Integruota pamoka

Mergaitės pirmos pašovė kepinį į orkaitę, o vyrukams teko patirti ir nerimo – liko nepanaudoti išplakti kiaušinių baltymai! Reikėjo sugalvoti, kaip juos įmaišyti į tešlą. Su šia kliūtimi jie susitvarkė gerai. Kol medaus pyragai kepė, visi svetainėje susirinkę angliškai aptarinėjo tai, kas buvo padaryta: grupės išvardino produktus, kuriuos naudojo, eigą, paminėjo, su kokiais sunkumais susidūrė. Mokiniai prisipažino, kad būtent per šią pamoką geriausiai įsiminė angliškus žodžius, susijusius su maisto produktais ir kepinio ruošimo eiga. Po aptarimo kaip tik buvo laikas traukti pyragus iš orkaičių. Abiejų grupių pyragai puikiai iškilo. Mokytoja Sandra mano, kad aštuntokams buvo smagu ragauti pačių iškepto kepinio. Ji stebėjo, kaip per asmeninį patyrimą ir sėkmingą išbandymą atsirado mokinių pasitikėjimas savimi. Dabar jie drąsiai galės padėti namuose mamoms ruoštis šventėms. Dar viena patirtis – ką tik iškepto pyrago ragavimas ir jo skonio palyginimas kitą dieną. Ši integruota pamoka vyko kalėdinių renginių gimnazijoje išvakarėse, tad 8b klasės mokiniai tikriausiai buvo vieninteliai, kurie per klasės vadovo valandą mėgavosi ir savo keptais pyragais. Taip labai simboliškai ir naudingai mokytojos Sandra ir Asta išnaudojo mokomų temų apibendrinimą, prieškalėdinį laikotarpį ir klasės pasibuvimą kartu prieš atostogas. Po turiningos, kvapnios ir gardžios pamokos mokiniai išsiskirstė su šypsenomis lūpose ir sakė, kad nori tokių pamokų daugiau.

Galerija.