„Europos egzaminas“

europos_egzaminas2_2019Gegužės 20 dieną įvyko „Europos egzamino“ antrasis etapas, kuriame dalyvavo apie 300 dalyvių iš visos Lietuvos. Ramygalos gimnazijos mokinys Mantautas Raila (IIIa) pateko į finalą, kuris vyks gegužės 24 dieną Europos namuose Vilniuje, ir varžysis dėl pagrindinių prizų.
    Sveikiname Mantautą ir jo istorijos mokytoją Neringą Ramanauskaitę, linkime sėkmės finale!

Renginys

europos_diena_2019Gegužės 20 dieną Ramygalos gimnazijoje geografijos mokytojos Justina Meilutienė ir Birutė Tamokaitienė paruošė renginį „Europos diena“, skirtą paminėti Lietuvos penkiolikos metų  narystę ES. Rungėsi trys komandos: Vadoklių pagrindinės mokyklos 6 klasės mokiniai, Ramygalos gimnazijos 6a ir 6b klasės mokiniai. Renginį vedė 8a klasės mokinė Greta Viliūnaitė. Renginio metu mokiniai atliko įvairias užduotis, ne tik tikrinosi, bet ir gilino žinias apie ES. 6a klasės merginos parengė valstybių pristatymus: Ugnė ir Laura – apie Italiją, Liveta ir Gileta – apie Daniją, Gabrielė ir Austėja – apie Prancūziją, Rugilė ir Jorinta – apie Jungtinę Karalystę. Pastarosios su pagalbininku Deimantu svečius pavaišino arbata.

GRAND PRIX

grand_prixJau daugiau kaip 5 metus Lietuvoje vyksta puikus konkursas „Pažink Šventąjį Raštą. Gyvieji paveikslai“, kurį organizuoja Lietuvos Biblijos draugija ir Lietuvos katechetikos centras, bendradarbiaudami su Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministerija.Pagrindinis konkurso tikslas – skatinti mokinius atpažinti ir pažinti bendražmogiškas, krikščioniškas vertybes, analizuojant Šventąjį Raštą.Kiekvienais metais konkurso organizatoriai parenka aktualią temą. Šių metų konkurso tema – „Lyderystė: pagal Dievo valią ar pataikaujant sau“. Ramygalos gimnazijos mokiniai, vadovaujami mokytojų Viktorijos Paškevičienės ir Manto Masioko, gavę leidimą fotografuoti Ramygalos bažnyčioje net iš Panevėžio vyskupo, „gyvuosiuose paveiksluose“ pasirinko atskleisti kunigystės pašaukimą. Konkurso 5–8 klasių dalyvių grupėje Ramygalos gimnazijos mokinės Gretos Viliūnaitės nuotrauka pelnė nominaciją už kompozicijos pajautimą, o I–III klasių mokinių grupėje Ramygalos gimnazistų Solveigos Švilpaitės, Silvijos Martyšiūtės, Luko Vaičiaus, Mantauto Railos ir Ginto Šambario nuotrauka pelnė pagrindinį – GRAND PRIX –respublikinio konkurso apdovanojimą.Džiaugiamės, kad jau antrą kartą Ramygalos mokytojų ir gimnazistų pastangos, kūrybingumas, išradingumas ir meninis temos pajautimas įvertinamas aukščiausiu apdovanojimu.
    SveikinameSolveigą, Silviją, Gretą, Luką, Mantautą, Gintą, mokytojus Viktoriją Paškevičienę ir Mantą Masioką!

