Netradicinio ugdymo diena

,Kovo 8 d. gimnazijoje vyko netradicinio ugdymo diena "Geltona, žalia, raudona", skirta Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienai paminėti. Klasės kūrė plakatus, kurie papuošė mokyklą, atlikinėjo kalbines ir literatūrines užduotis. Antro aukšto foje vyko istorijos žinių viktorinos. Aktų salėje buvo šokami  lietuvių liaudies šokiai, žaidžiami žaidimai. Visi labai laukė finalinių tinklinio varžybų, kurias po atkaklios kovos laimėjo IVa klasės komanda. Netradicinio ugdymo dienos pabaigą vainikavo apdovanojimai.

Akimirkas iš šios dienos žiurėkite ČIA.

Šventinė diena gimnazijoje

,Kovo 2 d. nuo pat ryto gimnazijoje šurmuliavo devintokai. Apsirengę tautiniais rūbais su duona ir druska jie pasitiko dešimtokus. Skambant nuotaikingai muzikai prasidėjo kasmetinė „Dešimtokų diena“. Aprangos kodas buvo patriotiškai tautinis arba kantri stilius, ir šaunuoliai iš IIa ir IIb jo šventai laikėsi. Netradiciškai vyko pamokos, kurias vedė „mokytojai“ iš Ia ir Ib. Antro aukšto fojė pertraukų metu veikė fotostudija. Po šešių  pamokų gimnazijos mokytojai ir dešimtokai buvo sukviesti į aktų salę į „Dešimtmečio kapelmūšį 2012“, kur varžėsi dvi kapelijos: „Kleboniškiečiai“ ir „Darbastaliečiai“.

Keletą akimirkų iš renginio galite pamatyti ČIA.

Dešimtokų šventės metu vyko taip pat ne ką prastesnis kasmetinis renginys. Linksmai ir nuotaikingai per gimnaziją nuvilnijo Kaziuko mugė. Viliojantys kvapai kvietė į renginį. Jame dalyvavo pradinių klasių ir vyresnieji mokiniai. Linksminosi visi - maži ir dideli, tėveliai ir gimnazijos svečiai. Kiekvienas apsilankęs galėjo nusipirkti ir paskanauti įvairių skanėstų ar įsigyti gražių suvenyrų.
    ,

Kelios akimirkos iš mugės ČIA.

12 - tokų šimtadienis

,Vasario 22 d. dvyliktokai sulaukė kasmetinės šimtadienio šventės. Šių metų tema - tautos. Nuo ankstyvo ryto į mokyklą sugužėjo pačių įvairiausių tautybių „atstovai“. Jie pirmiausia apsilankė agentūroje, kurioje įsigijo bilietus, skirtus keliauti po visas pasaulio šalis. Pirma pamoka – Rytai. 12-okai meditavo, gėrė arbatą ir stebėjo filmuką su mokytojų pasisakymais apie juos. Antra pamoka -  Šiaurė. Mokiniai žaidė įvairiausius žaidimus, rašė pasižadėjimus. Trečia pamoka – Pietūs ir dalyvavimas viktorinoje. Ketvirta pamoka – Vakarai. Abiturientai vykdė įvairias užduotis komandose.
    ,
    Po linksmybių, dvyliktokai gavo po bilietą
    į vakarinį „Disco“ renginį. Dvyliktokus, jų tėvelius bei mokytojus pasitiko vienuoliktokai su smagia „disco“ muzika ir šokiais. Renginio metu, abiturientai atlikinėjo įvairiais užduotis, kartu dainavo dainas, šoko linksmus ratelius. Dvyliktokus sveikino gimnazijos pavaduotoja, pirmosios mokytojos, auklėtojos. Salėje visi buvo pakerėti abiturientų sušokto valso.

Daugiau akimirkų galite pamatyti ČIA.

Vasario 15 d.

,Vasario 15 d. buvo atvykusi viešnia iš Austrijos Nadine Tauchner, kuri šiuo metu dirba savanore Valstybiniame Vilniaus Gaono žydų muziejuje. Vienos universitete istorijos ir komunikacijos mokslus studijuojanti mergina anglų kalba mūsų II-IV klasių gimnazistams vedė integruotą pilietiškumo - anglų kalbos pamoką apie Holokaustą, kurios metu vyko interaktyvus pristatymas tema ,,Life in the Ghetto'' ir praktinis užsiėmimas grupelėmis, kuriuose buvo atliekamos užduotys, nagrinėjami istoriniai šaltiniai.

Šv. Valentino diena

cimg0731Manoma, kad Šv. Valentinas buvo Romos vyskupas, kuris gyveno II a. Tuometinis Romos imperatorius Klaudijus II buvo išleidęs įsakymą, draudžiantį tuoktis. Šitaip jis siekė, kad kuo daugiau vyrų eitų kariauti ir gintų imperiją nuo išorinės agresijos ir vidinės netvarkos. Imperatorius manė, kad vedę vyrai yra emociškai labiau prisirišę prie savo šeimų, todėl negali būti geri kariai. Vyskupas Valentinas, matydamas jaunų žmonių skausmą, juos sutuokdavo slapčia. Klaudijus II išgirdęs apie tokį vyskupo elgesį, jį suėmė ir uždarė į kalėjimą, kur vasario 14 d.Valentinas buvo nubaustas mirtimi. Po kiek laiko Valentinas buvo paskelbtas šventuoju.

Lietuvoje ši šventė yra labai nesena – ji švenčiama tik po nepriklausomybės atgavimo 1990 m.
    Kai kurie kultūros istorikai ir etnografai mano, kad panaši šventė senovės lietuvių kultūroje buvogegužės 13 d. – meilės deivės Mildos diena.
    img_5280_t2
    Šv.Valentino dienos proga gimnazistai II-okai suorganizavo visiems šventę - papuošė gimnaziją širdelėmis bei užrašais apie meilę, o per pertraukas vyko smagūs žaidimai. Ačiū jiems už tai.

Keletą renginio akimirkų galite pamatyti ČIA.

Sveikiname!!!

jjjjMūsų gimnazijos 8b klasės mokinė Neringa Juozaitytė sausio 19 d. Kauno „Santaros“ gimnazijoje vykusiame
    raiškiojo skaitymo konkurse „ Apie viską rusiškai“ pasirodė puikiai – užėmė I-ją vietą. Sveikiname Neringą
    ir jos rusų kalbos mokytoją Jeleną Gaviną!

.

Sausio 13 - osios rytas

,Sausio 13-ąją vyko visuotinė pilietinė akcija ,,Atmintis gyva, nes liudija'', kuri Lietuvos mokyklose vyko jau penktą kartą.Dalį pirmos pamokos mokytojai skyrė pokalbiui su mokiniais apie 1991 metų sausio 13-osios įvykius. Dešimčiai minučių buvo uždegtos žvakės ir užgesintos šviesos visoje gimnazijoje. Tokiu būdu buvo
    prisiminti ir pagerbti žuvusieji bei nukentėję valstybės gynėjai.
    .