Negalia - ne klitis

Programos dokumentiniai filmai, kurie yra peln vairi apdovanojim tarptautiniuose kino festivaliuose, supaindino irovus su paslaptingais Tureto ir Aspergerio sindromais, nagrinjo prietaringas moni reakcijas artimj negalias, .atkreipdami jaunj irov dmes negalij padt visuomenje. Susimstyti kviet reisieriaus Russell Kilbey (Australija) filmas Lietaus mogus vyksta viktorin apie beveik akl atsiskyrl su Aspergerio sindromu, kuris pabgo nuo varanios rutinos ir parod savo nepaprast gebjim atsiminti populiariausi dain sraus tiesioginje TV viktorinoje.

.Kitame asmeniniame dokumentiniame filme Mama, kurio reisierius Jason Jakaitis (JAV), buvo studijuojamas prietaringas filmo krjo santykis su jo motinos fizinmis negaliomis ir vaizduojamos jo pastangos susitaikyti su jos kania ir trkumais.

.Treiasis filmas Skraidanti Ana, kurio reisier Catherine van Campen (Olandija), pasakojo apie vienuolikmet An, vainjani dviraiu, laipiojani per tvoras ar okinjani ant batuto. Ji atrodo kaip normali, linksma mergait. Bet ne viskas yra taip, kaip atrodo. Ana kenia nuo Tureto sindromo, o tai reikia, kad kartais ji turi vaikioti ratais, visada sukdama dein, arba laiyti visk, kas tik pasitaiko. Tai gali bti pomidoras parduotuvje, kasos aparatas arba dur stakta...

Visi trys stebti filmai mok atjautos ir kino kalba kviet rasti vietos tolerancijai kasdieniame gyvenime.