Išvyka

7b_nida7b klasės vadovė Sandra Gruzdienė savo auklėtiniams gegužės 18–19 dienomis surengė edukacinę išvyką į vieną gražiausių Lietuvos kampelių – Kuršių neriją, kurią dažnas esame matę tik per televiziją ar nuotraukose. Planuodami edukacinę išvyką į Nidą ir Palangą septintokai atsižvelgė į galimybę nemokamai apsilankyti Palangos gintaro muziejuje, nes gegužės 18 dieną minėtas muziejus dalyvavo  Europos muziejų nakties programoje. Dviejų dienų edukacinės išvykos metu septintokai apsilankė Nidoje, susipažino su žymiausiomis ir gausiausiai turistų lankomomis vietomis. Iš didžiųjų kormoranų ir pilkųjų garnių kolonijos pakraštyje įrengtos naujos aikštelės stebėjo vieną didžiausių šių paukščių kolonijų visoje Europoje ir didžiausią bei seniausią šių paukščių perimvietę Lietuvoje. Išvykos dalyviai ėjo pažintiniu dendrologiniu taku Naglių gamtos rezervate. Aplankė Parnidžio kopą ir saulės laikrodį. Pakeliui užsuko į garsaus vokiečių rašytojo, Nobelio premijos laureato Thomo Manno vasarnamį, kuriame jis su šeima praleido 1930–1932 metų vasaras. Antroji išvykos diena – antroji kelionės dalis buvo skirta Palangos gintaro muziejui, Birutės parkui, apsilankymui prie Olando kepurės Karklėje. Išmaniosios technologijos parodė, kad per dieną septintokai nueidavo apie 20 000 žingsnių. Kartas nuo karto palijęs lietus negadino nuotaikos, bet nešė gaivą ir šilumą. Išvykos metu septintokai atliko edukacines užduotis, kurias paruošė dailės ir geografijos mokytojos, o švediško stalo pusryčiai padėjo jiems įgyti dar vienos patirties – kaip kultūringai elgtis prie tokio stalo.

Išvyka

3a_vilniusGegužės 16 dieną 3a klasės mokiniai su savo mokytoja Gerda Navikiene ir tėveliais dalyvavo edukacinėje išvykoje į Vilnių. Mokiniai pasirinko 5 vietas, kurias norėtų aplankyti Vilniuje. Jų pasirinkimui didžiausią  įtaką turėjo per mokslo metus rengti projektai, girdėtos legendos ir pasakojimai apie žymias istoriją menančias vietas sostinėje. Trečiokai dalyvavo edukacinėje programoje Vilniaus universiteto planetariume,gilinožinias apie Visatą, Saulės sistemą, dangaus kūnus. Po to sekė edukacinė programa Valdovų rūmuose. Vėliau mokiniai užkopė į Gedimino kalną. Apžiūrėjo Aukštutinės pilies fragmentus, grožėjosi Vilniaus vaizdais. Bernardinų sode apžiūrėjo vienuolių sodo ekspoziciją su vaistiniais, prieskoniniais, maistiniais ir arbatiniais augalais, atkurtus senuosius parko elementus (alpinariumą, tvenkinį, Belvederio kalnelį, centrinę aikštę), apsilankė vaikų žaidimo aikštelėje. Antakalnio kapinėse mokiniai uždegė atminimo žvakutes ant Sausio 13-osios didvyrių kapų. Prisiminė ir pagerbė žymių Lietuvos menininkų atminimą. Išvyką užbaigė apsilankymas Televizijos bokšte. Pakilę į viršutinį aukštą grožėjosi Vilniaus vaizdais iš paukščio skrydžio.

Tarptautinis festivalis

festivalis_jurmalaGegužės 18–19 dienomis šokio mokytojos Renatos Rakašienės vadovaujama Ramygalos gimnazijos jaunių liaudiškų šokių grupė „Gintarėliai“ dalyvavo tarptautiniame šokių festivalyje-konkurse „Baltic Amber Jūrmala 2019“ Latvijoje. Ramygaliečių atliktas šokis užėmė II vietą. Sveikiname šokėjus ir jų vadovę!

Projektas

projektas_braizome6a klasės mokiniai, vadovaujami matematikos mokytojo metodininko Viliaus Grockio, vykdė trumpalaikį geometrijos projektą „Braižome su skriestuvu ir liniuote“.