Pamokų laikas
Nuorodos
Skaitiklis
Viktorina
Balandžio 7 dieną minima Pasaulinė sveikatos diena. Šių metų tema – „Mūsų planeta – mūsų sveikata.“ Panevėžio rajono savivaldybės Visuomenės sveikatos biuras pakvietė mokinius paminėti šią dieną dalyvaujant nuotolinėje viktorinoje Quizz platformoje. Viktorinoje dalyvavo 408 mokiniai. Jie turėjo atsakyti į 15 klausimų. Į greičiausiai ir geriausiai atsakiusių į pateiktus klausimus dešimtuką pateko Ramygalos gimnazijos Ia klasės mokinė Liveta Pratusytė. Sveikiname!
Pamokas veda tėveliai
Labai svarbu, kad mokymasis teiktų vaikui džiaugsmą, skatintų mokymosi motyvaciją, kad ugdymas remtųsi partneryste, dialogu tarp mokytojo ir tėvų. Kai vaikas mato tėvus, dalyvaujančius klasės gyvenime, bendradarbiaujančius su mokytojais, stiprėja mokyklos svarbumo pajutimas. Viena iš tokių bendradarbiavimo formų yra pamokos, kurias veda mokinių tėveliai. Jos mokiniams tampa tikra švente. Tėvų vedama pamoka – galimybė tėvams artimiau susipažinti su klasės mokiniais, patiems patirti, ką reiškia būti mokytoju. Balandžio 8 dieną pradinių klasių mokytoja metodininkė Laima Černienė pakvietė Lukrecijos mamą Vaidą Aleknavičienę pravesti 3a klasės mokiniams dailės ir technologijų pamokas. Mamytė pamoką pradėjo pokalbiu apie Velykas, Velykų tradicijas, papročius. Ji atkreipė trečiokų dėmesį, kad už dviejų dienų – Verbų sekmadienis. Ji pasiūlė mokiniams padaryti verbą. Aptarę darbui reikalingas priemones ir darbo eigą, trečiokai kibo į darbą. Dirbdami grupėse gamino įvairiaspalves gėles iš krepinio popieriaus. Antrąją pamoką komponavo verbą. Vaikai ilgai džiaugėsi pagamintomis verbomis, šypsojosi ir negailėjo pagyrų vienas kitam. Ačiū Lukrecijos mamai!
Edukaciniai konkursai „Olympis 2022“
Ramygalos gimnazijos mokytojų Laimos Černienės, Orintos Gerdvilienės, Sandros Gruzdienės, Astos Kuodytės, Vitos Milašienės, Gerdos Navikienės mokiniai sėkmingai dalyvavo edukaciniuose konkursuose „Olympis 2022“ (pavasario sesija). Sveikiname konkurso medalininkus ir diplomantus: Roką Aitvidą (1b), Gabiją Vasiliauskaitę (1b), Marką Lesnicką (1b), Aurėją Navikaitę (1b), Danielę Pečeliūnaitę (2a), Kajų Adomą Šulskį (2a), Kajų Tarulį (2a), Kristupą Jušką (2a), Martyną Stiklinskaitę (2a), Oną Čiapaitę (2a), Osvaldą Rimšą (2a), Vejetą Žudytę (2a), Adrijų Lukoševičių (3a), Dovydą Degenį (3a), Liepą Kubiliūtę (3a), Lukreciją Aleknavičiūtę (3a), Lėją Reinartaitę (3a), Rugilę Juškaitę (3a), Rusnę Karpavičiūtę (3a), Albiną Batavičių (4), Justiną Masiokaitę (4), Kajų Pečeliūną (5b), Meidą Levickytę (5b), Gytį Zabielą (7a), Godą Jonaitytę (7b), Armandą Kulbytę (III), Roką Žukauską (III)!
