Europos kalb diena

Kiekvienas lietuvis privalo pamatyti film, kuris nukelia legendines 1992 m. olimpines aidynes Barselonoje, kuriose ms krepininkai, vedami A.Sabonio, .Mariulionio, V.Chomiiaus, R.Kurtinaiio, pirm kart aid u Lietuv, ikovojo bronz ir paliko neidildom pdsak valstybs bei krepinio istorijoje. kita svajoniu komandaNet varovai pripaino, kad lemiamose rungtynse dl bronzos lietuviams tiesiog labiau reikjo tos pergals. Savo tautos akyse jie buvo svajoni komanda. I komunizmo pani k tik isivadavusiai aliai krepinink pergal tapo simboliniu rodymu, jog esame verti bti nepriklausom valstybi emlapyje. Lietuva rod, kad ji niekam neskolinga u savo nepriklausomyb ir kad sumokjo u j aukiausi kain savo geriausi piliei gyvybmis per sausio 13-osios vykius. Kino filmas atskleidia, kad Barselonos bronz buvo ateita per Seulo olimpiad, kad vakarykiam varovui negda nusilenkti prie tikr talent ir jo meistrikum, jo dvasios stipryb. Ms mokiniai turbt suprato filmo krj iuolaikinmis kino priemonmis isakyt mint, kad reikia prisiminti tai, k verta prisiminti, kad Lietuvos valstybei, Lietuvos krepiniui, isiverus i u geleins udangos, nereikjo pradti savo istorijos nuo tuio puslapio, kad jei k nors darai dl vis, tai kak btinai padarai ir dl savs.