Ramygalos gimnazija Netradicinio ugdymo dienos
Parašė Admin· 2021-06-29

gileta_svilpaite_8a_citataBirželio 14–18 dienomis mokiniai dalyvavo netradicinio ugdymo veiklose. Birželio 14 dieną – socialinių mokslų (istorijos, geografijos) ir IT diena, kuri visų pirma buvo skirta Gedulo ir vilties dienai paminėti. 5–6 klasių mokiniai žiūrėjo dokumentinį  filmą „1941-ieji. Tremtis vaikų akimis“, reflektavo ir kūrė darbus „Man tremtis, tai…“, kuriuos įkėlė į IT mokytojos Editos Petuškienės sukurtą padlet „sieną“. Su geografijos mokytojomis Birute Tamokaitiene ir Justina Meilutiene 7–8 klasių mokiniai dalyvavo viktorinoje „Tremties keliai ir jų įamžinimas Lietuvoje“. Aštuntų klasių mokiniai su mokytoja Birute Tamokaitiene dalyvavo sukurtų pateikčių tema „Tremtis ir mūsų giminė“ pristatyme. Su istorijos mokytoja Vaida Bakšiene I–III klasių mokiniai dalyvavo netradicinio ugdymo veikloje „Apie tremtį kitaip: „Misija Sibiras“ ekspedicijų pristatymas“. Jie susitiko su „Misija Sibiras“ dalyviu R. Masilioniu, atliko užduotį, pasinaudoję padlet programėle. Informatikos mokytoja Edita Petuškienė 5–8, I–III klasių mokinius pakvietė paminėti Tarptautinę blogerių dieną. Susipažinę, kas yra tinklaraštis ir kaip jis kuriamas, mokiniai atliko užduotį. Blogerio įrašą skiltyje „Jūsų Blogas negali būti blogas“ įkėlė į  padlet „sieną“.


https://padlet.com/petuskiene/ww7x0qr1m836bnr7?fbclid=IwAR2D8SZb0M5hr7TZh8LKMj99bHNy8GJcNYl68iCBVsUskoV3GYQCDnYgFGI


Birželio 15-oji buvo skirta dorinio, menų, technologijų ir fizinio ugdymo dalykams. Jos tema „Aš galiu“. 8–III klasių mokiniai dalyvavo Dizaino asociacijos kūrybinėse dirbtuvėse „Kalbėk vaizdu“. Užsiėmimą vedė lektorius Marius Žalneravičius. Prisijungimas vyko per GOOGLE MEET,  o užduočių atlikimas – Miro platformoje. Etikos ir tikybos mokytojas Mantas Masiokas vedė virtualią ekskursiją po Krekenavos baziliką. Mokiniai dalyvavo Kahoot žaidime. Po to miesto parke susitiko su fizinio ugdymo mokytoju Egidijumi Marozu  linksmosiose estafetėse. Gyvenantys ne Ramygaloje jungėsi į susitikimą per Zoom platformą. Mokiniai atliko tikybos mokytojos Sigutės Žalneriūnienės paskirtą užduotį nufotografuoti (nufilmuoti) savo talentus arba pomėgius.


Birželio 16-oji – kalbų diena „Žodis, jausmas, vaizdas“.  Mokiniai turėjo pasirinkti trumpą ištrauką iš mėgstamo kūrinio (lietuvių, anglų arba rusų kalba), nufotografuoti vaizdą, kuris perteikia nuotaiką, iliustruoja ar kitaip atspindi pasirinktą tekstą, visa tai sukelti į vieną dokumentą ir atsiųsti kalbų mokytojoms Astai Vaičiūnienei, Danguolei  Žąsinaitei, Rimantai Černogačienei, Rimai Kerbelienei, Sandrai Gruzdienei, Orintai Gerdvilienei, Laimai Grikšaitei, Almai Petrauskienei.


Birželio 17-oji – gamtos, tiksliųjų mokslų arba „Tyrėjų diena“ mokinius sudomino sekančiomis veiklomis. Fizikos mokytoja Laima Skiauterienė pasiūlė 7–11 mokiniams pagaminti karšto oro balioną, povandeninio laivo modelį. Su matematikos mokytojais Viliumi Grockiu, Inga Bubiniene, Laimute Krištopaityte mokiniai dalyvavo veikloje „Matematika šalia“: rinko duomenis, juos apdorojo, kūrė pateiktis. Su biologijos mokytoja Julija Liesiene tyrinėjo fizinio krūvio įtaką kvėpavimo ir kraujotakos sistemoms, spalvas virtuvėje. I–II klasių mokiniai su chemijos mokytoja Galina Zyuba gilinosi į gamtos indikatorių temą.


Birželio 18-ją vyko pagalbos mokiniui specialistų diena „Aš galiu“. Peržiūrėję filmą „Žemės žvaigždutės“, turėjo parašyti laišką draugui, kuris yra nedrąsus ir savimi nepasitikintis, įvardinant emocijas, išgyventas filmo metu.


Galerija.