Sniego gnits stovykla Naujamiestyje

Sniego gnit tai ilgalaikis jaunimo ir suaugusij bendradarbiavimo procesas, nukreiptas bendravimo gdi ugdym, saviraikos skatinim, aling proi prevencij. Sniego gnite siekiama imokyti apsaugoti save ir savo draugus nuo alkoholio, tabako, narkotik pinkli, o ne gydyti jau patekusius j priklausomybn. Sniego gnit suteikia galimyb gyti ini, kitaip pavelgti mus supanius mones, elges, imokti atpainti, suprasti ir ireikti savo mintis ir jausmus tai lavina mog, tobulina asmenyb. Sniego gnit ne tik suteikia ini, bet ir padeda gyti bendravimo grupje patyrim. Sniego gnit nuoirdi bendramini brys, kur smagu ne tik linksmintis, bet ir semtis gyvenimikos iminties.

Dvi dienos Naujamiestyje iuo poiriu buvo tikrai turiningos. Bendrus susirinkimus keit darbas maose grupelse, po kuri linksm ir irading prisistatym sek susitikimai su stovyklos sveiais, turjusiais k pasakyti gnitieiams.

i met draugijos veiklos tema Pasirinkimai ir apsisprendimai. Apie tai kalbjo argentinietis kunigas vienuolis Domingo Avellaneda i Pumpn parapijos. Jo giliu sitikinimu, jei mogui duotas protas, btina j naudoti. Gyvenimas netenka prasms, kai nra rib, kai darom, k norim, kai pamirtam pasinaudoti savo protu, kai pamirtam paklausti savs: kodl taip elgiuosi, kodl taip gyvenu? Kai reikia atsispirti kam nors blogam, vis pirma panaudokim prot. Jei gyvenime imoksim daniau pasakyti ne, bus lengviau atsispirti neigiamai takai. Kitas stovyklos sveias Krekenavos klebonas Gediminas Janknas pastebjo, kad kai reikia apsisprsti, o tu neinai, k pasirinkti, daniausiai darai tai, k daro visi. Ir utrunka laiko suinoti, k tu nori daryti, nes nepasti savs, nevertini savs, tiesiog neinai, ko nori. Tuo atveju jis silo isiaikinti sau, o ko gi tu nenori. Ir tai jau yra sprendimas, jau yra pasirinkimas. Jei a save pastu, save gerbiu, tai tikrai nenoriu girto gyvenimo. Sniego gnit tokia programa, kur jaunimas mokosi turti fun be vaizdavimo, apsimetinjimo, be alkoholio... Susitikus draug, fun - ne igerti, o j apkabinti. Pasirinkimai ir apsisprendimai i mogaus reikalauja smoningumo, alkoholis tai be abejons nusmonjimo kelias. Panevio anonimini alkoholik draugijos atstov papasakotos gyvenimo istorijos irgi skatino stovyklos dalyvius susimstyti.

Pirmosios stovyklavimo dienos pabaigoje vykusi Linksmoji olimpiada, kurioje buvo kur pritaikyti skautavimo, aulysts gdius, parod, kaip sulipo grupels nariai, kokie pasiaukojantys, sumans ir iradingi jie yra. Sniego gnits senbuviai pripaino, kad i SG stovykla buvo pati dainingiausia.

Antrj stovyklos dien nam grups smsi patirties, planavo savo bsimus darbus. Joms buvo pasilyta nauja veikla - formuoti DPG draug pagalbos grup.

Daug nepakartojam akimirk, spdi isive stovyklautojai, prie tai susitar, kad gr namo lygiai 20.00 suss perskaityti stovyklos metu i kit gnitiei gaut miel laikeli. Tikriausiai ne vienas mintyse kartojo nuoirdaus dkingumo odius, skirtus Naujamiesio gnitieiams u suorganizuot stovykl.