin.

Integruota pamoka

integr_lietuviuLapkriio 13 dien vyresnioji lietuvi kalbos mokytoja Asta Brazdionien ir kvalifikuota technologij mokytoja Asta Naulickien IIb klasei ved integruot lietuvi kalbos ir literatros ir technologij (tekstils) pamok. Mokiniai interpretavo Homero poemos Odisja itraukos dal, panaudodami vairias tekstils mediagas. Mokytojos siek, kad gimnazistai ne tik atrast skaitymo malonum, mokytsi suvokti literatr kaip men, lavintsi estetin pajaut, bet ir velgt literatros jungtis su kitais menais. Mokiniams teko savarankikai pasirinkti darbo priemones idjai gyvendinti, atsivelgti tekstils mediag savybes, atlikti gaminio konstrukcini detali jungimo bdus.

Tinklinis

tinklinis_2018Lapkriio 22 dien Pastrio Juozo Zikaro gimnazijoje vyko 20182019 mokslo met Panevio rajono gimnazij aidyni vaikin komand tinklinio finalins varybos. Atrankinse zoninse varybose veikusios savo prieininkus, iose varybose dl empion vardo susikov Ramygalos, Pastrio Juozo Zikaro, Naujamiesio gimnazij komandos. Kno kultros mokytojo metodininko Egidijaus Marozo parengta Ramygalos gimnazijos vaikin komanda veik visus savo varovus ir ikovojo pirm viet. Sveikiname!

Futbolas

Lapkriio 21 dien Dembavos progimnazijoje vyko 20182019 mokslo met Panevio rajono bendrojo ugdymo mokykl aidyni maojo futbolo berniuk komand 5 prie 5 finalins varybos. Ramygalos gimnazijos komanda, kuri pareng kno kultros mokytojas metodininkas Egidijus Marozas, um trei viet. Sveikiname!