Pamokų laikas
Nuorodos
Skaitiklis
Psichoaktyvių medžiagų vartojimo prevencija
Paauglystė – gyvenimo laikotarpis, susijęs su rizika ir eksperimentavimu, įskaitant psichoaktyvių medžiagų vartojimą. Susirūpinimą kelia elektroninių cigarečių ir kaitinamųjų gaminių vartojimas. Rūkančiųjų amžius kasmet jaunėja, didėja dalis mokinių, kurie pirmąją elektroninę cigaretę vartojo 13 metų ir jaunesni, todėl ypatingas dėmesys turi būti skiriamas prevencijai. Gruodžio 6 dieną Ramygalos gimnazijos vyresnių klasių mokiniai išklausė Respublikinės Vilniaus universitetinės ligoninės klinikinės toksikologijos skyriaus gydytojo Hario Jakavičiaus paskaitą „Psichoaktyvios medžiagos – ar verta?“. Gydytojas kalbėjo apie psichoaktyvių medžiagų vartojimo žalą, neigiamas pasekmes sveikatai ir socialiniam gyvenimui. Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Danguolė Urbonienė tikisi, kad paskaitos metu gauta informacija padės moksleiviams apsaugoti save ir artimuosius nuo klastingų priklausomybių pinklių ir tapti atsakingais už save ir šalia esančius.
Pažintinė-edukacinė išvyka
Lapkričio 24 dieną pradinių klasių mokytojos metodininkės Astos Kuodytės mokiniai dalyvavo pažintinėje - edukacinėje išvykoje į Kauną. Pirmokai apsilankė Tado Ivanausko zoologijos muziejuje. Pažintinės ekskursijos metu vaikai sužinojo, kokie gyvūnai lieka žiemoti, kokie migruoja, apžiūrėjo anksčiau gyvenusių gyvūnų fosilijas, gilinosi į šiuo metu Lietuvoje gyvenančių žinduolių įvairovę, jų gebėjimu prisitaikyti prie aplinkos. Kita išvykos dalis buvo skirta apsilankymui edukaciniame pramogų centre vaikams „CurioCity“, kur daugiafunkcinio miesto įspūdį kuriančio edukacinio centro erdvėse yra integruotos žaidybinės, edukacinės veiklos bei aktyvios pramogos, sudarytos sąlygos vaikams imituoti realaus gyvenimo situacijas, susipažinti su pasauliu, gamtos reiškiniais, įvairiomis profesinėmis veiklomis bei mokslo sritimis. Geros emocijos ir naudingos patirtys paskatino mokytojos Astos pirmokus nuspręsti, kad šiame centre jie norėtų rengti savo gimtadienio šventes ir apsilankyti tikrai dar ne vieną kartą.
Edukacinė išvyka
Gruodžio 5 dieną 3b klasės mokiniai kartu su klasės vadove Laima Dirsiene apsilankė Anykščiuose, grožėjosi besipuošiančiu miestu. Arklio muziejuje trečiaklasiai susipažino su mūsų senolių amatais, įrankiais, darbais. Edukacinio užsiėmimo metu šeimininkė Nijolė vaikams papasakojo apie senuosius Kūčių papročius, tradicijas. Visi nuotaikingai skanavo Kūčių patiekalus, susipažino su įvairiais būrimais.
Istorijos pamoka kitaip
Lapkričio 22 dieną istorijos vyresniosios mokytojos Vaidos Bakšienės 7a ir 7b klasių mokiniai apie praeitį – baltų gyvenimą – mokėsi kitaip: susirinktas teorines žinias apie mūsų protėvių gyvenimo ypatumus jungė su praktiniu darbu – piliakalnio maketo gamyba. Mokytoja su mokiniais iš anksto aptarė, kad darbas vyks grupelėmis, kad septintokai turės galimybę pasiskirstyti, kas su kuo nori dirbti ir už ką grupelėje būti atsakingu. Mokiniai turėjo prisiimti atsakomybę už būtinas atsinešti reikalingas priemones, už bendrą pamokos darbą, pasiektą grupės rezultatą, kuris buvo įvertintas bendruoju kaupiamuoju įvertinimu. Istorijos kabinete galima apžiūrėti septintokų sukurtą piliakalnių salelę.
Žiema skautams nebaisi. Kvietimas dalyvauti akcijoje.
