Ivyka Molt observatorij

Kosmins misijos vadovas Vytenis Buzas ir misijos technikos vadovas Laurynas Maiulis pristat pirmj lietuvik nanopalydov Lituanica SAT-1 , kuris kosmos kils, kaip tikimasi, 2013 met ruden ir orbitoje turt praleisti madaug eis mnesius. Tokiu palydovui suteiktu pavadinimu siekiama pagerbti Stepono Dariaus ir Stasio Girno skryd per Atlant. Palydovas bus paleistas bendradarbiaujant su JAV Nacionaline aeronautikos ir kosmoso administracija. NASA i Floridos valstijoje sikrusio Kenedio kosmini skrydi centro. Tarptautin kosmin stot palydov nugabens kompanijos Space X raketa neja Falcon 9. Ten jis bus sumontuotas liuze ant robotins rankos, kuri isvies palydov orbit. Misijos tikslai ibandyti silicio sauls baterijas, tarppalydovinio ryio, kosmins navigacijos priemones, nufotografuoti Tarptautin kosmin stot, em ir, jeigu pasiseks, Lietuv.
    Ne maiau domu ramygalieiams buvo per teleskopus stebti Mnul, kamuolin vaigdi spiei, Saturn.