Ivyka

Siekdama, kad jos aukltiniai gyt gebjim prasmingai, kultringai, nuotaikingai leisti laisvalaik, susidomt kinu, kad jiems kilt noras patiems inscenizuoti, 4a klass vadov Vilma Kuien sureng edukacin-kultrin ivyk Panevio Forum Cinemas kino centr. Ketvirtokai irjo kino film Gandr siunt tarnyba, kvieiant leistis linksm ir spding gyvenimo kelion.

Ivyka

isvyka_1a.Rugsjo 28 diena buvo ypatinga 1a klass mokiniams. Jie dalyvavo pirmoje savo klass ivykoje. Todl pradini klasi mokytoja metodinink Gerda Navikien savo aukltiniams parinko artim marrut po Panevio krat. Siekdama ugdyti pirmok komunikacin, painimo ir socialin kompetencijas, plsti mokini inias ir gebjimus apie supani aplink ir gyvj gamt, mokytoja su savo aukltiniais apsilank Panevio kratotyros muziejuje, kur pirmokai dalyvavo edukacinje pamoklje Drugelio kelion aplink pasaul. Po to nuvyko Gamtos mokykl. Pamoklje Igirsk miko pasak mokiniai pasitikrino ir pagilino savo inias apie Lietuvos mik augalij ir gyvnij. Kartu su darbuotojais maitino vrelius, lesino paukius, suinojo, kaip reikia jais rpintis. Kita ivykos dalis buvo skirta kelionei Upyt. Ukop ant iinsko kalno, mokiniai igirdo legend apie piktj pon iinsk. Paaid judriuosius aidimus, nuvyko Upyts amat centr bei lin muziej, susipaino su j veikla. Ivykos metu mokiniai u parodytas inias buvo vertinami prizais. Pirmok patirti spdiai atsispinds krybini darb parodoje.

Ivyka

fortas_2016Rugsjo 29 dien 7a klass vadovs Olgos Alejniens aukltiniai lanksi Kauno tvirtovs VII forte. Kareivini kazematuose sikrusi ekspozicija ivykos dalyvius supaindino su VII forto ir jo gulos istorija, leido pamatyti, kaip evoliucionavo artilerija nuo vidurami iki altojo karo laik, i arti patyrinti skirting laikotarpi ir sistem autuvus bei painti stambiausi, visikai funkcionuojant muziejaus eksponat 1938 met pavyzdio 122 mm kalibro haubic M-30. VII forto pirmajame audmen sandlyje rengta ekspozicija VII fortas: Lietuvika tragedija atskleid skirtingus yd genocido Lietuvoje aspektus: naci propagand, Tautinio Darbo Apsaugos bataliono vaidmen ir vykius VII forte. Autentika VII forto aplinka, koncentracijos stovyklos VII forte laikotarpio radiniai bei audiovizualins priemons leido kitu kampu pavelgti 1941 met vasar, kuomet VII forte buvo kurta koncentracijos stovykla. Kita edukacins ivykos dalis buvo skirta aktyvioms, sportikoms pramogoms batut parke Jump Space.

Konstitucijos egzaminas

kons_egzaminas_2016Rugsjo 27 dien, paraginti istorijos mokytoj Neringos Ramanauskaits ir Eugenijos Naulickiens bei pradini klasi mokytojos Vilmos Kuiens, 57 ms gimnazijos mokiniai (tarp j 4a klass atstovai), dalyvavo laikant deimtj jubiliejin Konstitucijos egzamin.

Sukaktis

sukaktis25Ramygalos gimnazijos direktorius Algis Adainas mini vadovavimo iai vietimo staigai 25-met. Rugsjo 26 dien gimnazijos bendruomen pasveikino vadov, linkdama, kad sukaupta patirtis tapt raktu skm pasitinkant naujus ikius, krybikai gyvendinant bendras svajones ir tikslus.

Europos kalb diena

kalbu_diena_2016Rugsjo 26 dien ms gimnazijoje paminta Europos kalb diena. iam renginiui gimnazistai ruosi i anksto. Isitrauk Europos al, pristat j per ymiausius tos valstybs mones. Mokiniai konsultavosi su mokytojais, rinko mediag, galvojo, kaip domiau j pateikti, domjosi, kaip tariamos ymybi pavards j gimtja kalba, kaip jos uraomos. Surengta plakat paroda atskleid Europos kultr ir kalb vairov, pokalbiai su usienio ir gimtosios kalbos mokytojais paskatino domtis Europos kalbomis.

Atminties kelias

atminties_kelias_2016Rugsjo 23 dien Ia ir Ib klasi mokiniai dalyvavo pilietins iniciatyvos Atminties kelias renginyje. Jis buvo skirtas Lietuvos yd genocido auk atminimo dienai paminti. Ruodamiesi renginiui, devintokai apie Ramygaloje gyvenusius ydus, j kultr, tradicijas ir tragik likim suinojo per pilietikumo pagrind pamokas, kurios vyko gimnazijos muziejuje. Mokytoja Irena Zubauskien gimnazistus supaindino su surinkta archyvine mediaga, pristat parodos eksponatus. Pats Atminties kelio renginys prasidjo Ramygalos kultros centre buvusiuose yd maldos namuose. Kultros centro darbuotoja Audron Palionien pakviet mokinius susipainti su fotografij paroda, skirta yd bendruomens gyvenimui Ramygalos tetle, bei pasiirti labai jautr ir sukreiant menin film Berniukas dryuota piama holokausto istorij vaiko akimis. Po to mokiniai aplank Ramygalos yd kapines. Prisimindami akmens vaidmen yd tradicijoje, prie paminklo padjo atsinetus lauko akmenlius, udeg atminimo vakeles, tylos minute pagerb Ramygaloje gyvenusi, kartu su kitomis tautomis krusi ne tik miest, bet tuo paiu ir Lietuvos valstyb, puoseljusi savitas tradicijas ir kultr, yd atminim.