Gruodžio 2 dieną istorijos mokytojos ir skautų draugininkės Vaidos Bakšienės vykdomus skautų užsiėmimus lankantys mokiniai su dainomis ir žaidimais žygiavo į Aukštadvario karjerą, kad natūralioje aplinkoje galėtų įtvirtinti teorines, klasėje įgytas žinias apie skautiškus kelio ženklus, apie laužų rūšis, jų paskirtį, pionerijos elementų gamybą bei praktiškai išbandyti ukrainiečiams dovanų ruošiamas „apkasų“ žvakes. Gnaibantis nosis šaltukas jauniesiems skautams leido suprasti, kaip svarbu tinkamai pasiruošti žygiui. Jo metu prisiminti skautiški žaidimai neleido stovėti vietoje ir kvietė pajudėti, o vėjelis ir atšiauriomis sąlygomis surinktos pakuros bei laužo pagrindas padėjo aptarti ir palyginti laužo kūrimo sąlygas šiltuoju ir šaltuoju metų laiku. Mokiniai džiaugėsi, kad į žygį atkeliavo turėdami impregnuotų degtukų, nes vėjas įprastus užpūsdavo dar nespėjus priglausti prie prakurų. Žygio dalyviai suprato, kaip svarbu žinoti vėjo kryptį, tinkamai pasiruošti laužo kūrimui, o „apkasų“ žvakės, kurias skautų užsiėmimų metu paraginti skautų draugininkės Vaidos Bakšienės mokiniai pasigamino, skautams tapo tikru išsigelbėjimu – prie jų buvo galima ir rankas pasišildyti, ir zefyrus išsikepti, ir arbatos užsivirti.
Ramygalos gimnazijos skautai su savo skautų draugininke Vaida Bakšiene kviečia prisijungti prie akcijos „Apkasų žvakė“: jei turite švarių skardinių indelių (pvz. nuo kondensuoto pieno, kačių ėdalo, kavos, konservuotų daržovių ar pan.) bei nebenaudojamų žvakių, jų likučių (vaško) – pasidalinkite su skautais. Viskas bus panaudota „apkasų“ žvakių gamybai. Pagamintos žvakės bus perduotos Caritui, o jis ruoš ir veš siuntinį į Ukrainą, nes orai vėsta, o karas niekur nesitraukia. Jei kas turite/mezgate kojines ar pirštines, taip pat esate laukiami atnešant. Indelius ir vašką/žvakes prašoma atnešti į 312 kabinetą ar perduoti istorijos mokytojai Vaidai. Priemonės bus renkamos iki gruodžio 19 dienos, kad būtų spėta išsiųsti dar prieš šventes. Mokytoja Vaida dėkoja tiems, kurie jau prisijungė prie šios prasmingos akcijos ir iš anksto tiems, kurie dar tik planuoja tai padaryti, nes tik bendrystėje mes stiprūs.
Pažintinė išvyka
Pradinių klasių mokytoja metodininkė Gerda Navikienė stengiasi, kad kiekvienais mokslo metais jos mokiniai vis daugiau sužinotų apie tėvų profesijas. Šiemet Danielės tėveliai buvo paprašyti pristatyti ūkininko profesiją. Lapkričio 30 dieną 3a klasės mokiniai apsilankė Pečeliūnų šeimos ūkyje, iš arti pamatė, kaip ir kuo gyvena ūkininkas, kas sudaro jo buitį. Trečiaklasiai sužinojo, kokius darbus kasmet reikia nudirbti ūkyje, kad užaugintų grūdus. Iš Danielės tėvelių pasakojimo vaikai suprato, kad reikia daug žinių ir patirties dirbant ūkyje, sužinojo apie augalų ligas, klimato poveikį būsimam derliui. Išvykos metu mokiniai už parodytas žinias buvo vertinami prizais. Klasėje, pasiskirstę į grupes, rašė sakinius apie ūkininkavimą, išsakė savo nuomonę, dalinosi įspūdžiais.
Šiaurės šalių literatūros savaitė
Lapkričio mėnesį Lietuvoje tradiciškai minima Šiaurės šalių literatūros savaitė. Jos metu Šiaurės ir Baltijos šalių bibliotekose, mokyklų bibliotekose sutartu laiku vyksta Šiaurės šalių literatūros skaitymai. Šių metų Šiaurės šalių literatūros savaitės tema – „Gamta šiaurėje“. Lapkričio 14–20 dienomis, pakviesti Ramygalos gimnazijos bibliotekininkės Daivos Leckienės, bibliotekoje lankėsi 2a klasės mokiniai su mokytoja Vilma Kučiene, 3a klasės mokiniai su mokytoja Gerda Navikiene, 3b klasės mokiniai su mokytoja Laima Dirsiene, 4a klasės mokiniai su mokytoja Laima Černiene, 4b klasės mokiniai kartu su mokytoja Asta Žemkauskiene. Čia vaikai sužinojo, kokios yra Šiaurės šalys, apie kiekvienos jų gamtos ypatumus, susipažino su Šiaurės šalių vėliavomis, rašytojais ir jų parašytomis knygomis. Kiekvienas mokinys turėjo žemėlapyje surasti ir nuspalvinti Šiaurės Europos šalis. Vieni jų rado tris, kiti – keturias, treti – penkias. Mokiniai užsirašė svarbiausius faktus apie kiekvienos šalies gamtą, palygino su mūsų šalies gamta, užsirašė knygos pavadinimą, kurią norėtų perskaityti, piešė ir gamino Šiaurės šalių vėliavas. Šis susitikimas paskatino vaikus eiti į gimnazijos biblioteką, susirasti Šiaurės šalių rašytojų knygų vaikams ir parsinešus į namus jas skaityti.