Pamokų laikas

  • 8.00—8.45
  • 8.55—9.40
  • 9.50—10.35
  • 10.55—11.40
  • 11.55—12.40
  • 12.55—13.40
  • 13.50—14.35
  • Nuorodos

    Skaitiklis

    

    Adomui ipliui 110

    ciplysAdomas iplys 1927 metais baig Panevio mokytoj seminarij, mokytojavo. 1945 metais kartu su Stasiu Pupeikiu pareng elementori ,,Saulut, i kurio beveik 30 met moksi Lietuvos pirmokliai. Ileido apysak Lapali mokytoja.


    ymaus kratieio ankas Andrius Mamontovas viename interviu apie savo senel i mamos puss kalbjo: pirm klas jau 1974-aisiais tais metais atsirado elementorius Vyturlis. Biau js mokykl metais anksiau, biau ten dar moksis i savo senelio paraytos knygos. Taiau skaityti imokau i Sauluts. Senelis man t knyg vaikystje pats padav, kartu su juo skaitme. Turime kelis dar likusius egzempliorius tai eimos relikvija, mes juos saugome. Visi u mane vyresni mons, skaityti moksi i mano senelio knygos.


    atvirlaiskisGimnazijos muziejuje saugomas Sauluts elementoriaus 2-ojo leidimo egzempliorius.


    Gausioje mokytojos Zubauskiens kalendori kolekcijoje yra 2004 metais ileistas Lietuvik elementori kalendorius, kuriame be vis kit minimas Sauluts elementorius.


    Parodoje eksponuojamos nuotraukos, vairs spaudiniai, kuriuose atskleidiami Adomo iplio gyvenimo faktai, pavyzdiui, draugyst su ms gimnazijos aukltiniu kompozitoriumi Antanu Rainu.


    N.Dlugauskaits ir K.Kasparo solidios apimties knygoje irdies ir gero odio negailj擠 (dokumentiniuose, publicistiniuose pasakojimuose apie prajusi laik Lietuvos mokytojus, j patriotizm, apie lietuvik od, dor, pasiaukojim vardan nueitos, dabartins ir ateinanios dienos) minima mokytoja ateitinink Ona Kuodyt. Ji, autori nuomone, buvo A.iplio apysakos Lapali mokytoja prototipu. Tarp Masiok kaimo jaunimo, su kuriuo bendraudavo Ona Kuodyt parvykusi pas gimines, buvo ir Adomas iplys, tolimas dds Mykolo giminaitis. Panevio mokytoj seminarijos studentas buvo simyljs Onut.

    Be „Ramygalos gimnazijos“ sutikimo, draudžiama šiame puslapyje paskelbtą informaciją bei nuotraukas ir / arba filmuotą medžiagą naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu