Ivyka maln

malunas6malunas5malunas4Senasis Ramygalos malnas ruoiasi trumpam usidaryti renovacijai, todl 2a, 2b, 4a klasi mokiniai su savo mokytojomis Dale Briauniene, Asta emkauskiene, Gerda Navikiene suskubo apsilankyti malne ir sudalyvauti edukacinje programoje Grdo virsmas. Visus juos kaip visada svetingai prim ir amato paslaptimis pasidalino malnininkas Jonas Pluius ir jo mona Vitalija Pluien.

Pasak pamoka

pasaku_pamPsichologai pastebjo, kad vaikams labai svarbu turti su kuo pasikalbti apie perskaitytas knygas. Btent tai juos motyvuoja dar daugiau skaityti. Spalio 1 dien lietuvi kalbos mokytojos Laimos Grikaits pamoka 5a klass mokiniams vyko ne kabinete kaip prasta, bet dar neturiniame nusistovjusio pavadinimo koridoriuke prie skaityklos. J kaip edukacin erdv paruo ir pirmoji panaudojo gimnazijos socialin pedagog Aura Volkovien. ia jos dukra Ugn, sddama ant pagalvi kaip princes ant irnio, kartu su savo klass draugais sek pasirinktas lietuvi liaudies pasakas.

Floristiniai paveikslai

flor.paveikslai2flor.paveikslaiRamygalos v. Jono Kriktytojo banyiai ruoiantis sutikti Marijos Kazimieros Kaupaits relikvijas, spalio 1 dien gimnazijos pradini klasi mokini floristini paveiksl projektas tai dar vienas Pavstojo gyvenimo metams skirtas renginys. Todl mokinuk darbuose pavaizduoti karna, kalavijas ir lelija (kazimieriei kongregacijos simbolika), banyia, angelas. iame krybiniame projekte dalyvavo ir ms gimnazijos Jotaini skyriaus mokiniai.

Futbolas

futbolas_raseiniaiMs gimnazijos jaunieji futbolininkai, kuriuos treniruoja kno kultros mokytojas metodininkas Egidijus Marozas, rugsjo 12 dien dalyvavo futbolo turnyre, skirtame Raseini kno kultros ir sporto centro 50-iui paminti, ir um II viet. Sveikiname!

Pirmok ivyka Senj Ramygalos maln

malunas3malunas2malunasSpalio 1 dien pradini klasi mokytoja metodinink Laima ernien 1a klass mokiniams sureng ivyk Senj Ramygalos maln. Ten pirmokai dalyvavo edukacinje programoje Grdo virsmas. Vaikus pasitiko kepja Vitalija Pluien, kuri pakviet senovin sodyb, sikrusi alia malno. Ten i paruotos telos vaikai formavo bandeles, jas puo ir skanino aguonomis, vaniliniu cukrumi. Bandels buvo paautos krosn, o vaik jau lauk malnininkas Jonas Pluius, kuris papasakojo malno istorij, pademonstravo grd malimo proces. Vaikams labai patiko keltuvas, kuriuo malnininkas juos nuleido pirm aukt. Mokiniai iband, kaip grdai malami girnomis, suinojo, kaip jie virsta miltais, o po to duona, blynais, gardiomis bandelmis, imoko j isikepti. Ne maiau spdinga buvo malnininko armonika.

Edukacin-paintin ivyka Birus

eduk.birzai_2015eduk.birzai2_2015Rugsjo 29 dien pilnas autobusas 7a, 7b, 6a, 6b, 5b klasi mokini su vadovmis Asta Brazdioniene, Ingrida Kanapeckiene, Olga Alejniene lanksi Bir krate. Apirjo pai ymiausi ir didiausi smegduob Karvs ola. Ivykos dalyviai ne tik susipaino su Bir pilies istorija, bet ir dalyvavo edukacinje Molinuko programoje, pabuvo tikrais keramikais ir pasigamino molini suvenyr. Vliau perj per irvnos eer nutiestu 525 metr tiltu, jungianiu Bir miest su Astravu, apirjo Astravo dvar. Daug spdi paliko Kirkil apvalgos boktas, nuo kurio mokiniai grojosi apylinkmis.

Europos kalb diena

kalbu_diena_2015Rugsjo 25 dien gimnazijos akt sal angl kalbos mokytoj Viktorijos Pakeviiens ir Ingridos Kanapeckiens sukviestos urmuliavo 5IV klass. Pradini klasi mokytojos Gerdos Navikiens aukltiniai kankli melodija ir eilmis simbolikai pristatydami Lietuv pradjo Europos kalb EXPO 2015. ia burt keliu itrauktos Europos alys buvo reklamuojamos per toje alyje gaminam ir eksportuojam produkcij, kuri garsina krat ir yra visiems gerai inoma, per kulinarin paveld, tradicijas ir kultr, traukiant alies apraym ir akcentuojant kalb, jos ypatumus. Neribotas mokini iradingumas pasireik nuo nacionalinmis spalvomis papuoto stalo, aprangos element, suvenyr iki stendo ir oki. Kiekvienos klass mokiniai ir j aukltojai, gimnazijos administracija gavo special balsavimo biuleten, kur atidav u labiausiai patikusi al ir jos reklam.