Daugkartiniai empionai!

cemp_virve_2016cemp_virve2_2016Kovo 5 dien Klaipdoje vykusiame Lietuvos udar patalp virvs traukimo empionate ms gimnazijos komanda eilin kart tapo Lietuvos empionais ir dar syk sau ir visai aliai rod, kad kelias link aukiausios pakylos veda tik per atkakl darb treniruoi metu. Sveikiname Vytaut Aleknavii (IIIb), Martyn Krikionait (IIIb), Amand Mikinyt (IIIb), Donat Dil (Ia), Luk Kirdeik (Ia), Noj Rainsk (Ia), Dovyd Sald (Ia), Edvin ermukn (Ia), Gilmant e (Ib) ir j trener, kno kultros mokytoj metodinink Giedr Maelien! Mums garb mokytis ir dirbti su jumis kartu!

Konkursas

Ms gimnazijos lietuvi kalbos mokytojos sureng Ratingiausio gimnazijos mokinio konkurs, skirt Tarptautinei gimtosios kalbos dienai. Jame dalyvavo 4, 58, IIV klasi mokiniai. Ratingiausiais gimnazijos mokiniais buvo pripainti: Rokas Milinas (4a), Domantas Augulis (4b), Ugn eponyt (5a), Rimgail Liberyt (5a), Rta Vaitelyt (5b), Rugil Kikyt (8a), Urt levait (IIa), Lukas Keeviius (IIIa). Netradicinio ugdymo dienos Geltona. alia. Raudona metu gimnazijos direktoriaus pavaduotoja pagrindinio ir vidurinio ugdymo reikalams Regina Petrulyt ratingiausiems gimnazijos mokiniams teik padkos ratus.

Kaziuko mug 2016

kaziuko_kermosius_2016Ms gimnazijos pradinukai ne tik aktyviausiai varo iem i mokyklos kiemo. Atrodo, kad tikras pavasaris ms gimnazij ateina tik po j surengtos Kaziuko mugs. i tradicij ventai puoseljantys pradini klasi mokiniai su savo mokytojomis kasmet sukuria miel sielai ir knui vent visai gimnazijos bendruomenei. iais metais Kaziuko mugs pradi paskelb pradini klasi mokytojos metodininks Dals Briauniens aukltiniai, 2a klass mokiniai Rugil Karaleviit ir Deividas Liberis, o ygintas Motuas trumpai primin Kaziuko mugs istorij. Antraklasiai sureng viktorin pirmiesiems mugs sveiams Ramygalos vaik lopelio-darelio Gandriukas aukltiniams. Ir iemet kovo 4 dien vykusi mug buvo iradinga, skani, urmulinga, pilna diaugsmo skmingai nusipirkus ar pelningai pardavus.

Keramikos pamoka

keram_pamoka_2016Kovo 1 dien vyresniosios pradini klasi mokytojos Nijols Navalinskiens vadovaujamos 3b klass mokinai dalyvavo keramikos pamokoje, kuri ved Ramygalos kultros centro direktor Loreta Kubilinien. Edukacinio usimimo metu treiaklasiai susipaino su molio rimis, vairiais keramikos dirbiniais vazelmis, pietukinmis, dubenliais, kikuiais, kuri daugyb pavyzdi buvo atsineusi vienia. Mokiniai nusilipd po vien, o kai kurie ir po du darbelius, juos papuo. Visiems labai patiko lipdyti, pajusti mol savo rankose. Treiaklasiai dkingi tautodailininkei Loretai Kubilinienei u suteiktas inias ir atskleistas darbo su moliu paslaptis.

Tautini oki festivalis

sokiu_festivalis_2016Kovo 4 dien okio mokytojos Renatos Rakaiens vadovaujamas tautini oki kolektyvas Gintarliai kartu su tikybos mokytoju Mantu Masioku vyko Panevio bendruomeni rmus. Jie dalyvavo Panevio Vytauto emkalnio gimnazijos 110 met jubiliejui skirtame Tarptautiniame tautini oki festivalyje Gimnazija gyvoji jaunimo tautins kultros versm. Festivalyje dalyvavo aki Varpo, Klaipdos uolyno, Kauno Santaros, Panevio Juozo Balikonio, Panevio r. Velio, Jonikio Auros, Panevio Vytauto emkalnio gimnazijos okjai. Festivalio programoje buvo oki kolektyv i Latvijos Rygos lietuvi vidurins mokyklos, Latvijos Valmieros valstybins gimnazijos bei Lenkijos Zespolu Szkoy Podstawowej Publicznego Gimnazjum w Przodkowie pasirodymai.

Edukacinis usimimas

eduk.uzsiemimas_2016Kovo 3 dien 1b klass mokiniai su savo mokytoja Nijole leviene lanksi Ramygalos seninijos Voro galerijoje. Kartu su Kultros centro direktore Loreta Kubiliniene vaikai apirjo pieini parod Tvyn ir a bei rankdarbi parod I moiuts skrynios, skirt gimtosios kalbos puoseljimui. Edukator parod siuvintus kilimlius, kuriuos parod atne miesto gyventojos, ir paaikino pirmokams toki rankdarbi didaktin, kalbos puoseljimo funkcij. Pagal isiuvint piein vaikai mgino atspti, koki pasak norjo pasekti rankdarbio autor. Loreta Kubilinien vaikams papasakojo, kokie pamokymai, trumpos didaktins istorijos ar pasakos slypi kruopiai isiuvintuose kilimliuose. Vliau sek praktinis usimimas Silai, silai, susivykit. Vaikai imoko vyti virv senoviniu bdu, naudotu net prie 400 met, ir pasigaminti llyt i sil.

Pamoka

Kovo 2 dien Lietuvos edukologijos universiteto dstytojos prof. Regina Rinkauskien ir doc. dr. Lina Murinien ms gimnazijos 8 ir IIII klasi mokiniams ved lietuvi tarmi ir etnografijos pamok. Ji buvo skirta Tarptautinei gimtosios kalbos dienai. Pamokoje buvo svarstoma, ar i ties dzkai ir suvalkieiai yra auktaiiai, o iaulikiai emaiiai? Kiek Lietuvoje yra etnografini region ir kiek tarmi? Ar visada sutampa etnografinio regiono ir tarms riba? Prof. Regina Rinkauskien pristat auktaitikai kalbanius, o doc. dr. Lina Murinien emaitikai kalbanius regionus. Abi lektors kalbjo savo gimtja tarme.