Sveikatingumo ivyka

sveikat_isvykaRamygalos gimnazijos pradini klasi mokiniai dalyvauja Visuomens sveikatos rmimo specialiosios programos projekte Augu sveikas, saugus ir stiprus. Projekto tikslas saugoti ir stiprinti vaik sveikat, formuojant sveikos ir saugios gyvensenos gdius nuo ankstyvosios vaikysts. Rugsjo 28 dien visi pradinukai su savo mokytojomis dalyvavo sveikatingumo ivykoje Krekenavos regionin park. ygis paintiniu Girinio taku paliko daug spdi, suteik ini, sudar slygas fiziniam aktyvumui gamtoje.

Ivyka

8b_anyksciaiSault ir netiktinai ilt rugsjo 29 dien 8b klass vadovo Viliaus Grockio aukltiniai pabuvojo Anyki rajone. Pirmiausiai jie aplank gars Kavarsko v. Jono altin, kuris nuo ventosios ups lygio kalno vir savo vag tiesia net 134 metrus. Daugelis Kavarsko svei pripasta, jog io altinio vanduo toks skanus, kad vien jo paragavs pavalji ir bent trumpam pamirti ligas ir kitas negandas. Kai kas iki iol tiki, kad jo vanduo turi gydomj savybi ypa Jonini nakt. Toliau kelions marrutas pasuko link Anyki ilelio. Praj medi laj taku ir su baime pasivalg nuo apvalgos bokto, mokiniai su savo klass vadovu nuskubjo link apversto namo ir labirint. Apimti keisto jausmo, kur suteik prilip prie lub baldai ir pasvirusios grindys, ivykos dalyviai veik labirintus. Sault ir kupin spdi pusdien mokiniai baig nusileidimais rogutmis nuo Kalitos kalno. Dalindamiesi patirtais spdiais, dainuodami gro Ramygal.

Rudens krosas

krosas_2017Rugsjo 21 dien Panevyje, Skaistakalnio parke, vyko Panevio rajono bendrojo ugdymo mokykl mokini rudens kroso varybos, skirtos Judjimo savaitei. Varyb tikslas iaikinti geriausius mokykl bgikus, populiarinti kroso bgim, kelti meistrikum, ugdyti sveikos gyvensenos samprat. Geriausiai i ms gimnazijos atstov seksi Kamilei Bruaitytei (4a), savo amiaus grupje umusiai II viet, Faustai Burtylitei (IIa), kuri savo grupj irgi buvo antra, o taip pat Lukui Rakauskaui (IIb), ikovojusiam III viet. Sveikiname bgikus ir j kno kultros mokytojus metodininkus Egidij Maroz ir Giedr Maelien, 4a klass vadov, pradini klasi mokytoj metodinink Ast Kuodyt!

Ivyka

pifo_nuotykiaiRugsjo 24 dien pradini klasi vyresniosios mokytojos Lidijos Strikiens aukltiniai 2b klass mokiniai tveli pasilymu naujj mokslo met ivykas pradjo nuo apsilankymo Panevio Juozo Miltinio dramos teatre. ia vaikai irjo linksm pasak-nepasak apie unel Pif. Spektaklio Pifo nuotykiai, kur reisavo Vaclovas Bldis, atnaujino aktorius Romualdas Urvinis, irovai neliko abejingi gerieio unelio nuotykiams, jo kovai su klastnu katinu Herkuliu.

Edukacin ivyka

3a_birzaiPradini klasi mokytojos metodininks Laimos erniens aukltiniai, 3a klass mokiniai, ini apie savo krato istorij, senuosius lietuvi darbus, rankius, tradicijas sukaup per lietuvi kalbos, pasaulio painimo, dails pamokas. Edukacins ivykos metu rugsjo 23 dien vaikai susipaino su Bir krato savitumais. Apirj pilies prieigas, gynybinius griovius, pakeliamj tilt, Bir krato muziejuje Sla dalyvavo edukacinse pamokose Slaptoji mokykla ir Susitikim prie ibalins lempos. Po painties su muziejaus ekspozicija keliavo psij tiltu per irvnos eer Astravo dvar. Po to aplank Likn park su jame esaniu gamtos paminklu Smardons altiniu. Kelias namus ved pro Karvs ol, kur treiokai susipaino su Bir kratui bdingu reikiniu karstinmis griuvomis. Kita ivykos dalis buvo skirta pramogoms EKO bas koj parke Bir rajone, pasivalgymui nuo Kirkil apvalgos bokto. Dar apsilankyta zoo ir dinozaur-drakon parke Pasvalio rajone, pabuvota etnografiniame buities muziejuje, susipainta su eksponatais, ibandyti atrakcionai. Treiokams pramogas zoo ir dinozaur-drakon parkuose Rauboni kaime dovanojo UAB Nijus.

Europos kalb diena

kalbu_diena_2017Europos Tarybos iniciatyva, nuo 2001- j met, yra minima Europos kalb diena. 800 milijon europiei i 47 Europos Tarybos valstybi nari yra skatinami imokti daugiau kalb bdami bet kokio amiaus, mokydamiesi mokykloje arba ne. Usienio kalbos mokjimas yra ne tik odiai, leidiantys pamatyti pasaul kitomis akimis. Tai paintis su kultra t moni, kuriems i usienio kalba gimtoji. Ms gimnazijos angl kalbos mokytojos Sandra Gruzdien, Rima Kerbelien, Viktorija Pakeviien rugpjio 1420 dienomis dalyvavo Erasmus+ KA1 programos bendrojo ugdymo vietimo organizacij darbuotoj kvalifikacijos tobulinimo kursuose Airijoje, Dubline. I i kurs mokytojos parsive daug nauj idj darbui su mokiniais. Vien i j pritaik mokykloje organizuojant Europos kalb dien. 2017-ieji Lietuvoje paskelbti tautinio kostiumo metais, o viena Europos Sjungos regionins politikos krypi yra regioninio, istorinio ir kultrinio savitumo isaugojimas, pabriama tautinio kostiumo, kaip vieno i tautos ir valstybs simboli, etninio tapatumo ir nacionalins kultros iraikos formos svarba. Angl kalbos mokytojos pakviet visas klases dalyvauti Europos kalb minjime audiant kiekvienos tautos juost pagal tautini kostium simbolik bei spalvas. Isitrauk al, mokiniai ne tik gilinosi tos alies nacionalinio kostiumo ypatumus, spalvas, bet ir domjosi, kaip skamba ir yra uraomas tos alies pavadinimas. vairiomis technikomis iaustos juostos buvo eksponuojamos II aukto foje. Taiau didiausio susidomjimo sulauk specialiai tai progai paruotas Airijos stendo pristatymas su video mediaga ir parodle.

Sugrimai

sugrizimai_2017Prasidjusi kalendorin bob vasara, tikriausiai, yra dar ir tam, kad primint tikrj vasar, t stebukling mokyklini sugrim met. Prisiminim up atostogaujani ir neprastai tyli mokykl atplukd 44-os laidos abiturientus ir j klass vadov Laimut Kritopaityt. Po 30 met susirink klass susitikim, jie turjo k prisiminti gimnazijos muziejuje kartu su jo vedja mokytoja Irena Zubauskiene. Ne maiau domu pasidairyti po gimtj mokykl, susitikti su klass vadove Snieguole Adomaitiene buvo 64-os laidos abiturientams, kuriems paskutinis skambutis nuaidjo prie 10 met.