Pamokų laikas
Nuorodos
Skaitiklis
Adventinė programa
Gruodžio 21 dieną pradinių klasių mokytojos metodininkės Gerdos Navikienės 4a klasės mokiniai dalyvavo adventinėje programoje „Vai ir atbėga Kalėdos“, kurios metu buvo prisiminti senieji papročiai ir tradicijos. Ketvirtokai giedojo adventines giesmes, šoko tautinius šokius, žaidė lietuvių liaudies žaidimus, sekė pasaką, mokėsi padengti Kūčių stalą, prisiminė Kūčių vakaro burtus. Mokytoja Gerda džiaugėsi, kad programoje aktyviai dalyvavo ketvirtokų tėveliai.
Mokinių piešiniai
Filmo „Nuostabieji lūzeriai. Kita planeta“ peržiūra
Siekdama plėsti savo auklėtinių akiratį ir atsižvelgdama į teigiamus jų atsiliepimus apie paskutinį klasėje žiūrėtą bei analizuotą mokomąjį filmą, 7a klasės vadovė Edita Petuškienė gruodžio 7 dieną organizavo nuotolinę edukacinio filmo „Nuostabieji lūzeriai. Kita planeta“ peržiūrą Kultūros paso lėšomis. Klasės vadovė parinko šį filmą ne atsitiktinai. Juostos režisierius – Arūnas Matelis, herojai – sudėtingiausius iššūkius įveikiantys ir lyderių užnugaryje esantys sportininkai, neturintys teisės į asmeninę pergalę, savo pasiaukojimu nutiesiantys kelią link medalių komandos lyderiams, tapę universaliu pasiaukojimo dėl kitų pavyzdžiu. Filmas keičia požiūrį į sportą, pergalę, komandinį darbą, skatina bendruomeniškumą, pagarbą, plečia valios bei stiprybės suvokimą. Klasės vadovės nuomone, dokumentikos žanras septintokams nebuvo itin lengvai įkandamas, nes dėmesio palaikyti nepadėjo veiksmų gausa, specialieji efektai ar įspūdingas garso takelis – reikėjo atidžiai stebėti, klausyti ir suvokti labiau vidinę herojų dramą, pajusti subtilias emocines spalvas iš pažiūros ramiuose monologuose ir tarsi kodą dėlioti atskirus žodžius, mintis, kurie priverstų suvokti visą asmenybių, vadinamųjų „gregorių“ didingumą ir stiprybę. Ji tiki, jog truputį geriau pažinę dviračių sporto nematomuosius lyderius, jos auklėtiniai šiek tiek pasikeitė ir paaugo.
Edukacinė–pažintinė išvyka
Gruodžio 19 dieną Ib klasės vadovė Sigutė Žalneriūnienė savo auklėtiniams surengė edukacinę-pažintinę išvyką į Vilnių. Su Kultūros pasu devintokai dalyvavo edukaciniame užsiėmime „Partizanų paslaptys“, kurio metu susipažino su vienu iš labiausiai Lietuvos istorijoje aptariamu okupacijos, trėmimų ir partizaninio judėjimo laikotarpiu (1944–1953 m.) Naudodamiesi naujausiomis VR technologijomis, savo kailiu mokiniai patyrė, kaip naktį sunku orientuotis tamsoje, kaip svarbu buvo partizanams gerai paslėpti bunkerį, koks gyvenimas virė po žeme. Klasėje daug vaikinų, kuriuos domina technika. Apsilankę Energetikos ir technikos muziejuje, devintokai susipažino su Vilniaus miesto elektrinės įrenginiais, su šimtamete šio technikos paveldo objekto istorija bei elektros gaminimo principais. Apžvalginės ekskursijos metu mokiniai pasigrožėjo artėjančių švenčių dvasia alsuojančiu Vilniumi.
Konkursas
Lietuvos etninės kultūros ugdytojų sąjunga (LEKUS) organizavo konkursą „Mano žirgas“. Konkursas sulaukė labai didelio susidomėjimo, organizatoriai gavo arti tūkstančio mokinių kūrybinių darbų. Pagal konkurso nuostatus vertinimo komisija turėjo išrinkti 20 paveikslų, tačiau bendru sutarimu išrinko 30 darbų. Tarp konkurso laureatų ir mūsų gimnazijos vyresniosios dailės mokytojos Rimos Miliūnienės mokinės Mingailės Marčiukonytės (8b) darbas. Baisogalos dvare bus surengta geriausių darbų paroda. Mingailė yra kviečiama atvykti į baigiamąjį parodos uždarymo renginį, laureatų apdovanojimą.
Sveikiname Mingailę ir jos mokytoją!
Prakartėlės
Edukacinis užsiėmimas
Gruodžio 15 diena pradinių klasių mokytojos metodininkės Gerdos Navikienės 4a klasės mokiniams buvo ypatingas. Jie dalyvavo edukaciniame užsiėmime „Žmogus su negalia irgi gali“, kurį vedė Panevėžio audiosensorinės bibliotekos vyresnioji specialistė Asta Žvirblė. Ketvirtokai sužinojo daug faktų apie žmones su negalia ir jų pasiekimus. Mokiniai padarė išvadą, kad kiekvienas žmogus viską gali!