Pasaulin psichikos sveikatos diena

psichikos_diena_2017Spalio 10 dien gimnazijoje paminta Pasaulin psichikos sveikatos diena. Gimnazijos psichologs Auros Mikelaitiens parengtas stendas buvo dar vienas priminimas, paraginimas ir galimyb pasigilinti psichikos sveikatos problemas, pakalbti apie mitus ir faktus psichikos sveikatos tema.

Ivyka

isvyka_moletaiIa klas dalyvavo Etnokosmologijos muziejaus facebook paskyroje paskelbtame konkurse LIKE-SHARE-COMMENTE. Konkurso slygos reikalavo pasidalinti video EYES ON THE SKY : Ethno & Cosmology museum Lithuania ir komentare parayti mokykl ir klas, nepamirtant paymti vis klass draug. Daugiausiai like surinks Gabijos Chirv ir jos klass draug komentaras laimjo Ia klasei ekskursij Etnokosmologija ryiai su kosminiu pasauliu po vienintel pasaulyje Lietuvos etnokosmologijos muziej. Spalio 14 dien devintokai su savo klass vadove Asta Brazdioniene lanksi Molt observatorijoje ir Etnokosmologijos muziejuje bei Eer vejybos muziejuje, kurio ekspozicija idstyta atstatytoje XIX amiaus vejo pirkioje ir svirne. Molt observatorijoje ir Etnokosmologijos muziejuje susipaino su Lietuvos ir pasaulio astronomijos naujienomis, teleskopais, planet, vaigdi, galaktik nuotraukomis. Eer vejybos muziejuje pamat vairius vejybos rankius, susipaino su archajine vejyba bei suinojo, kaip is verslas kito. Ivykos pabaigoje aplank Mindn apvalgos bokt. Tai 36 metr aukio metalin konstrukcija su jos virutinje dalyje esania platforma, skirta apvelgti Labanoro regioninio parko kratovaizdio vairov, susipainti su jame esaniais eerais, salomis bei garsija Labanoro giria.

Pamoka

pamoka_2bSpalio 12 dien 2b klass mokiniai ir j klass vadov Lidija Strikien irgi dalyvavo edukacinje programoje, skirtoje susipainimui su Ramygalos banyia, kuri ved mokytojas Mantas Masiokas. Jis domiai ir labai nuotaikingai papasakojo apie ymiausi miestelio pastat, parod vietas, kur lankytojai paprastai neleidiami.

Pristatymas

kubaiUAB Lantelis iauli ir Panevio region pardavim vadovas Tomas Vienaindis Ramygalos gimnazijos pradini klasi mokiniams ir mokytojams pristat I3-Technologies kompanijos sukurtus interaktyviuosius kubus iMO, apjungianius dinamin sdjim, aktyv (kinestetin) mokymsi ir skaitmenin aktyv (kinestetin) mokymsi vien bendr mokymosi aplink. Paprasiau tariant, jie suteikia vaikams galimyb mokytis judant. Iskirtinis i imanij kub bruoas unikali forma. irint i toli jis atrodo lyg standartinis kubas. Jeigu pairsite i ariau, pamatysite, kad ne visos kubo ploktumos yra lygios (viena i j yra gaubta, o prieinga igaubta), o tai leidia sdti labai vairiai ir dinamikai. Interaktyvieji kubai iMO yra dviej tip: skaitmeniniai ir analoginiai. Skaitmeninis turi integruot judjimo sensori, kuris bevieliu bdu susijungia su interaktyvija programine ranga i3LEARNHUB. Interaktyvj kub iMO akimirksniu galite transformuoti skaitmenin mokymosi aplink, priddami judjimo sensori. Transformavus iMO skaitmenin aplink mokiniai klausimus atsakinja judindami iMO kubus. Mokytojas uduoda klausim ir pateikia pasirinkimo variantus. Viena i ploktum reikia vien atsakymo variant. Jeigu vaikas atsisda ant ploktumos, reikianios teising atsakym, programa tai parodo, o jeigu neteising taip pat. Klausimai gali bti uduodami spontanikai, jiems galima ruotis i anksto. Vaikus tokie usimimai itin traukia, o naudodami judes vaikai geriau simena mokomuosius dalykus.

Tautinio aliko mezgimo akcija

tautinis_salikasSpalio 1 dien Mykolini vents metu trispalvis Nepriklausomybs alikas Ramygal atkeliavo i Upyts amat centro. Dar kovo 9 dien juo buvo apjuosta Gelei miestelio aikt. Kovo 11 jis puo ventinius renginius sostinje. Ramygalos bendruomen buvo pakviesta palaikyti idj tsti mezgim iki artjanio Lietuvos valstybs atkrimo 100-meio 2018 metais. Iki spalio 18 dienos Ramygalos kultros centre vyksta Tautinio aliko mezgimo akcija. Prie jos prisijung ir ms gimnazijos bendruomen. Penktadien, spalio 13 dien, 3b klas su savo klass vadove, pradini klasi mokytoja Nijole leviene savaip dalyvavo Tautinio aliko mezgimo akcijoje Ramygalos kultros centre. Kol mokytoja mezg alik, vaikai tap klevo lapus, aid, gr arbat su Mindaugo mamos pyragu.

Sporto renginys Judsi sveikat tursi

pazagieniaiSpalio 11 dien Paagieni mokykloje-darelyje ikilmingai atidaryta atnaujinta, moderni ir saugi multifunkc 300 kv. metr sporto aiktel, suteikianti puikias slygas aukltini fizinei veiklai lauke. Ikilmes pavairino sporto renginys Judsi sveikat tursi. Garb dalyvauti azartikose varybose kartu su eiminink bei j draug i Piniavos mokyklos-darelio ir Panevio miesto emynos progimnazijos komandomis teko Ramygalos gimnazijos komandai. Nugaltojai apdovanoti Panevio rajono savivaldybs administracijos taurmis, medaliais, padkos ratais, o atgauti jgas po fizini rungi pakviesti prie vaii stalo. 4a ir 4b klasi jaunuosius sportininkus, atstovavusius ms gimnazijai, sporto rengin palydjo pradini klasi mokytoja Gerda Navikien.

Konstitucijos egzamino II etapas

konstitucijos_egz2_2017Spalio 12 dien ms gimnazijoje vyko Lietuvos Respublikos Konstitucijos egzamino II etapas. Skm ir kart lydjo IVb klass mokin Dovil Barzdait. Jai teko atlikti devyniolikos klausim test su silomais atsakym variantais ir atsakyti vien atvir klausim be atsakym variant. I devyniolikos galim testo tak Dovil surinko net atuoniolika. Jos darbas isistas vertinimo komisijai, kuri vertins atsakym dvideimtj klausim ir irinks prizininkus. Juos spalio 25 dien Prezidentroje pasveikins ir apdovanos Lietuvos Respublikos Prezident Dalia Grybauskait. Sveikiname Dovil ir jos istorijos mokytoj Nering Ramanauskait bei laukiame vertinimo komisijos sprendimo!