Sukaktis

sukaktis2Profesoriaus gimnazijai padovanotas ir dabar muziejuje eksponuojamas kiliminis paveikslas Laisvs vainikas turi savo antrinink, kuris kabo Kauno karinink ramovje. Paveikslo paventinimo ceremonijoje dailininkas kalbjo: Laimingas, kad... galiu iuo savo darbu prisidti prie lietuvi kovos u laisv aminimo. Ir a toje kovoje dalyvavau: buvau Vietins rinktins karinas, paskui partizanavau Vyio apygardos mikuose. Ms vis kov u laisv vainikavo Sausio 13-oji, kai beginkliai mons atviromis krtinmis stojo prie toki galyb, ginkluot tankais. Tai, k tada igyvenau, norjau pavaizduoti krinyje, kur pavadinau LAISVS VAINIKAS... Kryius tai grio ir blogio, Dangaus ir ems, mirties ir gyvenimo simbolis. Taur kovos ir pergals simbolis. Trimituojantis angelas Dievo odis, sklindantis pasaul. Visa tai apvainikuota ne roi, bet erki vainiku. Mokydamasis gimnazijoje, buvau ateitininkas. O ateitinink himnas prasideda odiais : Kas ten aukso spindulius beria?! iame krinyje rintys spinduliai susiaukia su jaunyste, su mano krikionika pasaulira...

sukaktis3Su Ramygalos gimnazijos bendraklasiais (tiek berniuk i viso tesimok klasje). I kairs: Juozas Balikonis, Jonas Kunskas, Marius Kiela, Ipolitas irgulis. 1940 m. spalis.