Atminties kelias

Jau tradicija tapo Lietuvos yd genocido auk atminimo dien paminti nueinant Tremtini gatve iki dabartinio Kultros centro, kuris sikrs buvusioje yd sinagogoje. Ir i met rugsjo 23 dien gimnazistus iltai pasitiko Kultros centro direktor Loreta Kubilinien. Jos dka Kultros centro salje mokini aki ir dmesio sulauk ret fotografij parodl. KC darbuotoja Audron Palionien susirinkusiems Ia, Ib, o taip pat 1b, 2b, 3b ir 4b mokiniams praved improvizuot pamok apie Lietuvoje gyvenusi yd bendruomen, jos gyvenimo bd, tradicijas ir itikusi tragedij Holokaust. Panaudodama skaidres, ji stengsi atgaivinti mokini inias, padti suvokti kodl minime i dat, kodl svarbu inoti apie totalitarinio reimo laikotarpiu vykdytus nusikaltimus monikumui. Lietuvos yd genocido aukas susirinkusieji pagerb tylos minute. inodami, kad akmuo yd tradicijoje vaidina svarb vaidmen, kad ydai, eidami kapines ar artimj ties vietas, nea akmen kaip atminties simbol, prie buvusi yd maldos nam pradinukai i atsinet lauko akmenli idliojo Dovydo vaigd. Vyresnieji mokiniai Ramygalos yd bendruomens atminim pagerb nueidami iki senj Ramygalos yd kapini ir atsinetus akmenlius palikdami ten.