Pamokų laikas
Nuorodos
Skaitiklis
Olimpiada
Kovo 21 dieną vyko 2023 metų Lietuvos mokinių geografijos olimpiados 9–12 klasių mokiniams rajono etapas. Ramygalos gimnazijos geografijos mokytojos metodininkės Justinos Meilutienės mokinys Evaldas Leckas (IV) užėmė I vietą, Ignas Banaitis (IV) – II vietą. Sveikiname Evaldą, Igną ir jų mokytoją Justiną!
Edukacinė išvyka
Balandžio 3 dieną pradinių klasių mokytojos metodininkės Vilmos Kučienės 2a klasės mokiniai dalyvavo netradicinėse pamokose už klasės sienų. „Garso“ kino centre vaikai pažiūrėjo įdomų ir jaudinantį norvegų animacinį filmą „Mažoji Klara“. Apie mažą karvytę, kuri vieną dieną suranda tėčio jai siųstus laiškus ir pasiryžta keliauti į kaimą susitikti su juo. Ten Klara patiria galybę nuotykių – padeda išgelbėti tėčio ūkį nuo pražūties, atranda savo pirmąjį draugą, o svarbiausia – supranta, kad kiekvienas esame svarbūs tuo, ką darome, tik reikia tikėti savimi. Po filmo peržiūros antrokai Robotikos centre edukacinės pažintinės programos „Jaunieji išradėjai“ metu susipažino su minėto centro veikla, išbandė robotų konstravimą, programinių kodų rašymą, įvairias kitas technologijas. Mokiniai ugdėsi matematikos ir skaičiavimo įgūdžius, projektavimo, problemų ir galimų sprendimo būdų paieškos gebėjimus, komandinio darbo ir pristatymo įgūdžius.
Geografijos pamoka miesto bibliotekoje
Balandžio 4 dieną Ramygalos gimnazijos geografijos mokytoja metodininkė Justina Meilutienė pamoką 8a klasės mokiniams vedė netradicinėje aplinkoje – Ramygalos miesto bibliotekoje. Pamokos tema „Šiaurės Europos gamta vaikų literatūroje“. Mokiniai pristatė plakatus šia tema. Bibliotekininkė Audronė Kaupienė supažindino aštuntokus su Šiaurės Europos rašytojais, o vėliau pakvietė pasitikrinti žinias atliekant užduotis interaktyviose lentose.
Dešimtokų diena mokykloje
Kiekvieną pavasarį į mokyklą atkeliauja ypatinga šventė – Dešimtokų diena. Šią šventę tradiciškai organizuodavo 9 klasės mokiniai, bet šiemet renginį vedė 5 ir 7 klasių mokiniai bei jų auklėtojai – Gražvydas Juška ir Dalia Burokienė. Kovo 31 dieną, po 4 pamokų, visų klasių mokiniai bei mokytojai rinkosi į aktų salę, kur ir vyko šventinė programa. Renginį vedė 7 klasės mokinė Simona Petrauskaitė ir 5 klasės mokinė Gabrielė Galvelytė. Dešimtokus pasveikino mokyklos direktorius Algis Adašiūnas, pavaduotoja ugdymui Valerija Miškinienė bei 10 klasės auklėtoja Dalia Balčiūnienė, kurie palinkėjo dešimtokams gerų rezultatų pasiekimų patikrinimuose, iki kurių liko mažiau nei 50 dienų. Toliau vyko šventinė programa. Dešimtokai paviešėjo „Išminties ir grožio mokyklėlėje“, atliko įvairias užduotis, kad gautų „ Penkiasdešimtuko“ pažymėjimus. Vėliau septintos klasės mokiniai organizavo įvairius linksmus žaidimus, įtraukdami visus salėje sėdinčius žiūrovus. Renginio pabaigoje buvo įneštas tortas su 50 žvakučių, kurias įžiebė 10 klasės mokiniai. Tada visi šventės dalyviai šoko, linksminosi, valgė labai skanų tortą. Po renginio visiems buvo smagu, nes šventė buvo tikrai graži ir prasminga.
10 klasės auklėtoja Dalia Balčiūnienė
Tarptautinė vaikų knygos diena
Pasaulinė vandens diena
Kasmet minime Pasaulinę vandens dieną. Šios dienos tikslas – skatinti kiekvieno sąmoningą požiūrį į didžiulę vandens svarbą. Kovo 31 dieną visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Danguolė Urbonienė Ramygalos gimnazijos Vadoklių skyriaus mokinius pakvietė į edukacinę pamokėlę apie vandenį. Pirmiausia mokiniai pažiūrėjo filmą „Vanduo – gyvybės šaltinis“, diskutavo, kuo vanduo naudingas žmogui, gamtai, kaip reikia tausoti vandenį. Sveikatos specialistė akcentavo, kad vanduo ypatingai reikalingas žmogaus sveikatai. Atidžiai išklausę, įgiję naujų žinių, mokiniai dalyvavo viktorinoje „Vanduo – sveikatai“. Jie atsakinėjo į paruoštus klausimus, minė mįsles, sprendė kryžiažodį. Pralaimėjusiųjų nebuvo, visi dalyviai buvo apdovanoti Panevėžio r. savivaldybės visuomenės sveikatos biuro dovanėlėmis.
Edukacinė išvyka
Kovo 30 dieną IIa klasės vadovė Julija Liesienė savo auklėtiniams surengė edukacinę išvyką į Vilnių. Dešimtokai lankėsi Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejuje, kur susipažino su paroda „Roko rifai: muzika sovietmečiu 1950–1990 m.m.“ ir sužinojo, kaip Lietuvoje kūrėsi roko grupės, sugebėjusios apeiti valdžios reikalavimus bei įvairius apribojimus. Antroje išvykos dalyje mokiniai dalyvavo dieninėje ekskursijoje po Lukiškių kalėjimą, iki šiol išsaugojusį originalius interjero ir eksterjero elementus, pamatė kalinių kameras, išgirdo daug įdomių faktų ir istorijų.