Integruota technologijų ir biologijos pamoka
Ramygalos gimnazijos Vadoklių skyriaus 6 ir 10 klasių mokiniai dalyvavo biologijos mokytojos Julijos Liesienės ir technologijų mokytojo Arūno Griauzdės integruotoje technologijų ir biologijos pamokoje. Kartu su mokytojais mokiniai valė senus ir kėlė naujus inkilus paukšteliams. Mokiniams įdomu buvo pažiūrėti, kas apsigyvenę inkiluose, susipažinti su Lietuvoje gyvenančių paukščių gyvenimo būdu, mityba, lizdelių sukimu, perėjimu. Zylių, musinukių, grąžiagalvių ir kitų mažų paukštelių inkilus reikia kas dveji metai išvalyti, nes jie patys neišsivalo. Per dvejus, kartais per vienerius metus inkilai būna prinešti iki landos ir paukšteliai nebeturi vietos perėti, nes didžiosios ir mėlynosios zylės per metus gali išvesti iki 3 vadų, tad lizdas statomas ant lizdo. Varnėnai yra vieninteliai paukščiai, kurie patys išsivalo inkilus. Valydami inkilus mokiniai pamatė, ar jie buvo apgyvendinti, žymėjosi apgyvendintų inkilų skaičių, ieškojo atsakymo, kodėl keletas inkilų nebuvo apgyvendinti. Iš paliktų plunksnų, suneštų sėklų, kitų pėdsakų vaikai bandė nustatyti paukštelių, gyvenusių inkile, rūšį. Rado ir vapsvų lizdą, sužinojo, kad inkiluose gali peržiemoti ir pelės. Išvalę senus inkilus, surinkę informacijos pamokos apibendrinimui, mokiniai iškėlė naujus inkilus varnėnams, zylėms.
Jaunieji šauliai dirba
Direktoriaus pavaduotoja Valerija Miškinienė paklausė, ar galėtume pakeisti nulūžusią karių savanorių kapų atminimo lentelę. Ramygalos gimnazijos Vadoklių skyriaus būrelio „Jaunieji šauliai“ nariai su noru pradėjo darbą. Pagal seną pavyzdį padarėme naują lentelę, išdeginome užrašą, nutepėme medienos impregnantu. Prie plieninio kampuočio prisukome lentelės kotą ir kampuotį įbetonavome. Dabar nauja atminimo lentelė stovės ilgai. Džiaugėmės padarytu geru darbu.
Būrelio narys Pijus Paškevičius
Kaziuko mugė
Ramygalos gimnazijos Vadoklių skyriaus būrelio „Jaunieji meistreliai“ nariai su savo gamintais darbeliais dalyvavo Kaziuko mugėje Ūkininkų turguje Panevėžyje. Turgaus administracija mus geranoriškai priėmė, skyrė vietą prekiauti. Truputį nerimavome, kaip seksis, kaip pirkėjai įvertins mūsų darbelius. Tačiau nerimas buvo be pagrindo. Pirkėjai puikiai įvertino mūsų darbelius, negailėjo pagiriamųjų žodžių, ragino nesustoti, tęsti pradėtus darbus. Vieni pirkėjai noriai juos pirko, kiti tik sustodavo pasigrožėti mūsų kūrybiškumu, darbštumu, pagirti, pasidžiaugti kartu su mumis. Mūsų laukė ir nuolatiniai pirkėjai, džiaugėsi galėdami įsigyti vaikų su meile gamintų darbelių. Prekyba sekėsi labai gerai, mes tai vertiname kaip paskatą dirbti dar kruopščiau, atsakingiau, darbščiau. Pritrūkome inkilų varnėnams, musinukėms, vabzdžių viešbučių. Kitais metais jų pagaminsime daugiau. Turgaus administracija palinkėjo mums sėkmės ir pakvietė su savo darbeliais atvykti ir kitą kartą. Namo grįžome labai gerai praleidę laiką, įvertinti, pasisėmę naujų idėjų ir noro dirbti dar geriau. Dėkojame būrelio vadovui technologijų mokytojui Arūnui Griauzdei už pagalbą gaminant darbelius ir suorganizuotą išvyką.
Būrelio narys Arnoldas Paškevičius
Geografijos pamoka
Balandžio 6 dieną geografijos mokytoja metodininkė Justina Meilutienė geografijos pamoką vedė gamtoje. 6b klasės mokiniai atliko geografinius tyrimus prie upelio Upytė. Čia mokiniai matavo upelio tėkmės greitį, vandens temperatūrą, su programėle BirdNET atpažino paukščius, tikrinosi žinias atsakydami į pateiktus teorinius klausimus. Kiekviena komanda buvo mokytojos įvertinta.