Sugrimai

sugrizimaiBirelio 16 dien gimtj mokykl buvo sugr 33-os laidos abiturientai. Jie gimnazijos muziejaus kolekcij papild dar vienu labai brangiu eksponatu anapilin ikeliavusio savo bendraklasio Rimanto Augulio eilrai knyga Naktigonn nebegina arkli.

Rimantas Augulis gim 1958 metais Ramygaloje, gyveno Raudondvaryje (Radvilikio rajonas). Kurti pradjo 2011 metais. Jo kryba spausdinta interneto literatriniuose tinklapiuose, kuriuose autorius pasirainjo Juodvarnio slapyvardiu.

Rimantas Augulis Be pavadinimo

Naktigonn

Nebegina arkli,

Ir vis reiau

Igirsi dalg plakant.

olm uls

Sodas,

Uges

Pypks kamin

Tiktai

Gandrai

Senam gandralizdy

Kalena

Ir laukia

Grtant

Artim...

Paroda

balt_lazd3balt_lazd2balt_lazdSpalio 15 dien minima Pasaulin baltosios lazdels diena, kurios tikslas atkreipti regini moni dmes alia esanius neregius ir silpnaregius, pamatyti j vali ir tvirtyb siekiant gyvenimo pilnatvs. Aklieji mokomi vaikioti naudojantis baltomis lazdelmis, todl jiems skirta diena pavadinta iuo vardu. Ta proga gimnazijos muziejuje buvo surengta paroda. Itin didels reikms akliesiems turjo Brailio rato iradimas. J 1829 m. irado aklas prancz pedagogas Luji Brailis. Ant popieriaus lap ispaudiamos vairi kombinacij ei ikili takeli figros, per kurias vesdami rankomis aklieji gali skaityti. Parodos ekspozicijoje yra knyg Brailio ratu, abcl, Brailio rato lentel su specialiu raikliu. Muziejaus lankytojai gali pabandyti paskaityti ir parayti Brailio ratu.

Ivyka

krekenavakrekenava1krekenava2krekenava3Lapkriio 9 dien gimnazijos direktorius Algis Adainas pilietikumo pagrind pamok IIa ir IIb klasi mokiniams ved Krekenavos v. Mergels Marijos mimo dang parapijos namuose. Gimnazistai susipaino su ia eksponuojama instaliacija Tautika giesm. Tai unikalus, pasaulyje analog neturintis krinys, kuris savyje apjungia mokslo (fizikos, akustikos, fonologijos), meno (tekstils, muzikos, poezijos) bei technologij (spektrografins analizs, akardinio audimo, optikos, iliuminacijos, instaliacijos) sritis. 2011 metais Vasario 16-osios proga krinys pirm kart oficialiai pristatytas Europos Komisijoje Briuselyje (Belgija). Jis susilauk labai didelio susidomjimo ir jau kelet met yra skmingai eksponuojamas ne tik Lietuvoje, bet ir usienio alyse.

Seminaras

Lyg patvirtindami garsaus alies psichologo Evaldo Karmazos odius, kad mokjimas mokytis svarbiausia mokytojo savyb, lapkriio 4 dien gimnazijos pedagogai kl kvalifikacij minto lektoriaus seminare Klass valdymas ir mokini veiklinimas. Kartu su charizmatikuoju Evaldu Karmaza mokytojai moksi efektyvesni elgesio, bendravimo strategij ir metod dirbant su begaliniu individualizmu pasiyminia Z karta.

Spektaklis

monospektaklisSpalio 27 dien gimnazijos akt sal susirink mokiniai ir mokytojai valandai pasidav lyrinio odio meistrs Juditos Vaiinaits (19372001) miestietikos poezijos lsmui ir poets krybos dvasia dvelkiantiems gyviems muzikos garsams. Aktor Donata Kielait atliko autorin muzikin poezijos monospektakl Kelion pagal Juditos Vaiinaits eiles.

Kvadratas

Spalio 27 dien Velio gimnazijoje vyko gimnazij mokini, gimusi 2004 m. ir jaunesni, mergaii komand finalins kvadrato varybos. Jgas iband Smilgi, Ramygalos, Raguvos, Velio, Pastrio Juozo Zikaro, Krekenavos Mykolo Antanaiio gimnazij komandos. Kno kultros mokytojos Giedrs Maeliens mokins um antr viet. Sveikiname!

Viktorina

Kad matematika gali bti domi, aisminga, pilna staigmen, sitikino 5a ir 5b klasi mokiniai. Spalio 23 dien jie dalyvavo jau tradicine tapusioje matematikos mokytojos metodininks Seliuts Gvergdiens surengtoje viktorinoje Matematikos alyje. eios penktok komandos turjo pasitelkti savo matematin mstym, iradingum, krybikum, kad atlikt vairias ir domias uduotis. Pavyzdiui atsakyti klausimus: kiek laiko kietai virs struio kiauinis? Kiek dant turi Afrikos dramblys? Kokios geometrins figros gali bti aibas? Sveikiname viktorinos nugaltojus treij komand (5b): Gyt Blazevii, Saimon Veblausk, Darij Pranausk, Domant Augul, Migl Tamoinait ir Kornelij Monstaviit. Jiems teiktos atminimo dovanls raikliai, o visiems viktorinos dalyviams salds prizai saldainiai.