Mokytojų diena

Tarptautinės mokytojų dienos proga 12-okai trečiadienį pavertė sekmadieniu. Paruošę to paties pavadinimo muzikinę - poetinę kompoziciją, su ovacijomis ir nevystančios gėlės žiedu iškilmingai pasitiko mokytojus. Aktų salėje pedagogų laukė šventinis sveikinimas, kupinas posmų, muzikos, šokio. Mokytojos buvo pakviestos pasisukti valso ritmu. Ypatingo dėmesio susilaukė gimnazijos direktorius A.Adašiūnas, jau 20 metų vadovaujantis mūsų mokyklai, mokytojai L.Krištopaitytė ir E.Marozas, tą dieną šventę gimtadienius.

Visiems mokytojams buvo įteikti „Sekmadienio“ krepšeliai. Sveikinimo kulminacija tapo didžiulis tortas. „Apsalusiom“ širdim mokytojai išvyko į Panevėžio J.Miltinio dramos teatrą pamineti savo profesinės šventės.

Sveikatingumo diena

„Daugiau judėsi – dėl sveikatos mažiau bėdų turėsi“ – byloja senolių išmintis. Vaikų kasdienybę ir laisvalaikį vis labiau užvaldo televizija ir kompiuteriai. Vaikams kasdien rekomenduojama dvi – tris valandas aktyviai judėti tam, kad užtikrintume sėkmingą viso kūno ir jo funkcijų vystymąsi. Todėl rugsėjo 28 dieną pradinių klasių mokiniams organizuotas tradicinis žygis pėsčiomis prie Aukštadvario karjero. Diena buvo ir linksma, ir judri. Pralaimėjusių nebuvo – laimėjo noras sportuoti, pabūti visiems kartu, pasidžiaugti šiltais rudens saulės spinduliais.

Drakoniuko teatro spektaklis

abc

Rugsėjo 26 dieną gimnazijoje viešėjo Drakoniuko teatras. Šį kartą mažiesiems ugdytiniams iš darželio ir pradinių klasių mokiniams parodė spektaklį „Robinzono nuotykiai negyvenamoje saloje". Tai neįtikėtina istorija apie į negyvenamą salą pakliuvusį Robinzoną Kruzą, jo draugystę su džiunglių karaliumi ir, aišku, lobio paieškas su piratu Kardadančiu. Spektaklis ne tik leido vaikams pasinerti į pasakų pasaulį, bet ir padėjo suprasti, jog gyvenime yra daug svarbesnių lobių nei auksas.

Dar kelios akimirkos iš spektaklio..

Garbių svečių viešnagė gimnazijoje

Dar šią vasarą gimnaziją pasiekė džiugi žinia, kad Seimo narė Dalia Kuodytė laimėjo kompiuterių klasę pasirinktai mokyklai, kurią dovanojo Taivano vyriausybė. (Lietuvai buvo skirtos dvi tokios klasės). Kadangi Seimo narė kilusi iš šio krašto, ji pasirinko Ramygalos gimnaziją.

Diskusijos tolerancijos tema

cimg0364Rugsėjo 26 d. gimnazijos aktų salėje vyko II-IV klasių mokinių susitikimas su teisingumo ministro patarėju Tomu Baranovu ir LR seimo nare Dalia Kuodyte. Susitikimo metu vyko diskusijos tolerancijos tema. Aktyviausiai diskutavę mokiniai buvo apdovanoti marškinėliais.

Menora

cimg0362Rugsėjo 23-oji - Lietuvos žydų genocido aukų atminimo diena. Lietuvos Respublikos Seimas
    2011 metus paskelbė Holokausto aukomis tapusių Lietuvos gyventojų atminimo metais. Šiemet sukanka 70
    metų nuo tragiškų įvykių Lietuvoje, kuomet 1941-iaisiais, prasidėjus nacių okupacijai, prasidėjo ir masinis
    Lietuvos žydų bendruomenės naikinimas.

cimg0355

Šių metų rugsėjo 23-iosios paminėjimui pasirinktas simbolis menora - septynių šakų žvakidė, simbolizuojanti šviesą, tikėjimą ir žydų tautos stiprybę. Mūsų gimnazistų rankomis iš rudeninių gėlių išdėliota menora skirta sunaikintų Ramygalos žydų tautybės žmonių atminimui.

Į foto albumą

Olweus patyčių prevencinė programa

.

Rugpjūčio 29 d. mūsų gimnazijoje viešėjo psichologė Meilė Girdenienė. Ji pristatė patyčių tyrimų programą, kurią sukūrė norvegų profesorius D.Olweus. Jis ir šiandien yra laikomas šios srities tyrimų pradininku ir ekspertu tarptautinėje mokslinėje bendruomenėje. JAV smurto tyrimų ir prevencijos centras Olweus patyčių prevencinę programą pripažino kaip vieną iš 12-os pačių efektyviausių smurto prevencinių programų pasaulyje. Programa skirta mažinti patyčių ir kito asocialaus elgesio apraiškas, išmokyti visą mokyklos bendruomenę – mokytojus, mokinius, tėvus, mokyklos administraciją - atpažinti, pastebėti patyčias ir tinkamai į jas reaguoti. Mūsų mokykloje dirbs koordinatoriai, kurie padės mokyklos bendruomenei sėkmingai vykdyti šią programą ir toliau ją vystyti.